Projekt domu - Alabaster

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Projekt domu - Alabaster

Post autor: admin »

admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alabaster

Post autor: admin »

Przeniesione z komentarzy projektu.

Robi 2009-12-19 15:01:40
Czytam Wasze informacje o przeróbkach w sumie bardzo gruntownych i czy są one możliwe ? Jak to się załatwia formalnie ?Przecież to bardzo duża ingerencja w projekt ? Sam jestem na etapie rozkręcania marzeń o własnym domku i ALABASTER po przeróbkach aby uzyskać poza salonem 2 pokoje na dole to jest dom idealny jak dla mnie.

Sylwjunia 2009-12-10 12:46:31
Projekt jest bardzo fajny, chociaż osobiście robiłabym wykusz po drugiej stronie dachu;) Ciekawa tylko jestem, ile ogólnie może kosztować wybudowanie tego domu. Może ktoś już coś wie?

[u]Paula [/u]2009-11-28 15:56:09
Witwm. Dla nas to też jest jeden wyjątkowy projekt.Zdecydowaliśmy się na powiększenie salonu z jadalnią kosztem tarasu, zamiany wc i spiżarki na pokój oraz salonu na kuchnie i powiększenia garażu na lokalizacjie kotłowni.Zmiany wynikają z usytułowania działki.Budowa rusza na wiosne.Mam pytanie którą technologią państwo budują:ściana dwuwarstwowa czy trzywarstwowa?

wladekb 2009-11-08 10:39:34
Witam, Zdjęć z budowy raczej trudno szukać, wydaje mi się że jest to dość świeży projekt i osoby które kupiły go, są teraz na etapie załatwiania pozwoleń - tak jak ja. Ale jak ruszy budowa postaram się ją dokumentować na bieżąco na stronie http://www.wladekb.mojabudowa.pl Ja w swoim projekcie powiększam garaż i lokuję kotłownię za garażem, na poddaszu łazienkę zamieniam z pokojem po prawej, a w miejscu łazienki powstanie garderoba. W sypialni likwiduję garderobę. Czy ktoś z Państwa dokonuje zmian proszę o pozielenie się. pozdr

Robert 2009-11-06 13:18:44
Witam. Alabaster to jest chyba to czego szukalem:-) Mam zamiar zmienic pare rzeczy takich jak: zrezygnowac z wc powiekaszajac w ten sposob kotlownie, a w pokoju na parterze zrobie lazienke z tym ,ze zmniejszyc ja o pare metrow na rzecz kuchni. Szukalem, bezskutecznie zdjec z placow budowy ,badz juz gotowych obiektow -moze ktos cos znalazl ??? Pozdrawiam.

Ika 2009-11-06 08:24:27
Witam.Podoba mi się ten projekt. Sa warunki w kuchni do jedzonka. Nie trzeba w salonie na codzień.Domek fajny i na zewnątrz i wnętrze.Klatka schowana.Metraż oki.Kasiu buduj.Powodzenia.

kasia g. 2009-10-29 16:10:05
dziękuję władkowi za odpowiedz.jak ruszymy z budowa alabastra bądę starała sie informowac wszystkich zainteresowanych o naszych postepach. ale do tego jeszcze daleko...:)

wladekb 2009-10-27 17:23:03
Witam, salon nie jest zbyt duży, choć znajomi w swoim domu mają podobny metraż i układ i jest dobrze. my nic nie będziemy zmieniać. pozdrawiam wb

kasia g. 2009-10-21 22:34:26
Witam wszystkich serdecznie!Cały rok szukałam wymarzonego projektu i w końcu znalazłam alabastra.mam tylko wątpliwosci co do salonu - czy nie jest odrobine za mały? jest tam przecież i jadalnia. co o ty sądzicie?

Bob_Budowniczy 2009-10-17 20:15:55
Witam wszystkich! Jestem szczęśliwym posiadaczem tego projektu i zamierzam go budować na wiosnę 2010. Aktualnie wprowadzane są niewielkie modyfikacje poddasza i garażu. Pozdrawiam!

wladekb 2009-10-15 16:06:00
Witam, czy ktoś buduje ten dom? proszę o info pozdr wb

suint 2009-06-11 18:59:50
szukam osob, ktore zbudowaly lub zamierzaja budowac alabaster
AlabasDobra
Majsterkowicz
Posty: 28
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alabaster

Post autor: AlabasDobra »

Witam,

Czy jest może ktoś kto już ma policzone koszty materiałów na SSO do Alabastera?
Byłbym wdzięczny za informację
pozdr
MARTI
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: 30 sty 2010, 20:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alabaster

Post autor: MARTI »

Rzeczywiscie ciekawy projekt - :P
Aga
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:52
Kontakt:

zmiany

Post autor: Aga »

Witam!
na wiosnę chcemy z mężem zacząć budowę Alabastra. mamy sporo zmian, a mianowicie garaż będzie podwujny, nie będzie balkonu nad wejściem, ani wykuszu, czyli sporo taniej. W salonie okno tarasowe będzie tam gdzie wykusz (nie będzie wykuszu tylko drzwi o tarasowe na prostej ścianie) powiększony jest też trochę wiatrołap. jak narazie to tyle.

Pozdrawiam Aga i Michał
cullavy
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2010, 11:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alabaster

Post autor: cullavy »

Witam
Alabaster jest najlepszy i nie bede sie nad tym rozwodzil. Potrzebuje Waszej pomocy - jeszcze nie kupilem projektu bo czekam na warunki zabudowy ale chce juz kupic drzewo na wiezbe (zimowe lepsze) Jesli ktos moglby przeslac mi wykaz elementow lub wymiary krokwi i murlat to bede dozgonnie wdzieczny.
DaV&Hondzia
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:56
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alabaster

Post autor: DaV&Hondzia »

Witamy wszystkich czytających forum domu ALABASTER :)

Rozpoczęliśmy budowę ALABASTRA już w listopadzie 2009 r. Udało nam się przed zimą wylać ławy fundamentowe, które przezimowały w oczekiwaniu na wiosnę. W tej chwili jesteśmy na etapie stropu. Jeśli chodzi o zmiany, które dokonaliśmy i chcemy dokonać, są niewielkie...tak nam się przynajmniej wydaje po przeczytaniu kilku postów wyżej :). Zmiany w projekcie to:
- powiększenie garażu tzn. poszerzenie o metr oraz wydłużenie o jeszcze jedno stanowisko
- zrezygnowaliśmy z zaokrąglonych okien,
- na poddaszu zamiast pokoju (8,11m) będzie łazienka,
- na poddaszu nie stawiamy ścianki działowej pomiędzy pokojem (11,14m) a łazienką (6,93m) - będzie tam jeden większy pokój oraz wstawimy jeszcze jedno okno dachowe,
- podnosimy ściankę kolankową,
- nad garażem będzie pokój z oknem na frontowej ścianie.
Pozdrawiamy i życzymy udanej budowy :)
Aga
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:52
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alabaster

Post autor: Aga »

Witam!
właśnie jesteśmy na etapie uzgadniania prac budowlanych w wykonawcą. nie możemy się już doczekać rozpoczęcia prac!!!!!
Jak tylko zaczniemy będziemy przesyłać zdjęcia. Może Panstwo, którzy już zaczęli prześlą jakieś zdjęcia.
Pozdrowienia :)
DaV&Hondzia
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:56
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alabaster

Post autor: DaV&Hondzia »

Hej!
Dodaliśmy kilka fotek z realizacji. Można je zobaczyć w: Dziennik Budowy > Budowa domu ALABASTER http://www.domoweklimaty.pl/forum/viewt ... ?f=3&t=240. Z czasem będziemy dodawać kolejne 8-) Miłego oglądania!
Pozdrawiamy!
Ewelina & Darek
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 01 wrz 2010, 07:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alabaster

Post autor: Ewelina & Darek »

Alabster
Ostatnio zmieniony 25 sie 2011, 12:12 przez Ewelina & Darek, łącznie zmieniany 6 razy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości