Projekt domu - Hornet III

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: jakubc » 25 sty 2017, 13:20

hornet III widok frontowy.jpg
hornet III widok frontowy.jpg (26.79 KiB) Przejrzano 1440 razy
Strona projektu

AXI
Żółtodziób
Kontaktowanie:

Re: Projekt domu - Hornet III

Postautor: AXI » 26 kwie 2017, 12:15

Projekt wygląda przyzwoicie...ale... Jak mawia Ferdek Kiepski ,,Po pierwsze primo" przedsionek jest śluzą odcinającą dom od garażu (opary paliwa, spaliny ,hałas itp.) brakuje mi drzwi od strony domu (czyli nie zachowano funkcji). Po kolejne - w dużym mieście działka zazwyczaj kosztuje więcej niż sam dom. Jeśli mamy spory kominek, to potrzebne jest miejsce na składowanie i (czasami) pocięcie opału. Po następne - na drugiej kondygnacji połączył bym pralnie i garderobę, tworząc łazienkę (pok. kąpielowy ,może nawet z sauną), a w miejscu łazienki (sypialnia gł.) zbudował bym garderobę (sprawna wentylacja). W samym opisie brakuje mi informacji istotnych dla projektu kierowanego do konkretnej grupy docelowej - klasa średnia/średnia-wyższa. Te informacje zapewne ujmuje dokumentacja techniczna, ale ja jako zwykły zjadacz bigosu nie mam do nich dostępu przed podjęciem decyzji o wyborze projektu... A) Czy w budynku jest sejf lekki (np. ścienny), oraz czy obiekt posiada pomieszczenie ukryte na ciężkie urządzenie zabezpieczające - kolekcje (np. numizmaty), malarstwo, broń ,dokumenty itd. ; B) Na ile budynek jest samowystarczalny (np. awaria sieci energetycznej w środku zimy); C) Jakie posiada inne udogodnienia (których nie widać) np. kanał serwisowy w garażu, własne ujęcie wody (głębinowe) m.in. do podlewania trawników, alternatywne ogrzewanie itd. itp. W sumie taki całkiem sympatyczny domek.

arciu2
Żółtodziób
Kontaktowanie:

Postautor: arciu2 » 24 cze 2020, 19:55

Witam,
Zaczynamy budowę tego domu zapraszam innych inwestorów do wymiany doświadczeń.

Czy ktoś próbował zamiast markizy dobudować daszek narożny.?

Pozdrawiam,
Arkadiusz

Wróć do „Nasze domy”