Projekt domu - Kwazar NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Projekt domu - Kwazar NF40

Post autor: admin »

kozik000
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2013, 14:00
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kwazar NF40

Post autor: kozik000 »

Witam
Bardzo proszę o kontakt osoby, które również budują wg. tego projektu.
MZ10
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2013, 21:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kwazar NF40

Post autor: MZ10 »

Witam,
Rozpoczynam budowę w woj małopolskim na wiosnę. Pozwolenie już jest.
MZ10
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2013, 21:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kwazar NF40

Post autor: MZ10 »

Projekt bardzo fajny w środku po pewnych zmianach, zrobił się bardzo ekonomiczny oraz spodziewam się że zmiany wprowadzone spowodują znaczne zmiany w kosztach użytkowania:
- komin z kotłowni przeniesiony do spiżarni przy kuchni i tam przeniesiona kotłownia oraz małą spiżarnia,
- pomniejszenie przedsionku i przesunięcie ścian nośnych zew, przez co w miejsce wc wpakowano wc i ładną łazienkę

Powyższe zmiany bardzo uprościły wyk instalacji oraz w późniejszym etapie koszty użytkowania, bo wszystko jest w jednym miejscu a nie po całym domu rozrzucone.

W miejscu kotłowni zrobiono pokój a w miejscu łazienki garderobę. Pokój przy wejściu pomniejszono i zrobiło się ładne pomieszczenie gospodarcze, a nawet gdyby pokombinował to dodatkowy pokój. Można jeszcze pokombinować z otworem na strych aby w okolicy nowej garderoby zrobić otwór 120x120 lub 130x130 i mamy miejsce na schody kręcone gdyby nam się umyślało zrobić jakąś drobna aranżację poddasza.

Jak ktoś zainteresowany, mogę przesłać nową aranżację z nowym układem - który jest bardziej ekonomiczny !!!!
MZ10
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2013, 21:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kwazar NF40 - ZMIANY

Post autor: MZ10 »

Zmiany dokonane
Zmiany dokonane
kozik000
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2013, 14:00
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kwazar NF40

Post autor: kozik000 »

Widzę że już wszystko przemyślane i tylko działać :D
Ja dopiero jestem na etapie adaptacji...

Ze zmian jakie mam zamiar wykonać to:
1. usunąć spiżarnie tak aby powstała większa kuchnia w której będzie miejsce na wyspę.
2. powiększyć łazienkę kosztem szaf stojących w hallu (ściana dolna pozioma łazienki miała by iść w linii z tą co jest obok kominka)
3. powiększenie mniejszej łazienki (3,6 m2) poprzez przesunięcie ściany z drzwiami równo z końcem ściany kuchni i przedsionka)
4. W salonie zamiast trzech małych okien, jedno większe.
5. zamiana miejsc kotłowni i pokoju od wejścia do domu. Kotłownia około 9 m2. Potrzebne miejsce na kocioł z podajnikiem oraz pompę ciepła/powietrza do grzania cwu latem. Pewnie zrobię też odwiert na działce i upchnę tam jeszcze hydrofor.
6. Otwór w stropie (raczej teriva) planuje wykonać w salonie w pobliżu tych 3 małych okien. Wykonany będzie większy tak aby w przyszłości jeśli będzie potrzeba wykonać schody przy ścianie. Narazie otwór będzie zaślepiony tak aby wstawić tam standardowe schody opuszczane.

Z jakich materiałów powstanie Twój dom? Ściany? strop? ocieplenie? Dach?
Koszty policzone?
Ja się wciąż waham w tych tematach.

Jeśli jest taka możliwość to proszę o przesłanie tej aranżacji (może akurat coś spapuguje hehe)
Konsultant Viessmann
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2015, 18:28
Kontakt:

Re: Projekt domu - Kwazar NF40

Post autor: Konsultant Viessmann »

kozik000 pisze:Widzę że już wszystko przemyślane i tylko działać :D
Ja dopiero jestem na etapie adaptacji...

Ze zmian jakie mam zamiar wykonać to:
1. usunąć spiżarnie tak aby powstała większa kuchnia w której będzie miejsce na wyspę.
2. powiększyć łazienkę kosztem szaf stojących w hallu (ściana dolna pozioma łazienki miała by iść w linii z tą co jest obok kominka)
3. powiększenie mniejszej łazienki (3,6 m2) poprzez przesunięcie ściany z drzwiami równo z końcem ściany kuchni i przedsionka)
4. W salonie zamiast trzech małych okien, jedno większe.
5. zamiana miejsc kotłowni i pokoju od wejścia do domu. Kotłownia około 9 m2. Potrzebne miejsce na kocioł z podajnikiem oraz pompę ciepła/powietrza do grzania cwu latem. Pewnie zrobię też odwiert na działce i upchnę tam jeszcze hydrofor.
6. Otwór w stropie (raczej teriva) planuje wykonać w salonie w pobliżu tych 3 małych okien. Wykonany będzie większy tak aby w przyszłości jeśli będzie potrzeba wykonać schody przy ścianie. Narazie otwór będzie zaślepiony tak aby wstawić tam standardowe schody opuszczane.

Z jakich materiałów powstanie Twój dom? Ściany? strop? ocieplenie? Dach?
Koszty policzone?
Ja się wciąż waham w tych tematach.

Jeśli jest taka możliwość to proszę o przesłanie tej aranżacji (może akurat coś spapuguje hehe)
Mogę spytać jak postępują pracę? Pompa ciepła do cwu już zamontowana?
Jeśli jeszcze nie to mogę polecić rozwiązanie na długie lata vitocal 060A - można skorzystać z dotacji bo dajemy gwarancję wymaganą w programie Prosument.
Poza tym może współpracować z istniejącym systemem grzewczym no i jest przystosowana do współpracy z fotowoltaiką. Ma teżkilka programów pracy

Więcej http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mies ... 060-a.html Są może jakieś pytania?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości