Projekt domu - Virgo II

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
jarii1977
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2010, 02:15
Kontakt:

Re: Projekt domu - Virgo II

Post autor: jarii1977 »

Noooo,
Nareszcie pierwsze zdjecia "naszego" virgo.
My chcemy zaczac latem.
Baaardzo prosimy o wiecej zdjec, komentarzy.
Nasz bedzie bez wiekszych zmian ale wersja lustrzana.

Z gory dziekujemy
Sylwia 1000
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Virgo II

Post autor: Sylwia 1000 »

Witam.
Koszt dachu wyniósł nas 60tyś. Co do zdjęć ,to nie robiliśmy ich tak dużo.Napisz mi co konkretnie cię interesuje.
Jesteśmy w trakcie łatwienia kredytu na wykończenie domu.Długo pracujemy a jeszcze niedługo zaczną się prace w ogrodzie.
Pilnujcie ekipę przy zakładaniu wiezby. U nas były przeboje z pracownikami.Musieliśmy się natrudzić, żeby poprawili ją.
Teraz borykamy się z inną ekipą, która kładła nam dachówkę.Są przecieki, mają w tym tygodniu przyjechać i poprawić.
Mój tata stwierdził, że lepiej jak teraz leci niż miało by się coś dziać po tynkach i gipsach.
My na budowie mamy takiego Anioła Stróża, który pilnuje nam pracowników.Jest nim właśnie mój Kochany Tatko.
Sylwia 1000
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Virgo II

Post autor: Sylwia 1000 »

Mam jeszcze dla was zagadkę.Dotyczy zdjęcia z fundamentów.Jak myślicie, co to jest za rura?
Prawidłowe odpowiedzi będą nagrodzone.
Dużym uśmieszkiem z mojej strony :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
wisienka6
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2010, 17:29
Kontakt:

Re: Projekt domu - Virgo II

Post autor: wisienka6 »

Strzelam, patrząc na projekt musi mieć coś związek z kominem bo jest w tym miejscu. Może jakieś napowietrzanie???
Mam pytanie - czy pokoje na górze - z balkonem mają duże skosy?
Pozdrawiam :)
wisienka6
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2010, 17:29
Kontakt:

Re: Projekt domu - Virgo II

Post autor: wisienka6 »

Jak będziesz miała jeszcze jakieś zdjęcia to prosimy o umieszczenie :)
Dzięki :)
Sylwia 1000
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Virgo II

Post autor: Sylwia 1000 »

Wiesz co,my jesteśmy z mężem średniego wzrostu-więc damy radę.Postaram się zrobić kilka zdjęć u góry w niedzielę.Niestety na dole nie będzie dobrze widać przestrzeni bo mój Papcio rozłożył graty( buduje duży kibelek z drewutnią i jestem ciekawa jak go z domu wyniesie).Właśnie się zastanawiam czy 300tyś na resztę starczy.Jestem pesymistką więc już się boję.
Mam siostrzyczkę która kończy dom i nie starczyło jej kasy na wszystko wydała już 470 tyś i dom jest parterowy.
Napisz mi Wisienko jaki koszt wy przewidujecie.
Co do odpowiedzi, to masz rację.Rura która jest doprowadzona jest po to żeby kominek miał dobry ciąg, i nie było dymu.
wisienka6
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 04 kwie 2010, 17:29
Kontakt:

Re: Projekt domu - Virgo II

Post autor: wisienka6 »

Co do kosztów, to wszystko zależy z jakiego się jest woj i miasta, my jesteśmy z okolic Zielonej Góry. na pewno niektóre rzeczy da się taniej załatwić. Ogólnie byśmy chcieli zamknąć się w kwocie 400-450tyś. Z czego dużaaa część to będzie kredyt niestety... Ale kiedyś się go spłaci ;) jak będziesz mogła zrobić zdjęcia to proszę umieść je bądź wyślij mi na maila wisienka6@wp.pl :) dzięki
Pozdrawiam.
wojtusj
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: 12 sty 2010, 14:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Virgo II

Post autor: wojtusj »

A ja mam pytanie do tych co już są po etapie dach. Czy robiliście górny strop? Bo zastanawiam się czy jest on problemem i czy go przeprojektować na konstrukcję drewnianią :?:
Sylwia 1000
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 23 mar 2010, 12:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Virgo II

Post autor: Sylwia 1000 »

Co do dachu to powiem ci szczerze,że to była zmora największa (jak dotychczas) naszego domu.
Konstrukcje robiła firma,która budowała nam dom,a dachówkę kładła inna.To był błąd.
Niestety nie mieliśmy innego wyjścia. Chcieliśmy żeby czapka na dachu była na zimę -mieliśmy przeczucie że zima będzie ostra.
Panowie po obejrzeniu projektu stwierdzili,że konstrukcja nie jest skomplikowana.Przeliczyli się. :o
Mój mąż wychwycił tak poważny błąd w konstrukcji dachu,że szok. Niestety firma po obejrzeniu dachu stwierdziła że wymyślamy.
Nie daliśmy za przegraną i poprosiliśmy swojego inspektora budowlanego o ocenę. On przyznał nam rację,i sam uderzył do firmy.
Poprawili.
Firma która kładła dachówkę spełniła swoją rolę.Teraz wychwyciliśmy przeciekający dach,ale w ciągu 2-tygodni przyjechali i poprawili.
Co do stopu to wiem,że mamy tak samo zrobiony jak na drugiej kondygnacji.Grajdolnik tam będzie.
Jesteśmy teraz na etapie wyceny okien.Koszt jest nie mały.wycena z roletami zewnętrznymi to 28,000tyś.Oczywiście kolor z dwóch stron i szprosy.Mamy dylemat co do nich, bo dużo firm komentuje okna w projekcie że są kościelne(myślimy o większej ilości szpros).
No i kolor szpros będzie taki jak okna.Po obejrzeniu szpros złotych z bliska nie podobało mi się że są tak łączone.
PiotrCh
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2010, 15:41
Kontakt:

Re: Projekt domu - Virgo II

Post autor: PiotrCh »

Szprosy w krzyż będą komentowane jako kościelne a w kratę jako więzienne :)
Nie warto się sugerować komentarzami, lepiej własnym gustem przecież to ty będziesz tam mieszkać i Tobie ma się podobać.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości