Projekt domu - Goździk

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

I jeszcze jedno ,czy ktoś planuje we wnętrzu dekory ze sztukaterii?
renako
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: renako »

Witajcie
Nasz Goździk po zamontowaniu drzwi garażowych,wejściowych i dwóch okien łukowych prezentuje się następująco :D
Obrazek
Jesteśmy na takim samym etapie jak Betizamb i interesuje nas opinia o gresach polerownych i szkliwionych.Większość gresów polerowanych według sprzedawców trzeba impregnować ale może są takie których nie trzeba?
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

Renako, z tego co wiem to są gresy których nie trzeba impregnować, ja wybrałam z Paradyża, a właściwie moja projektantka,są to jednak jasne gresy i wszyscy, co takie mają narzekają że wszystko na nich widać!!!!!!!!!!!!
monika.m
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2013, 14:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: monika.m »

Witam! Ja jestem w trakcie budowy ścian nośnych parteru. Fundamenty były wykonane w październiku. Na stan zero wydałam więcej niż zakłada kosztorys. Spowodowane było to wysokim stanem wód gruntowych.Moje fundamenty wyglądały w pewnym momencie jak piwnica :shock: Raz w tygodniu dopada mnie małe załamanie i mam potem kłopoty ze snem ;) , ale na tą przypadłość cierpi chyba duża część inwestorów ;)
Zastanawiałam się nad kolorem dachówki. Pierwotnie miałam koncepcję pójść w stronę nowoczesnych kolorów i form. Buduję dom pod miastem i na moim "osiedlu" większość domów jednorodzinnych ma prostą bryłę i czarne lub grafitowe dachy. Nie chciałam się aż tak bardzo wyłamywać z tej konwencji.
Ale jak przyszło do wyboròw to doszłam do wniosku , że kolumny toskańskie jednak są konieczne.
Bez nich dom dużo traci
. Dachówka creaton titania glazurowana brąz lub czerwień winna. Boję się, że czekolada będzie za smutna.
Okna- początkowa koncepcja białe lub dąb antyczny ( to miało byç do czarnego dachu).
Dzisiaj doszłam do wniosku , że do czerwieni winnej na dachu pasują okna meranti, a do czekoladowego brązu będzie można łatwiej coś dobrać.
I tak człowiek nie wie co ma robić , żeby nie popełnić strasznych błędów ( bo albo dom będzie smutaśny , albo rodem z dzielnicy czerwonych latarni ;) g
To tyle z rozterek inwestora.
Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia!
Ps. Takie nowoczesne chyba "Babie lato" można zobaczyć na garnek.pl , użytkownik bulli107 .
Można spojrzeć dla kotrastu ;)
monika.m
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2013, 14:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: monika.m »

Sorry ! Nazwa użytkownika na garnek.pl to : buli107
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

Dzięki Monika za namiar na te nowoczesne formy dworku, ale chwilami byłam w szoku oglądając co nie które zdjęcia :shock: Stwierdzam jednak ,wolę te tradycyjne ;) . Jesli chodzi o stolarkę wybrałam białe okna ze szprosami też białymi, drzwi wejściowe też będą białe, ale muszą być drewniane bo mamy łuk,
Jeśli nie chcesz takich to , to masz jeszcze czas na zmianę, uważaj też na okna w kuchni ,w planach są za nisko osadzone , odnośnie okien w salonie ja dałabym jeszcze szersze balkonowe(mam 2-metr,)
W pozostałych pokojach zmieniłam na standart , i tu nie wiem tak do końca jak mi się to sprawdzi, :)
Może ktoś ma już pomysł na poddasze,jakieś zdjęcia?
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

Witam ,ponownie
Widzę że tylko ja próbuję na tym forum cokolwiek napisać, wszyscy nie mają czasu albo ochoty dzielić się swoimi problemami lub szczęsciem, ;)
My jesteśmy na etapie tynków już skończonych zresztą , czekamy na wyschnięcie, zrobiliśmy także ogrodzenie, oświetlenie przed domem/latarnie/, wykopalismy oczko wodne i czekamy na altankę :) ,jeśli koś chce to mogę podesłać propozycję podłączeń elektrycznych, pozdrawiam i niech ktoś w końcu coś napisze :!:
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

nasze ogrodzenieObrazek


Obrazek
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

A to nasze rondo :DObrazek
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)
Po długiej przerwie postanowiłam odwiedzić na forum moją Goździkową Rodzinkę - wypada przecież odwiedzić "rodzinę" w święta ;) Widzę, że budowa "Goździków" wreszcie się rozkręciła i trochę nowych "Goździków" przybyło :) - SUPER, BO TO SĄ NAPRAWDĘ PIĘKNE DOMY! Tyle, że te domy nabierają prawdziwego uroku dopiero wtedy, gdy otacza je ogród - A TO NIESTETY KOLEJNY DUŻY WYDATEK I MNÓSTWO NIEKOŃCZĄCEJ SIĘ NIGDY PRACY (jednym słowem: "dożywocie" - tyle, że dobrowolne i przyjemne :) , a jedyny problem to KASA :( ).
betizamb - Twój Goździk robi wrażenie, te brzozy dodają niesamowitego uroku Twojemu domowi, no i jeszcze to rondo - GRATULUJĘ!
Myślę, że po wakacjach cdbeavis, renako i georg - też zamieszkacie już w swoich Goździkach i będziecie mogli się upajać magią i czarem tych domów na dobre :).
Wklejcie w wolnej chwili jakieś nowe zdjęcia i ożywcie trochę to forum, żeby nasz Goździk zachęcał innych do budowy :D

Pozdrawiam i życzę Wam wszystkiego dobrego.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości