Projekt domu - Maciejka

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Projekt domu - Maciejka

Post autor: admin »

Zbirek
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2011, 20:29
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: Zbirek »

Witam,
zastanawiamy się z mężem nad wyborem projektu Maciejka. Spełnia wiele z naszych wymagań. Dlatego chciałabym nawiązać kontakt z osobami, które wybrały ten projekt, które wprowadziły w nim jakieś zmiany - jakie? i z osobami, które realizują ten projekt - może podpowiedziałyby kilka rozwiązań. Zamierzamy zacząć budowę w wakacje.
Czekam na wasze odpowiedzi.
Pozdrawiam Jola
sylwia0083
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2011, 13:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: sylwia0083 »

Witam, kupiliśmy z mężem projekt Maciejka. Jeżeli chodzo zmiany to zrobimy piwnicę pod powierzchnią garażu, miejsce w którym miała być kotłownia będzie klatką schodową prowadzącą do piwnicy oraz na strych. Schodów w salonie nie będzie.
Mamy zamiar zacząć budowę w około połowy kwietnia.
pozdrawiam
Sylwia
szymonek137
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2011, 13:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: szymonek137 »

Witam,
kupiliśmy projekt Maciejka jesienią 2010 roku jako pierwsi. Kiedy go zobaczyliśmy był w trakcie przygotowania, ale czekaliśmy bo po roku poszukiwań projektu ten wydał się nam bardzo sensowny i ergonomiczny.
Robiliśmy adaptację projektu:wyrzuciliśmy okno w spiżarni i przerobiliśmy garaż. Poszerzyliśmy garaż o 75cm, a od strony kotłowni skróciliśmy, dzięki temu mamy okno w łazience i szeroką bramę garażową.
Pewnie pozmieniamy jeszcze ścianki działowe, bo nie chcę mieć całkowicie otwartej kuchni, ale to już detale.
Chętnie nawiążę kontakt z osobami, które zaczynają realizację wg tego projetu. My ruszamy wiosną 2011.
optymistka
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2011, 19:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: optymistka »

Witam,
Szukałam długo projektu, który by spełniał większość moich oczekiwań. I po wielu tygodniach trafiłam wreszcie na Maciejkę. To było to. W październiku jako jedni z pierwszych zakupiliśmy projekt. Przez całą zimę starałam się rozplanować wnętrza pod nasze potrzeby. W większości mi się udało. Dokonaliśmy kilku zmian: zlikwidowaliśmy wykusz poszerzając dom o 1m. Dzięki temu udało mi się, w części gdzie przewidziane są ewentualne schody, wygospodarować garderobę ( 1,85 x 4,40 ).
Garaż też został poszerzony o metr i skrócony o metr. Tak jak szymonek137, chciałam koniecznie okno w łazience.
Zmieniłam też rozplanowanie łazienek. Zmniejszając pomieszczenie z przejściem do garażu powiększyłam małą łazienkę ( będzie tam prysznic bez kabiny ) i wydzieliłam pomieszczenie, które będzie pralnią (1,45x1,60 ).
Teraz jest to projekt w 98% spełniający moje oczekiwania. 1% brakuje za trochę mały salon ( u nas po zmianach będzie on miał 26,2 m2) i 1% za zbyt odsłoniętą kuchnię. Kuchnię mam zamiar przesłonić wyspą z barkiem o wymiarch 1,5x1,5. Mam nadzieję, że to trochę przesłoni część roboczą przed osobami znajdującymi się w jadalni.
My już mamy ławy fundamentowe wylane ( w Wielki Piątek), a pod koniec tego tygodnia ruszamy z murowaniem bloczków fundamentowych.
Pozdrawiam wszystkich Maciejkowiczów. Myślę, że to będzie piękny domek. Już się nie mogę doczekać kiedy w nim zamieszkamy.
Jola
agnieszka.s
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja 2011, 09:45
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: agnieszka.s »

Maciejka wygląda na bardzo komfortowy dom. Jedyne zmiany jakie bym wprowadziła to skrócenie garażu, który i tak jest bardzo przestronny celem uzyskania okna w łazience. Myślę także nad jego poszerzeniem - chociaż o pół metra, gdyż po zaparkowaniu dwóch aut może być ciasnawo. Prawdą jest, że kuchnia jest bardzo otwarta, ale na szczęście od salonu oddziela ją jeszcze jadalnia. Zastanawiam się trochę nad zmianą elewacji na cegłę klinkierową, gdyż obawiam się, że po kilku latach tynk straci swój urok...

Jestem niesamowicie ciekawa zdjęć z realizacji tego projektu :) Dlatego też, jeśli Optymistko znalazłabyś chwilkę i zrobiła małą relację z budowy to byłabym niesamowicie wdzięczna.
optymistka
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 26 kwie 2011, 19:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: optymistka »

Witajcie, nasze mury dzisiaj zaczęły rosnąć !!! Tak popołudniu wyglądała nasza Maciejka :
Obrazek

Obrazek
Zbirek
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2011, 20:29
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: Zbirek »

Witamy

Bardzo dziękujemy za zdjęcia i czekamy na kolejne, my ruszamy we wrześniu a wiec dopiero wtedy możemy podzielić się naszymi informacjami i zdjęciami.

Pozdrawiam Jola
P.s Może ktoś buduje Maciejkę na śląsku ?
Kwiatek
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2011, 07:45
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: Kwiatek »

Witajcie
Właśnie ostatnio trafiłem na projekt Maciejki (dokładniej Maciejki II) i dokonał u nas rewolucji powodując zmianę projektu, który mieliśmy właśnie budować. Układ wewnętrzny i zewnętrzny Maciejki II na tyle nam podpasował, że postanowiliśmy wybrać go jako projekt do realizacji naszych planów.
Wprawdzie jest trochę większy jednak daje możliwość wyboru wykończenia jedynie parteru i zamieszkania z ewentualnym dokończeniem inwestycji (poddasze użytkowe) w terminie późniejszym.

Z architektem adaptującym projekt również rozmawiamy o modyfikacjach z garażem aby uzyskać małe okno w łazience (jak inni :-), pewnie dokonamy lekkich zmian w rejonie kuchni i rozkładu pomieszczeń na poddaszu.

Super, że równolegle myśli o tym projekcie kilka osób. Uważam, że będzie raźniej i bardziej mobilizująco.

Pytania mam takie:
1) Czy wybrane przez Was projekty to Maciejka (parterowy), czy Maciejka II (z poddaszem użytkowym)? Wiem, ze wątek jest podklejony do projektu domu parterowego.
2) Jaki jest w/g Waszych wyliczeń (zapewne trocę różnie od regionu) obecny koszt doprowadzenia inwestycji do stanu deweloperskiego?

Ja jestem z Mazowieckiego i tu planujemy z małżonką w tym roku rozpoczać inwestycję (działka jest, decyzja WZ również, zbieramy dalej). Trzymajcie kciuki.

Optymistko - wspaniałe zdjęcia. Czętnie zobaczę więcej.

Do zobaczenia/napisania wkrótce.
Pozdrawiam Kwiatek
agnieszka.s
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja 2011, 09:45
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maciejka

Post autor: agnieszka.s »

Ja jestem zainteresowana budową Maciejki (parterowej). Jeśli chodzi natomiast o drugą jej wersję, cieszą duże przestrzenie na poddaszu - mniej natomiast wszędobylskie krokwie, które jednak nie powinny mocno przeszkadzać w codziennym użytkowaniu, szkoda jednak, że nie udało się ich umieścić w ścianach. 200 m2 powierzchni użytkowej to jak dla mnie za dużo, dlatego też myślę o budowie pierwszego wariantu z ew. zagospodarowaniem części poddasza - np wydzielenie tam jednego, dużego pokoju do pracy.

Co do kosztów - wydaje się, że racje mają Ci co mówią, że wszystko zależy od tego z czego się będzie budować, czy samemu będzie się szukać materiałów i jaką wybierze się ekipę. Myślę, że jeśli chodzi o Maciejkę parterową to koszt budowy przez developera oscylował by ok 450 tys, bez szaleństw.

Budować się będziemy też, wedle wszystkich znaków na niebie i ziemi - w mazowieckim. Rozglądamy się za działką i całość chcemy osiągnąć w perspektywie 3 lat, więc w cale nie tak znowu prędko. Chętnie jednak już teraz zobaczyłabym zrealizowany projekt :)

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości