Projekt domu - As III G NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Wojtek100
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Wojtek100 »

Radku
Pisałeś we wcześniejszych postach, że zrezygnowałeś z wentylacji mechanicznej i postawiłeś na klasyczną grawitacyjną. Mnie po wyliczeniach też się specjalnie WM nie kalkuluje (finansowo), choć napewno jest bardzo wygodna. Zastanawiam się tylko, czy taka modyfikacja wiąże się z koniecznością wprowadzeniu wielu zmian do projektu? Bo rozumiem, że pewnie trzeba będzie zmienić zaprojektowany system rozprowadzania rur. W sieci można znaleźć informacje na temat zamiany WG na WM, ale w drugą stronę już cieżko :) Będę wdzięczy za wszelkie wskazówki. Z góry dziękuję
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witam Wojtku!
Napisałeś, że ciężko jest znaleźć w sieci informacje na temat zamiany wentylacji mechanicznej na grawitacyjną. Wynika to z tego, iż... jest to szalenie proste. :) Po prostu nie rozprowadzasz rur wentylacji mechanicznej, a zamiast tego murujesz dodatkowe przewody wentylacyjne. W przypadku projektu AS III G jest to bardzo proste, gdyż obie łazienki i kotłownia korzystają ze wspólnego komina. Wystarczy więc dodać jeden przewód wentylacyjny i ...po kłopocie. ;) Analogicznie postępujesz w przypadku salonu. Murujesz przewód kominowy do kominka razem z przewodem wentylacyjnym. Oto cała tajemnica... :D
Wojtek100
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Wojtek100 »

Dzięki Radek ;)
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Proszę bardzo! ;) Mam nadzieję, że pomogłem. Otrzymałeś już pozwolenie na budowę?
Wojtek100
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 13 sie 2014, 10:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: Wojtek100 »

Nie, jeszcze nie. Mam nadzieję, że w starostwie niczego nie wymyślą ;) i pozwolenie dostaniemy w okolicach lutego a na wiosnę uda się ruszyć z budową.
humus

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: humus »

działka bardzo ładna i miejsce też mi się podoba. Na pewno będzie się wam tam fajnie mieszkało :)
Awatar użytkownika
femstudio
Domator
Posty: 152
Rejestracja: 13 lis 2014, 19:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: femstudio »

Witam wszystkich, dopiero przymierzamy się do zakupu tego projektu, tylko w wersji bez garażu. Mam pytanie czy gdzieś w lubelskim jest ktoś kto buduje lub wybudował ,żeby obejrzeć na żywo jak wygląda? Czy prowadził ktoś z budowniczych zeszyt z kosztami ile wyniósł stan surowy otwarty lub zamknięty? za wszelkie informacje z góry dziękuje. pozdrawiam
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Odpowiedzi na pytanie dotyczące stanu surowego otwartego będę mógł udzielić w połowie grudnia. Jeżeli pogoda nie spłata figla, to mniej więcej w tym terminie planuje zakończyć realizację SSO. A co do kosztu SSO to w przypadku projektu As III NF40 będzie on niższy o około 15-20% od projektu As III G NF40. ;)
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Witam!
Nie obyło się bez przestojów i problemów, ale dzisiaj nareszcie udało się zalać strop! :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
radek
Domator
Posty: 171
Rejestracja: 14 maja 2014, 20:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As III G NF40

Post autor: radek »

Mam nadzieję, że pogoda się nie pogorszy i w tym roku uda nam się jednak przykryć budynek dachem. Na razie murujemy ściany na piętrze. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Elu! Dawno się nie odzywałaś, jak tam postęp prac na budowie? ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości