Projekt domu - Goździk

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Renata0306
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 24 sty 2015, 23:50
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk II

Post autor: Renata0306 »

Witam, muszę przyznać, że projekt Goździk II od razu bardzo mi się spodobał z zewnątrz a jeszcze bardziej w środku. Jedno co mnie przeraża to to, że na forach szczęśliwi nabywcy tegoż projektu, twierdzą, że jest to bardzo drogi dom w realizacji :( . Dlatego mam ogromną prośbę do wszystkich, którzy kończą budowę (i szczęśliwych posiadaczy już gotowych) o określenie przynajmniej przybliżonego kosztu domu, a chodzi mi o taki stan z dachem, oknami, tynkami wewnętrznymi, posadzkami, kanalizacją i elektryką. Z góry dziękuję.
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

Niestety dokładnie co do ,,złotówki''nie da się obliczyć ale z tego co pamiętam to koszt tzw. w surowym w stanie wyniósł nas około 200 tyś zł. bez elektryki, hydrauliki sam dach /dachówka/ 80 tyś zaznaczam niedrogo!! Trudno powiedzieć przynajmniej ja tak twierdzę ,że na koszt poszczególnych etapów składają się takie okoliczności jak; jakośc kupowanych materiałow , ilość ,cena usług, miejsca zakupów i okres kiedy zostały kupowane. Jeśli nie w sezonie to też można wynegocjować dobrą cenę ;) Dodam jeszcze że tego typu domy są naprawdę droższe a wiem to bo prowadziliśmy budowe na równi z moim szwagrem, on ma typ podobny do projektu ,,Bławatek'' , 1/3 ceny mniej w kosztorysie!!
skowronki
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2013, 12:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: skowronki »

Witam. My wybralismu projekt domu goźdźik II . Poddasze zostawiliśmy jak strych z mozliwościa kiedykolwiek do zamieszkania jest klatka schodowa ( obecnie obmurowana z drzwiami ). Nie żałuje wyboru tego projektu. Zgadzam sie z inwestorami ze jest to drogi koszt budowy .
Surowy stan z dachem ok 200 tys
Elektryka materiał 10 tys+5 tys robocizna
ogrzewanie+ ogrzewanie podłogowe + kanalizacja +materiał z robocizna ok 52 tys
posadzki ( góra i dół) materiał + robota 14 tys
gładź materiał+ robocizna 22 tys.
Zachecam do budowania bardzo dobre rozmieszczenie komunikacyjne.
Pozdrawiam
Mario
Majsterkowicz
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2011, 22:32
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: Mario »

Ten dom nie jest tani w budowie. Do takiego stanu, żeby wnieść meble, trzeba liczyć ok. 3000zł na metr podłogi. W zamian otrzymujecie do bardzo wygodny dom.
Mario
Majsterkowicz
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2011, 22:32
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: Mario »

Mam pytanie do osób mieszkających już w Goździku. Ile wynoszą u Was roczne koszty ogrzewania Goździka?
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

Witam.
jeśli chodzi o nasz goździk to
od stycznia do września spalone zostało 5 ton peletu .dodam że piec był jeszcze nie wyregulowany
Mario
Majsterkowicz
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2011, 22:32
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: Mario »

Jaka to suma? Ja ogrzewam Goździka pompą ciepła. Za cały rok tzn. od września 2014 do września 2015 za prąd do pompy ciepła zapłaciłem ok. 3 tys. zł. Mam Goździka w wersji parterowej. Chciałbym porównać te koszty z innymi użytkownikami.
Mario
Majsterkowicz
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2011, 22:32
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: Mario »

Czy nikt nie chce się podzielić wrażeniami i kosztami z użytkowania Goździka?
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

ja płaciłam srednio 600 zł za tonę
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

mieszkam już rok i myślę że kosztowało mnie to około 5 tyś zł, za prąd płaciłam miesięcznie 120 zł dodam że użytkuję tylko parter
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości