Projekt domu - Hornet

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Projekt domu - Hornet

Post autor: admin »

klon81
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2013, 07:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Hornet

Post autor: klon81 »

witam
Urzekł nas projekt hornet, gdyby ktoś chciała podzielić się doświadczeniami z budowy i, lub czysto poteoretyzować
,chcemy ruszyć z budową na lato/jesień 2014,
pozdrawiam i czekam na info
swojtalczyk
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2014, 11:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Hornet

Post autor: swojtalczyk »

Witam

Wraz z żoną również jesteśmy zaintersowani tym projektem. Czy przewidujecie wprowadzenie w nim jakichś zmian. My chcemy zlikwidować kilka okien i poprzesuwać ścianki działowe na piętrze tak aby wspólna łazienka się zmniejszyła na korzyść pokoju obok. Chcemy także doprojektować mały balkon w sypialni rodziców. Szczgóly na rysunku poniżej. Jeśli macie jakieś pomysły co do zmian chętnie się o nich dowiemy :)

Obrazek

Pozdrawiam
klon81
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2013, 07:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Hornet

Post autor: klon81 »

Witam!
Miło , że ktoś podobnie jak my jest zainteresowany tym projektem:)
Podobają nam sie zmiany, które chcecie wprowadzić.
My zdecydowaliśmy sie dopiero na kupno projektu, nie planujemy wprowadzać zmian w projekcie , choć zastanawiamy się czy nie poszerzyć go o 1m w gląb, gdyż obawiamy sie czy teń dom nie będzie odrobinkę dla nas za mały. Jesteśmy bardzo ciekawi czy kosztorys tego domu wydaje sie Wam rzetelny? Jesteśmy też bardzo ciekawi czy widzieliście teń dom na żywo??? My jesteśmy z okolic Sandomierza a Wy? Planujemy rozpocząć budowę pod koniec lata a jak wygląda u Was sprawa.
Pozdrawiamy!!!
swojtalczyk
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2014, 11:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Hornet

Post autor: swojtalczyk »

Witam

Co do kosztorysu to sprawdzałem co nieco i ceny wydają się rozsądne. Szacujemy że metodą gospodarczą uda nam się wprowadzić do domu za 300 000 zł. Pewnie zostanie coś do dokończenia, ale to z czasem się zrobi. Niestety nie widzieliśmy tego domu na żywo. W tym roku planujemy zrobić fundamenty a wiosną przyszłego roku ruszyć z budową. My będziemy budować niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego.

Pozdrawiam i czekam na wszelkie pomysły i doświadczenia :)
jendras5
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - Hornet

Post autor: jendras5 »

Witam,
My także jesteśmy bardzo zainteresowani tym projektem. Na razie zbieramy informacje dotyczące kosztów budowy. Jeśli posiadacie jakieś oferty od firm budowlanych, które wyceniły Wam budowę tego domu, to będę wdzięczny za każdą informację na ten temat. My chcemy budować w przyszłym roku w okolicach Bydgoszczy. Na razie zmian nie planujemy, bo projekt w oryginalnym wydaniu bardzo przypadł nam do gustu. Ja też zakładałem, że 300.000 zł powinno wystarczyć na wybudowanie i urządzenie na tyle, żeby się wprowadzić. Mam nadzieję, że to się uda i tego samego życzę Wam. Informujcie na bieżąco o postępach w budowie.
Pozdrawiam Jędrzej
andrzey
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2014, 13:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - Hornet

Post autor: andrzey »

Czy ktoś może buduje Hornet'a i ma zdjęcia, które może wrzucić na Forum?

Jeżeli chodzi o moją listę zmian, to zastanawiam się nad miksem Horneta z Virgo III, przy czym środek bardziej z Virgo, jednak bryła Horneta. Myślę o wydzieleniu garażu, aby zyskać kilka m2 więcej, schody ze spocznikiem i pokój na dole i będzie idealnie ;)
klon81
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2013, 07:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Hornet

Post autor: klon81 »

Witam
Początkiem września rozpoczeliśmy budowe jestesmy na etapie prac pod pierwszy strop Niebawem przy odrobinie czasu wstawie
Kilka fotek i cos tam opisze o rzeczach ktore mnie zaskoczyly podczas budowy,pozdrawiam fanow horneta
swojtalczyk
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2014, 11:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Hornet

Post autor: swojtalczyk »

Witajcie

U nas niestety kwestie formalne (podział działki, przepisanie, warunki zabudowy) nie pozwoliły rozpocząć budowy w tym roku. Rozpoczynamy jak tylko wiosna pozwoli. Jeśli macie juz jakieś zdjęcia i ciekawe spostrzeżenia co do budowy to podzielcie się :)

Pozdrawiam
Sebastian
swojtalczyk
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2014, 11:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Hornet

Post autor: swojtalczyk »

Witam

Widzę że cisza na forum. Nikt nie buduje? Bo my tak :)

Zamieszam kilka zdjęć z budowy.Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości