Projekt domu - Maurycy

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Projekt domu - Maurycy

Post autor: admin »

Paweł&Ania
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:56
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maurycy

Post autor: Paweł&Ania »

Projekt Maurycy "chodzi" nam już od dłuższego czasu po głowie. Jak większość gotowych projektów ma swoje wady, ale ogólnie jest bardzo interesujący. Prosta i elegancka bryła z ciekawym rozwiązaniem wewnątrz. Zastanawiamy się nad ewentualnym powiększeniem parteru o powierzchnię tarasu a tym samym uzyskaniem dodatkowego pokoju na dole. Brakuje nam nadal przejścia z garażu do domu oraz choć małej spiżarki. Może ma ktoś jakieś pomysły lub doświadczenia z budowy? Chętnie zasięgniemy opinii.
Pozdrowienia dla wszystkich budujących i zainteresowanych Maurycym :)
admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maurycy

Post autor: admin »

Przeniesione z komentarzy projektu.

Przemek 2009-12-16 21:53:23
W salonie dołożono belkę + słup w ścianie.

Ania 2009-12-08 12:42:09
Mam pytanie czy w związku z powiększeniem salonu musieliście dodać jakąś dodatkową podporę pod strop ( słup) czy nie było takiej potrzeby ?

A&P 2009-10-29 15:54:45
Dziękujemy za odpowiedź. My chcemy zbudować Maurycego w opolskim - gmina Dąbrowa Niemodlińska. Projekt pewnie zakupimy pod koniec roku. Wszelkie uwagi, pomysły i informacje będą dla nas bardzo cenne. Jeśli znajdzie Pan chwilkę czasu prosimy o kontakt. Nasz mail: PawelGrazka@gmail.com Pozdrawiamy serdecznie.

Przemek 2009-10-27 10:14:27
Jestem na etapie stanu zero. Od wiosny ruszam dalej. Moje przeróbki - zlikwidowałem wnękę w salonie - 9m2 większy salon, schody odwrotnie, wejście do garażu pod schodami.Kąt nachylenia - 40 stopni (jest napisane wyżej). pomorskie, gmina Żukowo.

A&P 2009-09-03 17:21:45
Śliczny,prosty i elegancki domek. Czy ktoś go już budował??? Jeśli tak to w jakiej części Polski??? Jesteśmy zainteresowani tym projektem, ale chętnie przed podjęciem ostatecznej decyzji "zasięgnęlibyśmy" opinii i obejrzeli domek "na żywo". Pytanie do autorów projektu: - jaki jest kąt nachylenia dachu? - czy mogliby Państwo dołączyć na stronę wizualizację domu od strony tarasu (ogrodu) ?
Bob
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 02 sie 2010, 19:21
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maurycy

Post autor: Bob »

Witam,
widzę, że wątek dot. tego projektu został trochę zapomniany. Uprzejmie proszę osoby, które zdecydowały się na realizację tego projektu o informacje na temat budowy. Stoimy przed trudnym wyborem i każda informacja będzie nam bardzo przydatna. Będę również bardzo wdzięczny za załączenie zdjęć z realizacji. Projekt wydaje się jak dla nas idealny, ale nie ma to jak doświadczenia innych.
Z góry dziękuję wszystkim, którzy poświęcą chwilę i podeślą na forum jakieś info. / foto .
Pozdrawiam Bob
Bob
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 02 sie 2010, 19:21
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maurycy

Post autor: Bob »

OGROMNA PROŚBA !!!!
Wiem, że jest kilka osob, ktore zdecydowaly się wybudować Murycego i do nich głównie kieruję sowją prośbę :roll: . Bardzo zalezy nam na zdjęciach z realizacji tego projektu. Byc może biuro domowychklimatów posiada dostęp do jakiś zdjęć! Będziemy wdzięczni za udostępnienie :!:
Ponadto chętnie przyjmiemy wszelkie opinie i porady dotyczace tego projektu :D

Pozdrawiamy wszystkich budujących zarówno Maurycego jak i inne domki :!:
brysie0
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2012, 14:58
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maurycy

Post autor: brysie0 »

Witam
jestem właśnie etapie realizacji, co prawda jest to dom Maurycy II ale różnica jest niewielka. W przypadku jakiś pytań postaram się odpowiedzieć.

Pozdrawiam
Piotr
Bob
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 02 sie 2010, 19:21
Kontakt:

Re: Projekt domu - Maurycy

Post autor: Bob »

Witam Brysie0 :)
cieszę się, że nareszcie włączył się do rozmowy ktoś budujący Maurycego! Pytań pewnie bedziemi mieli sporo! Zaczne może od kilku podstwowych tj.:
gdzie budujecie?,
na jakim etapie jesteście?,
jakim systemem budujecie?,
czy robiliście pierwsze kalkulacje i jak się one mają do wiliczeń domowychklimatów?,
czy wprowadziliście jakies zmiany?
czy istnieje możliwość podzielenia się fotkami z realizacji?
Póki co to wszystko ;) :roll: , ale zapewniamy, że chętnie pomęczymy Was częściej!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 42 gości