Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

pytanie do ogółu: jak wygląda u was izolacja fundamentów po kolei warstwy i dlaczego taka?
Ja już muruję fundament i niedługo trzeba będzie go ocieplić więc pytam.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witaj Femstudio.
My zastosowaliśmy styropian do fundamentów Austrotherm Ekspert o grubości 10 cm i współczynniku lambda 0,035 W/mK.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cisza jak w rodzinnym grobie. :( Czy poza mną i Femstudio nikt już tu nie zagląda? :shock:
ela
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 10 sie 2014, 22:09
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: ela »

cześć, Radku listopad to dla mnie szybki termin przeprowadzki ;) my w tym roku postaramy się zakończyć na tynkach a i tak nie wiem czy to się uda. Tak że życzę dużo przyjemności z urządzania i przeprowadzki. Chyba będziesz pierwszym użytkownikiem Asa :) trzymam kciuki za finisz.
A co do fundamentów femstudio, to ocieplaliśmy ale niestety nie znam szczegółów :(
biper78
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 11 lip 2015, 23:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: biper78 »

Hej
Ja na razie utknąłem w urzędzie.... Musze czekać a na razie też rozmyślam nad grubością izolacji fundamentów ( pionowo oraz poziomo) Czy 20 cm wg projektu to nie jest dużo? Nie wiem czy korzystać z styropianu XPS czy EPS
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witaj Elu. :)
Dziękuję za miłe słowa i również trzymam kciuki za Was i Waszego Asika. :) Mam nadzieję, że uda nam się wprowadzić pod koniec listopada, choć na razie wcale to nie jest takie pewne. W dystrybucji gazu od lipca mają reorganizację i jest tam taki burdel, że nikt nad niczym nie panuje. :evil: Mieliśmy mieć przyłącze gazu w lipcu, potem w sierpniu, a teraz jest już prawie październik i w dalszym ciągu go nie mamy, a co gorsza nikt nam nie jest w stanie określić przybliżonej daty przyłączenia do sieci. :shock: :evil:
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć Biper. :)
Jeśli nie masz bardzo trudnych warunków hydrologicznych moim zdaniem nie ma sensu przepłacać i lepiej kupić styropian EPS do fundamentów zamiast znacznie droższego XPS.
biper78
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 11 lip 2015, 23:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: biper78 »

Tez tak myślę aby na fundament dać Arbet EPS 100 Hydropian 10 cm a na podłogę juz 20 cm
rafal
Domator
Posty: 13
Rejestracja: 23 wrz 2015, 20:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: rafal »

Witam!
Razem z żoną rowniez zdecydowalismy sie na budowe wlasnego Asika, także grono jego fanow rosnie: :D jednakze nie obylo sie bez zmian w projekcie np.: zlikwidowalismy wykusz, powiekszajac tym samym kuchnie kosztem jadalni, gdyz wydawala sie nam ona zbyt mala, a salon powiekszylismy likwidujac pokoj, jesli chodzi o pietro to obylo sie bez zmian, choc drazni mnie pralnia na pietrze, zdecydowanie wolalbym miec ja na dole, ale nie mozna miec wszystkiego :). Udalo sie nam juz przebrnac przez wszystkie urzedy i we wrzesniu wylalismy fundamenty, co prawda to juz koniec prac na ten rok, ale i tak jestesmy zadowoleni ze tyle dalo sie zrobic:) Radku, jestem pod wrazeniem postepow prac, przegladam juz forum od jakiegos czasu i pieknie rosnie Twoj As, zreszta pozostalym tez idzie swietnie, mam nadzieje ze i u nas nie bedzie wiekszych problemow. Pozdrawiam wszytkich :)Obrazek

Obrazek

Obrazek
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witam Rafale. :)
Dzisiaj w południe myślałem, że dyskusja na tym forum powoli zamiera, a tu niespodzianka, nie tylko forum ożyło, ale do grona budowniczych Asików III dołączyły kolejne osoby. :D Bardzo się cieszę, bo więcej osób to więcej ciekawych pomysłów i rozwiązań, z których pozostali forumowicze mogą czerpać i szukać inspiracji. :) W naszym przypadku niestety tak nie będzie, gdyż nasz Asik już stoi, ale mam nadzieję, że innym będzie łatwiej podążać trochę przetartą już ścieżką i skorzystają z zawartej tu wiedzy oraz doświadczeń. Dziękuję za miłe słowa i czekam na kolejne wpisy oraz zdjęcia. Pozdrawiam. ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości