okap kuchenny

Luźne gadki na dowolne tematy :) Moderacja tylko w zakresie spamu i wulgaryzmów!
blenda
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: 11 sty 2019, 13:03
Kontakt:

okap kuchenny

Post autor: blenda »

Jakie modele posiadacie i polecacie?Myślałam od hob2hood od electrolux, bo ma funkcję samodzielnego właczania się jak wykryje gotowania, fajne rozwiązanie bo wiecznie o tym zapominam przy moim aktualnym okapie i zapachy lecą po całym domu
bszambelan35
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:33
Kontakt:

Re: okap kuchenny

Post autor: bszambelan35 »

Okapy Solgazu mają taką funkcję od początku. Na pewno model OT-60 miał to już w 2017. Zobacz:
https://www.youtube.com/watch?v=fmSJSchnvBw
Do tego pilot, więc można sterować okapem z drugiej strony kuchni, chociaż po włączeniu automatyki to nic nie trzeba robić.
markiewicz
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 02 sty 2020, 20:41
Kontakt:

Re: okap kuchenny

Post autor: markiewicz »

Fajny ten okap. Ta funkcjonalność automatyki mi była nieznana, a wygląda na bardzo praktyczną. Taki filmik, jak ten Solgazu wiele wyjaśnia. To pewnie działa na zasadzie pomiaru temperatury i wilgotności, bo ta rośnie podczas gotowania. Ten pilot też wydaje się być przydatnym gadżetem.
barbara123
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: 25 cze 2019, 09:03
Kontakt:

Re: okap kuchenny

Post autor: barbara123 »

mam ten model electrolux hob2hood, super sprawa, w końcu zapachy się nie roznosza po całym domu, sam się włącza i dopasowuje moc zasysania tż, ja jestm zadowolona
mirm
Murarz
Posty: 67
Rejestracja: 07 wrz 2017, 08:36

Re: okap kuchenny

Post autor: mirm »

Polecam zastanowić się nad okapem wyspowym, który ma dwie ważne zalety;
Wyciąg jest skuteczniejszy, ma większą wydajność i pracuje ciszej.
Działa w tzw. trybie otwartym, czyli brudne powietrze wydala na zewnątrz.

Dochodzi tutaj również kwestia wygladu, okapy takie są atrakcyjne. Dobrze jest rownież dobrac okap pod kątem pomieszczenia. Wydajność okapu podaje się w metrach sześciennych na godzinę. Żeby obliczyć potrzebną wydajność sprzętu działającego na średnim biegu musimy pomnożyć wielkość kuchni razy 9. Na maksymalne mocy – razy 12. Optymalnie działający okap powinien filtrować całe powietrze co najmniej 6 razy w ciągu godziny.
blenda
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: 11 sty 2019, 13:03
Kontakt:

Re: okap kuchenny

Post autor: blenda »

zakupiliśmy w końcu tego electrolux hob2hood, jest super. Cichy, świetnie chłonie zapachy, ta opcja automatycznego włączania mega, nie muszę o niczym pamiętać.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 17 gości