Projekt domu - Goździk

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Nie mogę patrzeć, jak nasz Goździk męczy się na 3 stronie forum - czas przywrócić Go na zaszczytne pierwsze miejsce :)

Obrazek
georg
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 03 maja 2012, 15:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: georg »

Masz rację Izucha zostajemy w tyle. Nie wiem czy to wakacje czy to pogoń za sprawami z budową domu przy jednoczesnym zachowaniu pędu życia zawodowego. Twój Goździk jak zwykle urokliwy i klimatyczny. W załączeniu mój stan zaawansowania realizacji Goździka. Z podpowiedzi elektryków zrodziła się realizacja instalacji elektrycznej koniecznej do wykonania w stropach (np. żyrandole) poprzez przejście przez stropy od strony strychu. Pozwala to ominąć przejścia po ścianach a szczególnie po suficie instalacji elektrycznej. A tak poza tym załączyłem jedną fotkę ze strychu, którego nie miałem zamiaru zagospodarować, ale jak patrzę na ta powierzchnię to zastanawiam się co z tym (no oczywiście małym kosztem ;) ) można zrobić. Może są jakieś pomysły. Uprzedzam, że pomysły typu stół bilardowy z barem są mi znane i odpadają bo.... stołu bilardowego nie ma już którędy wnieść ;) . Tak poważnie zastanawiam się nad ogrodzeniem w szczególności nad bramą wjazdową . Część osób ostrzega mnie przed bramami uchylnymi z uwagi na zaspy śnieżne, podobno bardziej sprawdzają się przesuwne. Ale one są jakieś takie.... no nie wiem . Może jest to podejście tradycjonalisty. A tu trzeba także spojrzeć praktycznie. Nie wiem jak wy, ale nie wiem na tym etapie, jakie panele słoneczne zastosować . Panele rurowe mają większą wydajność ale przy większej cenie. Panele płaskie co prawda mają mniejszą wydajność ale zastanawiam się czy nie wystarczającą przy powiązaniu z ich cenę. Może ktoś z was ma doświadczenie z użytkowania paneli płaskich. No cóż finanse determinują niektóre nasze działania. A ja jeszcze nie wygrałem w totka :)
Przy okazji renako okna w Twoim domu to jakbyś otworzyła oczy w swoim Goździku :) , podobają mi się. Sam nie wiem dlaczego nie zdecydowałem się na taki sam podział.
Pozdrawiam wszystkich.
Załączniki
Front
Front
Strych
Strych
Przejście kabli przez sufit
Przejście kabli przez sufit
Od ogrodu
Od ogrodu
georg
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 03 maja 2012, 15:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: georg »

Witajcie
Widzę, że wszystkim nam brakuje czasu by zaglądać na forum, coś napisać. Szukamy rozwiązań finansowo-rzeczowych by zrealizować swoje pomysły a może i marzenia. Przesyłam Wam w załączeniu pomysł oświetlenia Goździka. Nie jest on mojego autorstwa, ale może kogoś zainspiruje, pomoże. Zainteresowanym podam rodzaje opraw oświetleniowych. Pozdrawiam.
Załączniki
Oświetlenie Goździka.jpg
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

Witam Wszystkich!
Moje okna :)
Załączniki
dom 002.jpg
georg
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 03 maja 2012, 15:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: georg »

betizamb piękne okna i oczywiście cały Goździk. Szprosy w oknach dodają wiele uroku.
Fajnie gdy w słońcu rosną kolejne domy a jeszcze fajniej gdy są to nasze Goździki.
Pozdrawiam wszystkich.
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

hej!

A u nas troszeczkę zwolniło... generalnie roboty idą do przodu ale nie możemy tyle czasu poświęcić budowie co wcześniej więc normalne że zwolniło :P
Aktualnie mamy przygotowaną podłogówkę do zalania .. Ponad to garaż i kotłownia też jest przygotowana do wylewki posadzek. Sporo czasu zajęło nam przygotowanie ścian do docieplenia, w zasadzie to bardziej na przygotowanie materiału ale mamy już to za sobą.
W międzyczasie pomalowaliśmy drugi raz dach impregnatem oraz mamy już opierzone kominy. Tylko okna dachowe musimy poprawić z opierzeniem bo cosik tam przecieka.
Szkoda że tak żwawo tu nie jest jak kiedyś ale może to się zmieni ? Trzeba byc dobrej myśli.

Pozdrawiamy i czekamy na zdjęcia ociekające jeszcze potem robót i w ogóle.. Izucha wracaj! :P
georg
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 03 maja 2012, 15:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: georg »

Witajcie
No cóż trochę zwolniło na naszym forum. Wyraźnie brakuje izuchy. Ale przecież coś tam na naszych budowach coś się dzieje.
Podzielę się informacją, która jak zauważyłem nie jest wszystkim znana a dotyczącą ogrzewania podłogowego w łazience. Okazuje się, że w miejscu kabiny prysznicowej, gdy nie ma brodzika (wtedy montowane jest odwodnienie liniowe a na podłodze płytki ceramiczne) nie wszyscy przewidują w tym miejscu ogrzewanie. W ten sposób z ciepłej podłogi stajemy na zimną podłogę. Warto więc w takiej sytuacji przewidzieć ogrzewanie pod samą kabiną celem zwiększenia komfortu korzystania z kabiny prysznicowej.
Pozdrawiam wszystkich entuzjastów Goździka.
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

-cdbeavis i georg - przyzywaliście mnie więc jestem!
Witam serdecznie moją Goździkową Rodzinkę!
Tak trochę smutno, że tak mało piszecie o swoich Goździkach i nie dzielicie się swoimi uniesieniami związanymi z upiększaniem domu. My jesteśmy obecnie na etapie urządzania i projektowania ogrodu - fantastyczna sprawa :D :D :D :D ! Mimo, że kręgosłupy bolą nas na maksa i ręce czasami odpadają z przemęczenia - to "micha" się śmieje sama, patrząc na efekty, tym bardziej, że wszystko wymyślamy i robimy sami. Przesyłam Wam kilka zdjęć, bo chcę się z Wami podzielić naszą radością - może tym Was zachęcę do dzielenia się Waszą radością z innymi.
Pozdrowionka
Ostatnio zmieniony 17 sie 2014, 10:03 przez izucha, łącznie zmieniany 1 raz.
georg
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 03 maja 2012, 15:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: georg »

Witaj
Jak widzę, Izucha Goździk pięknieje z każdą chwilą. Masz rację, że jeśli widać efekty własnej pracy to bolące plecy jakby mniej dokuczają.
Pozdrowienia dla wszystkich
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości