Projekt domu - Taurus G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
pastelinkaa
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2017, 20:28
Kontakt:

Re: Projekt domu - Taurus G NF40

Post autor: pastelinkaa »

My tez decydujemy sie na ten model dachowki, tylko moj maz zdecydowal sie na betonowa wesje. Tez popytalismy znajomych, to od gradu popekala im dachowka ceramiczna. Mam meza budowlanca, to tym bardziej on w tej kwestii decyduje :)
Ja tylko wybralam model, ulozony bedzie w prostej lini.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2017, 10:34 przez pastelinkaa, łącznie zmieniany 1 raz.
bernadeta.d
Domator
Posty: 6
Rejestracja: 04 kwie 2017, 11:54
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: Projekt domu - Taurus G NF40

Post autor: bernadeta.d »

Witam!
Nasz model Brass Teviva Cisar jest cementową dachówką, tzn. potocznie mówiąc betonową.
Też mamy potwierdzoną opinię że grad i wiatruchy jej nie straszne, stąd nasza decyzja.
Też czytałam że układana z przesunięciem nie ma możliwości podciekania i jest lepsze takie ułożenie.

A jeszcze jedno zapytanie, czy wszyscy realizują balkon nad wejściem??
I jakie kominy stosujecie- cegła tradycyjna czy systemowe?? Jeśli tak to jakiej firmy??
I czy planujecie zastosować ogrzewanie podłogowe czy grzejniki?? W jakim rozmieszczeniu??
Pozdrawiam!
Pogodny
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2017, 17:21
Kontakt:

Re: Projekt domu - Taurus G NF40

Post autor: Pogodny »

Witam.

Szanowni Państwo miło mi Was poznać, również dołączam do grona Taurusów :)
Obecnie z żoną jesteśmy na etapie wybranego już projektu, złożonych dokumentów o przyłącze wodociągowe oraz energetyczne.
Droga do rozpoczęcia budowy jeszcze bardzo daleka.

Projekt ten bardzo nam odpowiada ze względu na zaprojektowany gabinet, który zaadaptujemy na pokój. Planujemy wybudować dom, wyporządzić parter i się wprowadzić. Górę wykończymy i wyporządzimy w późniejszym czasie.

Mam pytanie odnośnie realizacji już samej budowy, a dokładnie materiałów jakich Państwo użyli oraz metody np. murowania ścian - metoda jedno czy dwuwarstwowa? Cegła pełna, ceramiczna, bloczki? Dom na pewno zostanie odpowiednio z zewnątrz ocieplony i tu pytanie czy na tym etapie warto wybierać droższe warianty odnośnie wyboru materiału na ściany zewnętrzne.

Kolejnymi elementami, na których na pewno można nieco pieniędzy zaoszczędzić, to wybór przedstawionej przez Państwa dachówki. Czy są jeszcze elementy, na które warto zwrócić szczególną uwagę?

Z góry bardzo dziękuję za porady :)
Anna_Anna1
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2019, 19:02
Kontakt:

Projekt domu - Taurus G NF40

Post autor: Anna_Anna1 »

Jesienią 2018 wybudowałam ten domek w stanie surowym otwartym. Teraz jeszcze dużo przede mną. Mam pytanko. Czy tylko mi przeszkadza ta duża przestrzeń nad schodami. Taka wysoka pusta ściana. Zastanawiam się jak to można by zagospodarować.
bernadeta.d
Domator
Posty: 6
Rejestracja: 04 kwie 2017, 11:54
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: Projekt domu - Taurus G NF40

Post autor: bernadeta.d »

Witam. My od listopada mieszkamy w naszym Taurusie. :)
Ja osobiście cenie sobie bardzo przestrzeń tego domu, w tym też przestrzeń we wnęce schodowej. Wiem że na tej ścianie można by zrobić lukswery lub okno, myśleliśmy nad tym jednak teraz nie żałuję że nie wykonaliśmy tego pomysłu, pasuje nam tak jak jest. Zawsze można na tak dużej ściance powiesić np. rodzinne zdjęcia. ;)
Żałujemy na pewno jednej rzeczy, że nie zrobiliśmy pokoju nad garażem tylko strych jak w projekcie. Mogliśmy opuścić strop nad garażem (Bo nie potrzebnie jest tak wysoki) i z półpiętra schodów zrobić wejście nad garaż. Byłaby to mega przestrzeń.
Poza tym dom jest idealny (przynajmniej po naszych paru zmianach) :)
Anna_Anna1
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2019, 19:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - Taurus G NF40

Post autor: Anna_Anna1 »

bernadeta.d pisze: 03 kwie 2019, 11:00 Witam. My od listopada mieszkamy w naszym Taurusie. :)
Ja osobiście cenie sobie bardzo przestrzeń tego domu, w tym też przestrzeń we wnęce schodowej. Wiem że na tej ścianie można by zrobić lukswery lub okno, myśleliśmy nad tym jednak teraz nie żałuję że nie wykonaliśmy tego pomysłu, pasuje nam tak jak jest. Zawsze można na tak dużej ściance powiesić np. rodzinne zdjęcia. ;)
Żałujemy na pewno jednej rzeczy, że nie zrobiliśmy pokoju nad garażem tylko strych jak w projekcie. Mogliśmy opuścić strop nad garażem (Bo nie potrzebnie jest tak wysoki) i z półpiętra schodów zrobić wejście nad garaż. Byłaby to mega przestrzeń.
Poza tym dom jest idealny (przynajmniej po naszych paru zmianach) :)
Co zmieniliście?
Anna_Anna1
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2019, 19:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - Taurus G NF40

Post autor: Anna_Anna1 »

To mój pierwszy dom. Jestem na etapie szukania drzwi wejściowych. Okazuje się że w projekcie drzwi są nietypowo duże. Zmniejszaliście otwory czy takie duże wstawialiście. Na dzień dobry powiedziano mi że do cen katalogowych mam dodać 2000 zł za drzwi stalowe.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - Taurus G NF40

Post autor: jakubc »

Anna_Anna1 pisze: 22 maja 2019, 16:25 To mój pierwszy dom. Jestem na etapie szukania drzwi wejściowych. Okazuje się że w projekcie drzwi są nietypowo duże. Zmniejszaliście otwory czy takie duże wstawialiście. Na dzień dobry powiedziano mi że do cen katalogowych mam dodać 2000 zł za drzwi stalowe.
Wysokie drzwi są bardzo efektowne, ale faktycznie rzadziej dostępne (skrzydło antywłamaniowe jednak trochę waży). Nie muszą być stalowe, drewniane drzwi czy drewniano-aluminiowe też da się dostać. Na ogół są to już drzwi krojone na wymiar, nie typowe drzwi z marketu.
Rozwiązaniem alternatywnym, które obniża koszty jest zrobienie stałego doświetlenia nad drzwiami i wstawienie standardowych drzwi h=210. Ewentualnie można też obniżyć nadproże, ale wtedy widać będzie że górna linia drzwi nie pokrywa się z górną linią okien. W tym projekcie by to przeszło, bo nad drzwiami jest balkon, a podtrzymujący go słup oddziela wizualnie strefę wejściową. To ostatnie to jednak bardziej budżetowe niż estetyczne rozwiązanie.
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
bernadeta.d
Domator
Posty: 6
Rejestracja: 04 kwie 2017, 11:54
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: Projekt domu - Taurus G NF40

Post autor: bernadeta.d »

Jeśli chodzi o drzwi, to nas też zaskoczyła cena podanych w projekcie. Najzwyczajniej zmniejszyliśmy otwór na standardowe 90 cm. Moim zdaniem wygląda to bardzo ładnie, mogę przesłać zdjęcia na priv. Nie ma sensu przepłacać, mniejsze drzwii też mogą pięknie wyglądać. A podczas przeprowadzki większe meble wnosiliśmy oknami tarasowymi, w salonie łatwo było się obrócić z nimi.
Pozdrawiam!
Marek_M
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2019, 11:01
Kontakt:

Re: Projekt domu - Taurus G NF40

Post autor: Marek_M »

Witam wszystkich,
jestem tu nowy, planujemy się wprowadzić do Taurusa w tym roku. Jesteśmy w trakcie meblowania.
A co do drzwi wejściowych faktycznie są niestandardowe co do wysokości i w dodatku drogie (8000zł). Ja pokombinowałem i zamówiłem drzwi ze świetlikiem na drzwiami i wyszło połowę tej sumy. Pozdrawiam (podlaskie)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 31 gości