Projekt domu - Dwupokoleniowy

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
kiepiszon
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2011, 21:22
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: kiepiszon »

No No fajna chata,,,,,,,,,,,,,,,, :lol: Powodzonka w dalszych etapach,,,,,,,,,,,,,,,,
szklanek21
Żółtodziób
Posty: 22
Rejestracja: 21 wrz 2010, 21:46
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: szklanek21 »

Witam, dla zainteresowanych naświetle koszty związane z budową domu stan surowy otwarty - dach odeskowany i opapowany ( około 197.000,00zł ) :o :shock: .
Mimo tych kosztów warto było , bo dom jest przestronny , super zaprojektowany i spełnia nasze wymagania w 100% ;) :D
Teraz czekamy tylko do wiosny :)
Pozdrawiamy i życzymy wytrwałości w realizacji budowy swojego wymarzonego domu ;) .
living
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 07 paź 2010, 17:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: living »

witam,szklanek 21,
mam takie pytanie - na co bedziesz mial piec? i gdzie planujesz zrobic kotlownie? dzieki.
szklanek21
Żółtodziób
Posty: 22
Rejestracja: 21 wrz 2010, 21:46
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: szklanek21 »

Witaj living
W planie projektu jest jeden komin i jeden piec gazowy , natomiast my pobudowaliśmy komin firmy schiedel z dwoma odrębnymi ciągami kominowymi przystosowanymi do zamontowania dwóch piecy gazowych z dwiema odrębnymi instalacjami gazowymi .Pomieszczenie gospodarcze jest na tyle duże że z powodzeniem zmieszczą się tam dwa piece gazowe , w projekcie wymiary pomieszczenia gospodarczego wynoszą długość 4m 49cm szerokość 1m 68cm. Proszę obejrzyj sobie na trzeciej stronie forum moje zdjęcia opisane są( zdjęcia obydwu przedsionków z pomieszczeniem gospodarczym i garażem) Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisz śmiało chętnie odpowiem ;)
Pozdrawiam ;)
daniel_
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2011, 23:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: daniel_ »

Witam ;)
szklanek21 jeśli można to mam 2 pytania:
1. czy podnieśliście ścianę kolankową, byliśmy w kilku chatach z dachem czterospadowym i ogólnie skosy + okna dachowe(praktycznie tylko niebo widać) trochę nas załamują i zastanawiamy się nad przeróbką na dwuspadowy, wiadomo chata nie "wypięknieje" ale użytkowo będzie lepiej. Jak to w Twoim odczuciu wygląda na tym etapie budowy ?
2. Czy układ pomieszczeń na poddaszu zostawiliście bez zmian ?

pozdrawiam
daniel
justa
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 09 sty 2011, 17:52
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: justa »

Witam

Zastanawiamy się nad zastosowaniem zadaszenia nad tarasem w mniejszym mieszkaniu. Może macie pomysły na funkcjonalne rozwiązanie ?

Szklanek 21 jeteśmy na podobnym etapie również stoimi przed wyborem okien i dachówki. Przy okanch zastanawiamy się nad profilem Veka, pieciąkomorowym, 3szybowe a dachówka prawdopodobnie Roben Glazura (czarna).

Kocioł planujesz wiszący z zasobnikiem czy stojący ?
Czy orientowałeś się odnośnie kosztów hydraulika ( material + montaż ) ? nam firma wyceniła na 65 tyś według projektu w tym również szabo i odkurzacz centralnym. Wydaje mi się, że droga dlatego będę szukała oferty konkurencyjnej.


pozdr
daniel_
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2011, 23:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: daniel_ »

Witam,

justa

czy mogłabyś mi odpowiedzieć na pytania które zadałem wcześniej do szklarek21, jak u Ciebie to wygląda, czy robiłaś jakieś zmiany w projekcie i jak kwestia przestronności poddasza i skosów, czy masz może jakieś zdjęcia(jeśli byłaby możliwość to prosiłbym o wysłanie na klodan@o2.pl), pls o odpowiedz :)
justa
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 09 sty 2011, 17:52
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: justa »

Jeżeli chodzi o zmiany jakie dotychczas nanieśliśmy na projekt to podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak nad garażem oraz zamurowanie okna w garażu. Dodatkowo usuniemy słup w pomieszczeniu nad garażem i zastosujemy wzmocnienie poprzez dodanie dodatkowych jędek, wmontujemy również drugie okno po przeciwnej stronie tego zaplanowanego w projekcie w tym pomieszczeniu. Dzięki ty zmianom chcemy zyskać dodatkowy pokój. Jeżeli chodzi o przestronność jak dla nas wporządku. Najładniejsza jest sypialnie i pokój obok. Ale ten pokój nad garażem po wprowadzonych zmianach jest również bardzo przestronny.
Brakuje nam zadaszenia nad tarasem w mniejszym mieszkaniu i jak dla mnie wąska klatka schodowa.

Pozdrawiam
daniel_
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2011, 23:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: daniel_ »

Dzięki za odpowiedz justa :)

My u góry chcemy miec jedna lazienke, najlepiej właśnie nad garażem, wtedy pozmienialibyśmy trochę z pokojami, natomiast na dole chcemy w jakis sposob do WC dolożyc prysznic i bez ruszenia schodów się chyba nie obejdzie :)

Mam pytanie też o koszty, na jakim etapie jesteście i ile dotychczas wydaliście, oraz ile zakładacie że wyniesie całość(patrząc po tym co zrobiliście do teraz), załączony kosztorys jest naszym zdaniem trochę zawyżony(przynajmniej jeśli chodzi o ceny niektórych materiałów i robociznę)? gdzie się budujecie ?
szklanek21
Żółtodziób
Posty: 22
Rejestracja: 21 wrz 2010, 21:46
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: szklanek21 »

Witam Justa

Jeśli chodzi o daszek nad tarasem to mam pewien pomysł tylko mam pytanie czy masz już wylany taras ? jeśli nie to możesz wypuścić zbrojenie z tarasu i zalać słupy takie około 200cm i na nich oprzeć konstrukcje dachu. U nas wybór padł na okna Salamander 3D dwu szybowe 5 komorowe 3 uszczelkowe na okuciach Wink Haus Activ pilot. Piece planujemy dwa wiszące gazowe z dwoma odrębnymi licznikami . Dachówkę też będziemy kupować Robena kolor trentino . A w hydraulice to Ci nie pomogę bo się jeszcze nie oriętowałem , w tej kwestii dużo będziemy robić sami .
W dniu dzisiejszym podpisaliśmy umowę na wykonanie okien salamander 3d kolor orzech dwustronny (okres oczekiwania 3-4 tygodnie) , brama garażowa Normstahl model g60 style kolor orzech 10 lat gwarancji czas oczekiwania (6 tygodni) , 3 pary drzwi przeciw pożarowych hormanna czas oczekiwania do (2 tygodni) i dwie pary drzwi zewnętrzne antywłamaniowe firmy Delta model premium klasa 3 kolor orzech czas oczekiwania (około 3 tygodni). Całkowity koszt zamówienia około 34 tyś zł. :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 31 gości