Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4, Alt 7

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Łukaszz
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2019, 11:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: Łukaszz »

Ile kosztowało Cię doprowadzenie do takiego stanu? Jak ma się to do kosztorysu?
Pollos
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 01 sie 2019, 14:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: Pollos »

zwery pisze: 25 paź 2019, 19:46 hej ja już postawiłem swojego alta na razie stan surowy otwarty chętnie odpowiem na parę pytań jak macie
Cześć,
podziel się informacją, który projekt budujesz(Alt, Alt N, Alt 4), jak wyglądają koszty w porównaniu do kosztorysu załączonego na stronie?
Budujesz w systemie zleconym czy gospodarczym?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Zainteresowana
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: 24 lis 2019, 08:09
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt,

Post autor: Zainteresowana »

Witam wszystkich budujących. Potrzebuję informacji na temat ilości stali do Alta. Ile w sumie potrzeba jej na cały domek?
młody
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2019, 00:29
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: młody »

Co do ilości stali to nie takie proste. W moim przypadku kierownik budowy zmienił mi górny wieniec (inne wymiary) i przez to poszło mi mniej stali niż zakładał projekt. No i nie robiłem stropu wylewanego (tylko wiązary) więc też sporo odeszło stali. Wszystkie ilości masz podane w projekcie, więc można się na nich opierać, są w miarę dokładne. Pozdrawiam
Zainteresowana
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: 24 lis 2019, 08:09
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: Zainteresowana »

Dziękuję za podpowiedź. My planujemy strop betonowy i słupy zamiast wiązarów, bo będzie jeszcze trochę przestrzeni na poddaszu.A mogłabym wiedzieć gdzie budujesz swój dom?
młody
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2019, 00:29
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: młody »

Powiem szczerze, że przy wiązarach mam u góry ok 30 m2 powierzchni do wykorzystania. Będzie tam stryszek na "najbardziej potrzebne ;) " rzeczy. Buduję w Gorzowie Wlkp., woj. Lubuskie.
Pollos
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 01 sie 2019, 14:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: Pollos »

młody pisze: 29 lis 2019, 12:59 Powiem szczerze, że przy wiązarach mam u góry ok 30 m2 powierzchni do wykorzystania. Będzie tam stryszek na "najbardziej potrzebne ;) " rzeczy. Buduję w Gorzowie Wlkp., woj. Lubuskie.
Witam,

mógłbyś powiedzieć ile Ciebie dach kosztował? Dokładniej chodzi mi o koszt wiązarów, robocizny za pokrycie dachu, koszt materiału.
Z góry dzięki.

Ja otrzymałem taką wycenę:
- wiązary(Burkietowicz) 31tys. netto,
- pokrycie dachu z opierzeniem kominów 16,5tys netto,
- szacowany koszt materiałów 40tys. brutto(dachówka ceramiczna).
Łącznie wychodzi koło 90tys. za sam dach. W kosztorysie w systemie zleconym jest 59tys. ....
MPszostak
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2019, 15:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: MPszostak »

Witam,
Z meżem na wiosne plabujemy budowac dom Alt i chcielismy sie dowiedziec czy ktos w świętokrzyskim budowal ten dom i czy można go obejrzeć 😊
młody
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2019, 00:29
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: młody »

Witam
Jezeli chodzi o koszt budowy dachu to przedstawia sie nastepujaco:
- Wiazary - 33 600 zl brutto
- Robocizna - 50 zl/m2, czyli wyszlo 12 900 zl brutto. W tej cenje bylo wszystko:krycie membrana, dachowka, rynny, obrobka kominów
- Material - 26 500 zl brutto, łącznie znie z rynnami i blacha do kominów
W Twoim przypadku to faktycznie kosmiczna cena. Chociaz moja nie wiele mniejsza. Jakby nie patrzec to dach chyba zawsze jest najdroższą pozycja 😊
młody
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2019, 00:29
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alt, Alt N, Alt 4

Post autor: młody »

Witam
Mam pytanie do wszystkich którzy mają już ocieplony strop drewniany (lub są przed). Czym ociepliliście i jaką grubość ma ocieplenie? Czy dawaliście folię paroizolacyjną nad wszystkimi pomieszczeniami? Czy w przypadku niezagospodarowanego poddasza przykrywaliście czymś izolację od góry? (ma na myśli jakieś płyty, deski itp.) Dziękuję z góry i pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości