Projekt domu - As V NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Edyta Darek
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2018, 14:59
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Edyta Darek »

Mam pytanie my z mężem jesteśmy na etapie papierologii domu as 5 i mam pytanie czy ktos ma z państwa wykonczona kuchnie i czy wykusz lepiej usunac czy zostawić?Proszę o rade no i zdjecia.
Edyta Darek
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2018, 14:59
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Edyta Darek »

;)
justa712
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2017, 12:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: justa712 »

Edyta Darek pisze: 24 lip 2018, 15:47 Mam pytanie my z mężem jesteśmy na etapie papierologii domu as 5 i mam pytanie czy ktos ma z państwa wykonczona kuchnie i czy wykusz lepiej usunac czy zostawić?Proszę o rade no i zdjecia.
Wprawdzie nie mamy jeszcze wykończonego wnętrza--jak widać na załączonym foto, jesteśmy w trakcie, ale jeśli chodzi o wykusz to oboje z mężem żałujemy, że nie wysunęliśmy go jeszcze troszkę bardziej. U nas na wykuszu będzie stała loża (narożnik) i stół :)
Załączniki
IMG_20180728_170243.jpg
mnkkvk
Żółtodziób
Posty: 24
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:18
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: mnkkvk »

My mamy bramę Wiśniowski i jest ok.
Co do wysokości jest duzo miejsca, ok 15 cm od górnej krawedzi futryny (głową na pewno nie zahaczysz, chyba że masz 2,50)..
Jedynie co, to przy montażu puszki (włącznik bramy przy wyjściu z garażu) trzeba zostawić min 15 cm odstępu od krawędzi otworu na prowadnicę.


no1muzzy pisze: 16 lip 2018, 16:39 Dzięki za odpowiedź co do styropianu.

Mam jeszcze jedno pytanie do tych którzy mają już zamontowaną bramę garażową, chodzi mi o szynę prowadnicy tej bramy, czy nie wychodzi ona za nisko w stosunku do drzwi prowadzących do wiatrołapu? Tzn czy wychodząc z wiatrołapu do garażu nie ma ryzyka że się wpadnie na tą prowadnicę ?:) Może ktoś wrzucić fotkę jak to wygląda w rzeczywistości i napisać jaką bramę ma zamontowaną?
mnkkvk
Żółtodziób
Posty: 24
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:18
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: mnkkvk »

Zdjecia sa umieszczone, nawet wykonczonych salonow.
Wystarczy pogrzebac w historii forum.
My jestesmy bardzo zadowoleni z wykuszu, bo mamy duzy stół. Gdyby nie wykusz, to nie moglibysmy sobie na taki pozwolic..
Edyta Darek pisze: 24 lip 2018, 15:47 Mam pytanie my z mężem jesteśmy na etapie papierologii domu as 5 i mam pytanie czy ktos ma z państwa wykonczona kuchnie i czy wykusz lepiej usunac czy zostawić?Proszę o rade no i zdjecia.
Andrzela
Domator
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2017, 20:28
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Andrzela »

Edyta Darek pisze: 24 lip 2018, 15:47 Mam pytanie my z mężem jesteśmy na etapie papierologii domu as 5 i mam pytanie czy ktos ma z państwa wykonczona kuchnie i czy wykusz lepiej usunac czy zostawić?Proszę o rade no i zdjecia.
Mam wykusz i bardzo go lubię, bo już niebawem będę mogła umieścić w nim długi stół, tak aby nie robić dostawek jak pojawią się goście. Jutro postaram się zrobić zdjęcia mojej kuchni. Bardzo mi się podoba kuchnia bez tej poprzecznej lady. Wszystkim, którzy sa na etapie budowy szczerze polecam nie wstawiać w kuchni tego małego okna. Ja je wstawiłam, następnie dwa dni przed montażem kuchni zamurowałam i jestem przeszczęśliwa! :-)
no1muzzy
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2016, 01:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: no1muzzy »

Ludzie, powiedzcie mi ile m2 wełny poszło wam na poddasze + strych?
ManiekRSL
Domator
Posty: 6
Rejestracja: 10 lis 2017, 15:32
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: ManiekRSL »

Nam poszło 24 rolki wełny 20cm z isovera(5,1m2 każda rolka) oraz 21 rolek wełny 18cm(5,70m2 każda rolka)
Ewa i Marcin
Domator
Posty: 30
Rejestracja: 29 paź 2017, 18:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Ewa i Marcin »

A u nas w końcu:

IMG_9937.JPG
no i pierwsze niemiłe zaskoczenia za nami - ogólny wzrost cen wszystkiego. W zeszłym roku szacowaliśmy 450 tys na budowę pod klucz (bez działki i papierów), mamy już wyceny prawie na wszystko, i koszt wychodzi około 500 k, przynajmniej na śląsku .. :/
calys
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2017, 17:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: calys »

witam
my jesteśmy na etapie stropu i w kuchni także zlikwidowaliśmy małe okno
no i ten garaż jak dla nas był za mały to powiększyliśmy o metr
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości