Projekt domu - Babie Lato

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
annas
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2012, 17:45
Kontakt:

Re: Projekt domu - Babie Lato

Post autor: annas »

Babie Lato II
domyxxx
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2012, 12:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Babie Lato

Post autor: domyxxx »

Dom jest w Warmińsko-Mazurskim.
admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - Babie Lato

Post autor: admin »

Dzięki uprzejmości inwestora prezentujemy kilka zdjęć Babiego Lata.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ułła
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Babie Lato

Post autor: Ułła »

Witam.
Od roku mamy projekt babie lato II i pozwolenie na budowę. W 2013 r. rozpoczynamy budowę.
manti
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2017, 13:49
Kontakt:

Re: Projekt domu - Babie Lato

Post autor: manti »

Może tu znajdzie się ktoś chętny do podzielenia się informacjami o kosztach budowy domu wg projektu babie lato
1) do stanu surowego otwartego/zamkniętego
2) do stanu deweloperskiego (instalacje, tynki wewnętrzne, posadzki)

Czy była to wersja z poddaszem użytkowym czy parterowa?

Byłabym wdzięczna! Niedługo ruszamy z budową :)
Endrjus
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2018, 20:51
Kontakt:

Re: Projekt domu - Babie Lato

Post autor: Endrjus »

Zależy gdzie budujesz (jaki region) obecnie jesteśmy na etapie zamykania okna i drzwi lada dzień :)

Dodatkowo o jakich materiałach myślisz dom domowi nie równy taki sam projekt można wybudować w dużym przedziale cenowym zależy z czego chcesz budować
Surinam86
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2018, 22:15
Kontakt:

Re: Projekt domu - Babie Lato

Post autor: Surinam86 »

stan surowy otwarty 180 tys, dachówka cementowa braas bałtycka.
wykorzystano 85 m3 betonu.
sama stal na zbrojenia kosztowała 9 tys.
surowy zamknięty 200 tys (okna plus brama garażowa)
na tym etapie jestem, ale zasięgając opinii na temat wykończeniówki i tych wszystkich instalacji, w tym rekuperacja, to 380 tys może wystarczy ale raczej 400 tys.
Projekt super, ale najtańszy w budowie nie jest, osoby, które zgodnie z projektem robią dach, muszą się liczyć ze sporym wydatkiem na konstrukcję-połowa ceny dachówki z akcesoriami. Położenie więźby wymaga sporej wiedzy od wykonawcy, wiadomo są fachowcy i fachowcy. obserwując pracę swoich zobaczyłam jak ogromnego wkładu pracy to wymaga i jak precyzyjnie trzeba wszystko wykonać, Stąd też niemała cena za usługę, ale na tej usłudze nie można oszczędzać, dachówka nie wybacza błędów. Na etapie adaptacji, warto porozmawiać z architektem czy chcemy heb, czy ma przeliczyć konstrukcję i zdecydujemy się na drewno o odpowiednim przekroju. Życzę wszystkim bezstresowej budowy:)
Surinam86
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 25 kwie 2018, 22:15
Kontakt:

Re: Projekt domu - Babie Lato

Post autor: Surinam86 »

Etap 2 czas zacząć. Być może informacje komuś pomogą, bo gdy my wybieraliśmy projekt trudno takowych było szukać. Na wstępie napiszę, że zakochałam się w tym domu od pierwszego spojrzenia i nie zamieniłabym go na żaden inny. Dom w rzeczywistości jest o wiele piękniejszy niż animacja na stronie. Osobiście posiadam projekt Babie Lato 2017. O etapie pierwszym napisałam kilka słów. Teraz startujemy z instalacjami a zakończymy elewacją. Od razu wspomnę, że nie jestem magikiem i nie zamierzam się bawić w system stricte gospodarczy. Wszystkie instalacje zostaną wykonane przez firmy zewnętrzne, specjalizujące się w danej dziedzinie. Wybierając wykonawcę kierowaliśmy się opiniami innych inwestorów, najważniejsza była jakość w przystępnej cenie.
elektryka 12-14 tys
hydraulika+ co ( podłogówka w całym domu) 35-37 tys
rekuperacja 20 tys
tynki: 18-20 tys
posadzki: 9 tys
pianowanie poddasza-13 tys
elewacja: 35-37
czyli plan jest taki, że ten etap pochłonie ok 150 tys wraz z materiałami, które z każdym dniem są coraz droższe i to właśnie koszt materiałów zadecyduje o ostatecznej kwocie budowy. Czyli realnie na stan deweloperski należy przyjąć co najmniej 350 tys. Nie wątpię, że ktoś ten dom wybudował znacznie taniej, bo średnie wzrosty cen w skali roku są na poziomie 10%. Czyli 2 lata temu ten dom kosztowałby poniżej 300 tys. Oczywiście można zakasać rękawy i samodzielnie go wybudować, można też go wybudować z pustaka klasy 2, wziąć 3 firmy do stanu surowego otwartego, zastosować tańszy piec lub rurki, założyć elektrykę na jednym kablu, zatrudnić firmę krzak, ale czy naprawdę ten dom będzie tańszy? Wystarczy, że pęknie rurka od podłogówki i co wtedy? warto było oszczędzać 1 tys na materiale a później kuć podłogę i swoje piękne płytki?Nie jesteśmy budowlańcami, hydraulikami, elektrykami, dlatego zlecamy te prace innym a sami skupiamy się na zarabianiu na Babie Lato w branżach, na których się znamy. Mam nadzieję, że pomogłam. Dom domowi nierówny. I te wszystkie wyliczenia na kalkulatorach można między wiersze włożyć. Pozdrawiam
Babie lato bis
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2019, 18:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - Babie Lato

Post autor: Babie lato bis »

My też jesteśmy w trakcie budowy Babie lato bis 🙂
manti
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2017, 13:49
Kontakt:

Re: Projekt domu - Babie Lato

Post autor: manti »

My już od pół roku mieszkamy w naszym ukochanym domu :) z zewnątrz została kosmetyka - kolumny, schody i podbitka.
Kosztów podliczać nawet nie chcę, ale u nas bardzo dużo pochłonęły fundamenty z powodu różnicy terenu na działce - prawie 1,5 metra.
Dom z zewnątrz tylko odrobinę zmodyfikowaliśmy, za to w środku wszystko co się dało zrobiliśmy po swojemu spędzając dłuuuugie godziny nad planami analizując wszystko po 100 razy. Ale było warto, bo to dom marzeń. I jest niesamowicie funkcjonalny, z czego jesteśmy bardzo dumni, że plany sprawdzają się w praktyce ;)
IMG_20190903_141009.jpg
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości