Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witaj Elu!
Pięknie rośnie ten Wasz Asik! :D Kiedy ruszacie z instalacjami?
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

Hej
To wszystko wyjaśnia :roll: dzięki, a już myślałem że to jakiś zamiennik. Fajnie widać jak już tak wysoko z progresem jesteście :) my jeszcze na płycie fundamentowej, ale już niedługo pozdrawiam
ela
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 10 sie 2014, 22:09
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: ela »

Piotrze nasza budowa od wykopu po dach trwała 8 tygodni, ale pomiędzy parterem a resztą był zimowy przestój, więc u Was też penie niedługo będzie widać dach. Co do instalacji to elektryk ma już zaczynać, ale mamy problem z drzwiami balkonowymi nie możemy wykonać wybranych okien o wymiarze 1200x2350 znacie producenta okien PCV, u którego można zamówić takie drzwi? Radku jak robisz instalację elektryczną, kuliście ściany (kable w ścianie) czy kable idą po ścianie?
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Elu, u nas 80% kabli poprowadzonych jest w ścianach. Elektrycy wykuli bruzdy w których poprowadzili kable oraz moduły TV w miejscach, gdzie będą telewizory. Od wczoraj pracują tynkarze i teraz wszystko powoli znika pod tynkiem. :D
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

Cześć witam
Dziękuję Elu za odpowiedź, teraz jak napisałaś i się przyjrzałem to faktycznie nawet widać to docieplenie. Co do stanu surowego, dziękuje również za wsparcie jakoś to będzie :) , natomiast jeśli chodzi o twoje kable, proponuje położyć je w ścianie w bruzdach ponieważ jak będą za płytko to farba na ścianie wzdłuż kabla będzie się odbarwiać ;) pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Witam, czy może ktoś zastanawiał się nad takim oto rozwiązaniem drzwi rozsuwanych na taras?
https://www.youtube.com/watch?v=_53TJ70 ... r_embedded
super rozwiązanie. tylko ciekawi mnie jak to wygląda ze szczelnością oraz oczywiście z cena?
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć!
Długo mnie nie było na forum, bo prace na budowie nabrały ostrego tempa i brakowało mi czasu. Od mojego ostatniego postu wiele się zmieniło. :D Została zrobiona wewnętrzna instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna, tynki wewnętrzne oraz położona została izolacja przeciwwilgociowa podłogi na parterze. Na poddaszu na podłodze ułożyliśmy styropian i od jutra zaczynamy tam montaż instalacji centralnego ogrzewania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pod koniec tygodnia zostaną wylane posadzki. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

Witam wszystkich!!!
Radku wygląda to fenomenalnie :D , patrząc na twój projekt, szczególnie na twój z wiadomych przyczyn, mam dokładną wizję jak to będzie wyglądało u mnie. Niestety mi jeszcze daleko do tego etapu, natomiast mam nadzieję że mury pójdą ekstra szybko bo próbujemy nowy system wienerberger dryfix, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witam!
Dzisiaj zakończyliśmy układanie ogrzewania podłogowego oraz rur doprowadzających wodę do grzejników w sypialniach na poddaszu. Jutro wylewamy posadzki! :D

kotłownia

Obrazek

wiatrołap i korytarz

Obrazek

Obrazek

łazienka na parterze

Obrazek

gabinet

Obrazek

salon

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kuchnia

Obrazek

pokoje dzieci

Obrazek

Obrazek

korytarz

Obrazek

suszarnia

Obrazek

łazienka

Obrazek

sypialnia

Obrazek

garderoba

Obrazek

Obrazek

Po wylewkach postaram się wrzucić kolejne fotki. W tym tygodniu jeśli pogoda pozwoli wykonana zostanie zewnętrzna część instalacji elektrycznej, gazowej oraz wodno-kanalizacyjnej. :D
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cześć!
Posadzki wylane, zewnętrzne instalacje wodne, elektryczne i gazowe wykonane! :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości