Koszt okładziny drewnianej (schody)

Praktyczne porady i spostrzeżenia z placu budowy. Pytania o izolację, konstrukcję ścian, dachu, stropu.... i o fachowców ;)
Bob
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 02 sie 2010, 19:21
Kontakt:

Koszt okładziny drewnianej (schody)

Post autor: Bob »

Witam,
serdecznie proszę o pomoc w zakresie "wyceny" okładziny drewnianej na schody betonowe. Mamy wstępną wycenę od stolarza +/- 7000 brutto i szcze cena nas trochę zaskoczyła. Trudno znaleźć jakieś informacje, więc pytanie do osób, które w ostatnim okresie wykonywała takie rzeczy jakie ponieśliście koszty. Oczywiście wiem, że zalezy to od schodów, ale ciekawią mnie orientacyjne koszty.
RenataW7
Domator
Posty: 29
Rejestracja: 04 wrz 2013, 08:50
Kontakt:

Re: Koszt okładziny drewnianej (schody)

Post autor: RenataW7 »

Witam, uważam że jest to cena przystępna. Oczywiście zależy z jakiego drewna zaproponowano schody, owszem można taniej z okleiny fornirowanej, ale co z tego że będzie taniej. Problem w tym że taniej znaczy krócej(mniej trwałe), fornir szybciej się wytrze i trzeba robić na nowo. Porządne schody z dobrego drewna trzeba niestety liczyć od 9 tys . Pozdrawiam
RenataW7
Domator
Posty: 29
Rejestracja: 04 wrz 2013, 08:50
Kontakt:

Re: Koszt okładziny drewnianej (schody)

Post autor: RenataW7 »

:idea:
Ostatnio zmieniony 02 lis 2017, 19:31 przez RenataW7, łącznie zmieniany 1 raz.
m@v$@li$
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2016, 12:58
Kontakt:

Re: Koszt okładziny drewnianej (schody)

Post autor: m@v$@li$ »

Po co oszukiwać siebie i swoich bliskich? :mrgreen: Nie lepiej zrobić po prostu drewniane schody? Serio mega polecam, byłem u znajomych po remoncie i przyznam, że takie schody w drewnie robią wrażenie. Przy czym wcale nie przepłacili, a to naprawdę profesjonalna robota za którą odpowiadali ludzie z firmy Kolibri – widać, że znają się na drewnianych schodach i podłogach.
karoolllq
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2016, 17:20
Kontakt:

Re: Koszt okładziny drewnianej (schody)

Post autor: karoolllq »

No dokładnie, drewniane schody taniej wyjdą.
mirm
Murarz
Posty: 67
Rejestracja: 07 wrz 2017, 08:36

Re: Koszt okładziny drewnianej (schody)

Post autor: mirm »

Jeśli schody są wykonane z drewna nie wiem czy jest sens kładzenia na nich wykładziny syntetycznej. Nie lepiej jest zainwestować w eleganckie drewniane stopnie? I taką samą drewnianą podłogę?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości