Projekt domu - Absynt

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Projekt domu - Absynt

Post autor: admin »

admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: admin »

Przeniesione z komentarzy projektu.

alina 2009-11-13 12:53:40
Witam. bardzo podoba mi się projekt tego domu. Zastanawiam się czy kosztem garażu można by było zrobić jeszcze jeden pokój i pralnię.Wszystko reszta jest na swoim miejscu.

Krzysztof 2009-07-07 16:11:56
Podoba mi sie projekt, ale zastanwiam się jaki jest faktycznie koszt postawienia tego budynku.Na jakim jest Pan etapie?

Jan Ciszewski 2009-06-15 01:57:34
Bardzo ladny dom.Jedyne zmiany,ktore bym dla siebie zrobil,to calkowita likwidacja pokoju sasiadujacego z salonem.Salon bylby przedluzony do 8m.Z pozostalosci wyszla by spora sypialnia.Czyli dwie sciany przy budowie zostalyby pominiete-bylaby tylko sciana miedzy salonem,a powiekszona sypialnia.Jedno okno,sila rzeczy, by musialo zniknac.
budowniczy
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 01 lut 2010, 15:51

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: budowniczy »

Właśnie pobudowaliśmy Absynt,projekt rzeczywiście ciekawy a budynek naprawdę reprezentacyjny.Mam zastrzeżenia co do metrażu ponieważ w opisie podano 131mkw a w rzeczywistości wyszło 160mkw choć projekt wykonano ściśle wg zaleceń.Wszystko inne ok,na budowę jednak trzeba przeznaczyć ok 400 tyś ,taniej się nie da.
alicja
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:54
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: alicja »

My też przymierzamy się do tego projektu. Czy robiliście jakieś przeróbki w środku? Myślałam np. nad spiżarką obok kuchni kosztem ubikacji. Także chcielibyśmy poszerzyć trochę garaż. W salonie natomiast byłyby dwa okna balkonowe a jedno mniejsze.
budowniczy
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 01 lut 2010, 15:51

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: budowniczy »

Wewnątrz domu są prawie wszystkie ściany nośne więc nic nie da się przerobić,ale pomieszczenia są duże i nie ma takiej potrzeby a w szczegolności salon jest znacznych rozmiarów.Jeśli mogę doradzić to poszerzenie garażu ponieważ dwa auta ledwo się zmieszczą i oczywiście likwidacja pomieszczenia gosp. w domu z wejściem do garażu-my je zlikwidowaliśmy i wyszło doskonałe miejsce na szafę.
alicja
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:54
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: alicja »

A można wiedzieć w jakiej części Polski wybudowaliście ten dom?
Ania
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2010, 11:45
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: Ania »

Może masz jakieś zdjęcia z budowy?, gdzie zamawialiście kolumny architektoniczne?
A ta powierzchnia, która Wam wyszła te 160m to z garażem?
budowniczy
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 01 lut 2010, 15:51

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: budowniczy »

Nasz dom jest pobudowany na Śląsku.Powierzchnia 160 mkw jest bez garaży ,z garażami wychodzi 200.
budowniczy
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 01 lut 2010, 15:51

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: budowniczy »

Kolumny kupuje się papierowe o dowolnej średnicy w markecie typu Castorama-a ich wnętrze zalewa betonem.
Ania
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2010, 11:45
Kontakt:

Re: Projekt domu - Absynt

Post autor: Ania »

ja startuję na wiosnę z budową, ale mam obawy właśnie do wielkości tego domu, my go jeszcze wydłużyliśmy o 3 m i zrobiliśmy użytkowe poddasze dla dzieci. Także salon mam teraz 8,90 m i mam obawy, że strasznie duży będzie. Bardzo chciałabym zobaczyć jak wygląda już wybudowany w tej pierwotnej wersji czyli taki jak Wy wybudowaliście. A na jakim jesteście etapie, Stan surowy czy już wykończeniówka?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości