Projekt Domu - Skromny II NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
julek1214
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2020, 09:37
Kontakt:

Re: Projekt Domu - Skromny II NF40

Post autor: julek1214 »

Witam,
interesuje mnie budowa tego domu, czy są osoby tu, które też będą budować lub wybudowały ten dom?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt Domu - Skromny II NF40

Post autor: jakubc »

julek1214 pisze: 18 paź 2020, 09:41 Witam,
interesuje mnie budowa tego domu, czy są osoby tu, które też będą budować lub wybudowały ten dom?

Pozdrawiam
Nie lubię być złośliwy, ale wydaje się że 4 poprzednie strony wpisów to wystarczająco żeby do czegoś nawiązać.
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
julek1214
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2020, 09:37
Kontakt:

Re: Projekt Domu - Skromny II NF40

Post autor: julek1214 »

jakubc pisze: 19 paź 2020, 10:32
julek1214 pisze: 18 paź 2020, 09:41 Witam,
interesuje mnie budowa tego domu, czy są osoby tu, które też będą budować lub wybudowały ten dom?

Pozdrawiam
Nie lubię być złośliwy, ale wydaje się że 4 poprzednie strony wpisów to wystarczająco żeby do czegoś nawiązać.
Witam,
zgadzam się z Panem, dlatego wcześniej pisałem do tych osób, lecz żadna osoba nie odpisała, więc postanowiłem odświeżyć temat nowym wpisem. Z poprzednimi stronami zapoznałem się, lecz chciałbym się zapoznać z opiniami innych osób.

Pozdrawiam
Kindziuk_W_Plastrach
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 09 sie 2016, 09:38
Kontakt:

Re: Projekt Domu - Skromny II NF40

Post autor: Kindziuk_W_Plastrach »

Oj, zdaje się, że ktoś się tu mija z prawdą. Ze mną się Julku1214 nie kontaktowałeś. A jeśli masz jakieś KONKRETNE pytania to pisz śmiało na forum. Postaramy się pomóc.
julek1214
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2020, 09:37
Kontakt:

Re: Projekt Domu - Skromny II NF40

Post autor: julek1214 »

Kindziuk_W_Plastrach pisze: 19 paź 2020, 23:40 Oj, zdaje się, że ktoś się tu mija z prawdą. Ze mną się Julku1214 nie kontaktowałeś. A jeśli masz jakieś KONKRETNE pytania to pisz śmiało na forum. Postaramy się pomóc.
Dzień dobry,
pisałem do kilku osób na tym forum, może wiadomości zostały zablokowane, bo jestem nowym użytkownikiem i żebym nie spamował.
Interesuje mnie opinia osób, które wybudowały ten dom, czy następujące zmiany mają sens:
1. Usunięcie spiżarki z kuchni i umieszczenie jej pod schodami i obniżyć podłogę w tym miejscu do poziomu chudziaka.
2. Zmniejszenie pomieszczenie gospodarczego z 6.56m2 na 5m2 i powiększenie pokoju z 9.66m2 na 11m2.
3. Zamiana miejscami garderoby z łazienką i dodanie okna dachowego do łazienki.
4. Usunięcie kominka.
5. Usunięcie okien dachowych i powiększenie na szerokość wyjścia balkonowe z 120 na 140cm.
6. Dodanie jednego stopnia w miejscu spocznika schodów, aby wysokość schodów miała 17cm.
7. Zamiana okna w salonie z 210 na 240cm i zrobić je do ziemi jako fix.
8. Ogrzewanie pompą ciepła.
9. Podniesienie ścianki kolankowej na piętrze o jeden pustak 25cm.
10. I co wy byście zmienili w domu, gdy już w nim mieszkacie?

Pozdrawiam
Kindziuk_W_Plastrach
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 09 sie 2016, 09:38
Kontakt:

Re: Projekt Domu - Skromny II NF40

Post autor: Kindziuk_W_Plastrach »

O, i to są konkretne pytania. Zatem moim zdaniem:
1. Spiżarnia w kuchni to wygoda. Ale jak kto lubi. Pod schodami - nawet jak zejdziesz w dół do chudziaka będzie mniej miejsca i pomieszczenie będzie mniej ustawne - wąsko i skos ze schodów. Ale, jak wspomniałem, jak kto lubi. Jedno jest pewne - spiżarnia jest niezbędna.
2. Kotłownia nie jest jakoś bardzo imponująca, więc jej zmniejszanie może odbić się czkawką. Jeśli co i ciepłą wodę masz z sieci i żadne kotły i inne dość gabarytowe gadżety nie są ci potrzebne to weź pod uwagę jeszcze pranie i suszenie - gdzieś musisz to robić.
3. To już kwestia aranżacji - po zamianie masz łazienkę ze skosami - jak się komu podoba. Górę możesz aranżować do woli.
4. Kominek nie jest niezbędny - kwestia upodobań. Brak kominka otwiera ci kuchnię i można zastanowić się nad sensem stawiania drugiego komina.
5. Ja na górze zrobiłem coś podobnego - duże okna 140/180 - moim zdaniem dostatecznie doświetlają pomieszczenia. Jedyne okno dachowe mam nad klatką schodową - moim zdaniem niezbędna zmiana.
6. To też kwestia gustu i przyzwyczajeń. Ja nie kombinowałem i jest ok.
7. To też indywidualna aranżacja - tylko nie przesadź z tym szkleniem - salon nie jest duży i gdzieś musisz pomieścić meble. Ja okna pozamieniałem dość radykalnie, ale robiłem to pod swoją działkę i nasłonecznienie.
8. Nie mam, więc nie pomogę.
9. KONIECZNIE - tylko weź pod uwagę, że choć to niewiele, ale wizualnie zmieni się bryła i proporcje ścian i dachu - efekt widać po przykryciu.
10. Ja dołożyłem podłogę nad piętrem i mam 36 m2 stryszku. Myślę też, że teraz podpiwniczyłbym choć część budynku - miejsca nigdy dość :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości