Kuchnia - ze spiżarnią czy bez?

Praktyczne porady i spostrzeżenia z placu budowy. Pytania o izolację, konstrukcję ścian, dachu, stropu.... i o fachowców ;)
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Kuchnia - ze spiżarnią czy bez?

Post autor: jakubc »

Hej :) Chciałbym poruszyć na forum temat przestrzeni kuchennych.

Przy projektowaniu kuchni właściwie standardowo myślimy już w Pracowni o spiżarni. Oczywiście nie jest ona obecna w każdym projekcie, jednak wydaje się być bardzo ważnym elementem dla niemal każdego inwestora. Tymczasem naszym zdaniem są sytuacje, w których takie pomieszczenie zabiera jedynie miejsce w kuchni, zaś jego atuty pozostają niewykorzystane. W ramach analizy przygotowaliśmy poglądowo jeden z naszych domów - Bagatelę 4G - w wersji bez i ze spizarnią w kuchni. Bardzo interesują nas Wasze opinie na temat tego elementu domu. Idealnie byłoby, gdyby odezwał się też ktoś, kto już spiżarnię posiada :) Czy faktycznie jest niezbędna, a może okazuje się przereklamowana?

Trochę więcej na ten temat (+ parę praktycznych informacji o projektowaniu kuchni) w artykule: klik!

Zapraszam do dyskusji :)

Poniżej wizualizacje Bagateli IVG w obu wersjach. Można porównać efekt, może to doproawdzi do jakichś wniosków?:

Ze spizarnią (wersja standardowa, do kupienia):
Bagatela 4G_kitchen+pantry1.jpg
Bagatela 4G_kitchen+pantry2.jpg
Bagatela 4G_kitchen+pantry3.jpg
Bagatela 4G_kitchen+pantry4.jpg
Bagatela 4G_kitchen+pantry5.jpg
bagatela-4g-spizarnia.jpg
Bez spiżarni:
Bagatela 4G_kitchen1.jpg
Bagatela 4G_kitchen2.jpg
Bagatela 4G_kitchen3.jpg
bagatela-4g-bez_spizarni.jpg
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
Rejk
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:09
Kontakt:

Re: Kuchnia - ze spiżarnią czy bez?

Post autor: Rejk »

Nie wiem czy jeszcze Cię temat interesuje czy juz masz swoją kuchnię. sam jednak zostawiłbym tutaj spiżarnię. Kuchnia sama w sobie nie jest mała tak wiec spokojnie wystarczy miejsca na szafki. A spiżarka to wygodne miejsce do przechowywania jedzenia czy akcesoriów kuchennych, które chcesz mieć pod reką ale niekoniecznie chcesz aby zdobiły blaty.....

Polecam wstawić jednak nie tradycyjne drzwi ale drzwi, które sa niewidoczne oraz są scalone z meblami albo ścianą.

Warto poszukać na pewno inspiracji na blogach o wystroju kuchni oraz meblach kuchennych.
mirm
Murarz
Posty: 67
Rejestracja: 07 wrz 2017, 08:36

Re: Kuchnia - ze spiżarnią czy bez?

Post autor: mirm »

Polecam ze swojej strony robić. W praktyce, w kuchni standardowej wielkości (8-15m2), ściana spiżarni jest stosunkowo krótka i przedzielenie jej dodatkowo drzwiami pozwoli co najwyżej na zamontowanie na niej obrazka. Zostajemy więc z podobną ilością miejsca na szafki, jednak ze sztywno wykreślonym podziałem i z potrzebą pozostawienia miejsca na otwarcie drzwi.

Warto jednak oddać wyposażenie oraz umeblowanie spiżarni profesjonalnej firmie wykonującej meble na wymiar. Dzieki temu pomieszczenie będzie wygodniejsze.
KornelaXX11
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2020, 18:49
Kontakt:

Re: Kuchnia - ze spiżarnią czy bez?

Post autor: KornelaXX11 »

Jeśli masz miejsce i taką możliwość to polecam ze spiżarnia, fajne rozwiązanie. Dużo rzeczy można schować w spiżarni a nie pląta się to wszystko po kuchni. sama mam i jestem bardzo zadowolona z takiego rozwiązania.
Rysiek
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2020, 18:00
Kontakt:

Re: Kuchnia - ze spiżarnią czy bez?

Post autor: Rysiek »

Witam Wszystkich, to mój pierwszy wpis, wczoraj mój wykonawca się odezwał i niedługo zaczynamy. Jeśli chodzi o spiżarnie to powiem, że jednym z priorytetów w wyborze projektu to była duża spiżarnia w kuchni, jednak kiedy kupiliśmy projekt i po przemyśleniu kilku wariantów postanowiliśmy z żoną, że zaprojektujemy i wybudujemy niewielką piwnicę, projektant zaprojektował 30 m. kw.
KOPTER
Majsterkowicz
Posty: 31
Rejestracja: 20 gru 2022, 13:37
Kontakt:

Re: Kuchnia - ze spiżarnią czy bez?

Post autor: KOPTER »

Czego nie polecam w kuchni:
Czarnej szklanej płyty gazowej... Wygląda pięknie przez 5 minut po posprzątaniu ;)
Ale czarny zlew już super, tylko trzeba pamiętać, żeby raz na jakiś czas natrzeć go olejem i jest ok ;)

Daję też namiar na architekta wnętrz z Małopolski:
https://marengo-architektura.com/
Z dużym doświadczeniem w takich projektach.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość