Projekt domu - Goździk

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

Witam! Izucha ty na pewno wygrałaś w totka ,tylko pozazdrościć :D ,poprosimy o więcej takich zdjęć, miło patrzeć na takie cudeńko :) . U mnie na razie robimy elektrykę,cały dom okablowany, kilometry kabli i gniazd,..jedna wielka plątanina.Zazdroszczę Ci że masz to za sobą, pozdrawiam :)
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2014, 10:04 przez izucha, łącznie zmieniany 1 raz.
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Piekny! Izucha dzieki ze wrocilas! :) ja juz zwatpilem czy w ogole zagladasz na to forum :) u nas po posadzkach przyszla kolej na ocieplanie scian i podwieszanie sufitow. W miedzyczasie kombinuje zdrowo jaka by tu brame do garazu wysmyczyc. Po sufitach czas przyjdzie na elektryke no a potem reszta instalacji, czyli woda, monitoring, wentylacja.... Ale tak przy okazji musze sie pochwalic ze koza juz w salonue stoi. Jak zatkam gorny czopuch to zrobimy probe no i jakas fotke podesle :) 3majcie sie wszyscy cieplutko i podsylajcie fotki ( ja tez podesle jakos za 1,5 tygodnia) a moze juz jutro wstawimy drzwi!
monika.m
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2013, 14:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: monika.m »

Witam ! Ja zaczynam dopiero budowę Gożdzika II. Jestem w trakcie fundamentów. Ponieważ na moim terenie jest wysoki poziom wód gruntowych musiałam się "wstrzelić" z wylaniem ław fundamentowych w czas bez opadów , co było bardzo trudne w tym roku. Dokonałam paru zmian w projekcie. Nie wiem czy to się sprawdzi. Zamknęłam kuchnię do strony salonu. Spiżarkę umieszczam pod schodami ,które być może będą się zaczynać w wiatrołapie, ale to jeszcze nie jest pewne ;) .W tym roku prawdopodobnie będą tylko fundamenty , a reszta wiosną, latem....Mam zamiar wykończyć dół i się wprowadzić ,a góra- jak starczy kasy (pewnie nie starczy znając życie). Pozdrawiam!
georg
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 03 maja 2012, 15:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: georg »

Witaj monika.m ciekawe są Twoje zmiany, Możesz podrzucić jakiś szkic, rzut zmian? Inspirujące są opisywane przez Ciebie propozycje.
Ja jestem już po elektryce, instalacjach co i wod kan. Powoli zmierzam ku ostatecznym pomysłom umożliwiającym wykończenie Goździka
Pozdrawiam wszystkich
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Coś mi się wydaje, że jesienne wiatry wywiały wszystkich sprzed komputerów ;), czas więc najwyższy coś o tym naszym pięknym Goździku wreszcie napisać, tym bardziej, że przybył nam NOWY BUDOWNICZY i wypadałoby go zachęcić do pisania na Goździkowym Forum. Witaj monika.m, jesteś w naszej "Goździkowej Braci" pierwszą osobą realizującą budowę zgodnie z projektem Goździk II :) . Większość z nas budujących Goździka również otworzyła górę na cele użytkowe, dokonała kilku zmian na dole - tworząc własną, oryginalną wersję Goździka ( góra w Goździku jest wielka, jak "lotnisko" , dzięki czemu jest SUPER!II). monika.m - fajny pomysł z tą spiżarką przy schodach - dzięki temu będziesz miała dużo większą kuchnię (zmieści się wyspa i stolik - georg może Wy tak zrobicie u siebie?). Mój ukochany braciszek (który również śledzi nasze forum kibicując nam) stwierdził, że szkoda, że ja nie wpadłam na ten pomysł wcześniej, bo miałabym większą kuchnię lub choć alternatywę na zmiany w kuchni w przyszłości :) - niestety u mnie już za późno na takie rozwiązanie.
cdbeavis - gdzie obiecane zdjęcia? Ja ciągle zaglądam i zaglądam czekając na fotki "goździkowej perełki" - a tu ciągle NIC :( .
georg - wrzuć wreszcie proszę jakieś zdjęcia z wnętrza domu :) .
Drogie koleżanki a czy Wy już mieszkacie w Waszych Goździkach, czy wciąż jeszcze upiększacie wnętrza ;). Mario a co u Ciebie, na jakim jesteś etapie?

- Jeżeli chodzi o mnie, to muszę Wam się przyznać, że wciąż rozkoszuję się i upajam tym mim Goździkiem, jestem w nim zakochana "po uszy" i świata poza nim nie widzę, On jest moim azylem, ciszą, radością, uśmiechem i troską. On czuwa nad moim bezpieczeństwem, ja nad Jego i tak wzajemnie troszczymy się o siebie nieustannie, i wierzcie mi - jest nam razem bardzo dobrze :) . A tak całkiem na serio, to muszę się pochwalić, że wreszcie udało nam się uprzątnąć (po przeprowadzce) garaże i samochodziki stoją sobie w garażu. Miejsca jest wystarczająco dużo, żeby spokojnie wjechać, zaparkować dwoma samochodami i wygodnie bez problemu wysiąść z auta. Moje rabatki z przodu domu pięknie zarosły trawką (wczoraj korzystając z w miarę dobrej pogody mogłam sobie trochę poplewić w rabatkach :) ).
Pozdrowionka
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

Ja myślę że wszyscy chcą wprowadzić się na święta i dlatego nie mają czasu pisać ;) :) ,

U mnie jeszcze długa droga ,jestem na etapie wylania posadzek,na wiosnę tynki ,jedynie co mnie pociesza -wiem jak będzie wyglądał mój Goździk :D , mam już projekty wnętrz :D jak je oglądam to marzę, marzę
renako
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: renako »

Witajcie.My długo walczyliśmy z wodociągami i na szczęście udało się.Mamy już wodę.Mamy w domu elektrykę,tynki wewnętrzne,hydraulikę i wylewki.W połowie grudnia wstawią nam brakujące dwa okienka łukowe ,drzwi wejściowe oraz bramy garażowe i na ten rok zaplanowane prace zostaną wykonane.Chcemy jeszcze w grudniu kupić kilka rzeczy do domu by skorzystać z odliczenia różnicy vatu więc trochę pracy jeszcze jest.Wybieramy min.płytki,a to jest bardzo trudny temat.
skowronki
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2013, 12:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: skowronki »

Witam. zapytanie do P monika.m mam serdeczna prosbe o podrzucenie zmian co do zamknietej kuchni i schowanka. ja jestem na etapie fudamentow i jak tylko zawita wiosna chce ruszyc. dziekuje i pozdrawiam
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

Witam!
Jak rodzinko ,,goździkowa'' radzisz sobie z wykończeniówką ? może ktoś ma już jakieś fotki, inspiracje,pomysły z którymi chciał by się podzielić!. Ja mam pytanie odnośnie gresu polerowanego ,jak to się sprawdza w uzytkowaniu? bo mam w projekcie ,w holu płytki z białego gresu i boję się że będą niepraktyczne, co o tym sądzicie?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 0 gości