Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witaj Pastelos!
My pozostawiliśmy spiżarkę, gdyż pozwala ona na składowanie wielu produktów, których przechowywanie w kuchni nie jest wskazane (jarzyny, owoce, przetwory w słoikach itp.). Spiżarka będzie jednak trochę pomniejszona, gdyż od strony wejścia do kuchni wygospodarowana zostanie wnęka na lodówkę. Poza tym zabudowując spiżarkę regałami z półkami, niewielkim nakładem finansowym zyskujemy dużo miejsca na różne przedmioty i sprzęty kuchenne, na które w kuchni nie byłoby miejsca. Naszym zdaniem miejsce pod schodami jest wręcz stworzone na urządzenie spiżarki, więc szkoda ją likwidować. Ponieważ kuchnia faktycznie nie jest duża, a żona obawiała się, że będzie w niej zbyt mało mebli, które pomieszczą wszystkie niezbędne rzeczy i produkty, od strony salonu dobudowałem ściankę działową, przez co zwiększyliśmy powierzchnię zabudowy. Oczywiście odbyło się kosztem zamiany kuchni otwartej na półotwartą oraz kosztem powierzchni podłogi, ale założyliśmy, że kuchnia ma służyć jedynie jako miejsce do przygotowywania posiłków, a 135 cm odległości pomiędzy blatami w zupełności wystarczy na swobodne poruszanie się po kuchni :)
ela
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 10 sie 2014, 22:09
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: ela »

Cześć, Radku mam prośbę czy możesz dodać zdjęcia spiżarki ewentualnie fragment rzutu jeżeli jest tam widoczna zmiana którą wprowadziliście
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witaj Elu!
W odpowiedzi na Twoją prośbę wrzucam rzut parteru. Niestety nie mogę zaprezentować zabudowanej spiżarki na zdjęciach, gdyż ścianka zostanie zrobiona z płyt kartonowo-gipsowych, po tynkach wewnętrznych.

Obrazek

P.S.
Na załączonym rzucie brak jest zaznaczonej ścianki działowej oddzielającej kuchnię od salonu. Została ona dodana już na etapie realizacji.
ela
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 10 sie 2014, 22:09
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: ela »

Radku, dziękuję za rzut, zainspirował mnie do zmian :) w obecnym mieszkaniu też mamy wnękę w której jest lodówka i szafka cargo i super się to sprawdza, a tu pomysł z drugimi drzwiami jest super. Zastanawia mnie tylko przekrój, jak wysokie i szerokie zaplanowaliście drzwi nie przeszkadzają tam schody?
U nas jeszcze montaż okien dachowych i zakończymy stan surowy otwarty.
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Cieszę się Elu, że mogłem pomóc i stałem się inspiratorem zmian. :D W rewanżu czekam na zdjęcia Waszego Asa po zakończeniu SSO. :) Czy możesz napisać, w której dzielnicy Bielska-Białej się budujecie?
asior
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2015, 15:38
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: asior »

Witam wszystkich wlasnie zacząłem budowę Asa VI :) powtórzę pytanie Eli jak wyglądają drzwi do spiżarki? Schody nie sa za nisko w tym miejscu? Pozdrawiam bardzo fajny pomysł nosze sie z zamiarem zmałpowania :)

PS
Ja wykombinowałem ze z drugiej strony (od wiatrołapu) schody sa jeszcze dosc nisko ale wrzucajac w ta ścianę nadproże mozna zostawic dziurę w którą idelanie wkomponuje sie jakaś szafka na buty. Akurat w III jest dosc spory wiatrołap ale w VI miejsca jak na lekarstwo wiec trzeba kombinować :)
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witam!
Niestety nie mogę jeszcze udzielić odpowiedzi odnośnie rozmiarów drzwi do spiżarki. Na razie rozważamy różne opcje, ale nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji.
ela
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 10 sie 2014, 22:09
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: ela »

z szafką na buty mamy taki sam pomysł, ale niestety nasza ściana jest już wymurowana. Wrzucam zdjęcia narazie jeszcze bez okien dachowych
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
vanmaniek1
Domator
Posty: 33
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: vanmaniek1 »

Witam wszystkich,
Elu teraz mam pytanie do ciebie , czy ty zamieniłaś strop monolityczny na jakieś inne rozwiązanie? ponieważ widzę że jest to chyba coś innego . Proszę zdradź tą tajemnicę ponieważ sam cały czas zastanawiam się czy nie będzie taniej na terriwie , a w sumie też jest trwały i mocny wystarczająco.
Pozdrawiam Piotr
ela
Domator
Posty: 19
Rejestracja: 10 sie 2014, 22:09
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: ela »

cześć, strop mamy taki jak w projekcie, dodaliśmy ocieplenie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości