styl dworkowy a podbitka dachowa przy kolumnach

Praktyczne porady i spostrzeżenia z placu budowy. Pytania o izolację, konstrukcję ścian, dachu, stropu.... i o fachowców ;)
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

styl dworkowy a podbitka dachowa przy kolumnach

Post autor: izucha »

Budujemy dom w stylu dworkowym z projektu Goździk. Jesteśmy na etapie robót dachowych. Planujemy podbitkę drewnianą w kolorze mahoniowym a nad wejściem i nad tarasem chcielibyśmy mieć, tak jak w projekcie - ale nie do końca wiemy, w jaki sposób powinno się to wykonać. Czy może ktoś z forumowiczów służyć poradą - jak to najlepiej jest zrobić?
wanda
Majsterkowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2011, 12:44
Kontakt:

Re: styl dworkowy a podbitka dachowa przy kolumnach

Post autor: wanda »

Witam,

Coraz częściej śledzę to forum , co prawda buduję inny dom , ale bardzo intrygują mnie Twoje OPISY :D :D :D są bardzo szczegółowe , a co najważniejsze czytając je czuje się jak ta budowa jest dla Ciebie i Twoich najbliższych ważna.
Nie doradzę Ci bo styl dworkowy to niestety nie moje klimaty , uważam,że trzeba mieć sporo gotówki na koncie , aby sprostać wyzwaniom związanym z tym stylem . Tak więc ja odpadam , ale życzę powodzenia i trzymam kciuki :)

Pozdrawiam
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: styl dworkowy a podbitka dachowa przy kolumnach

Post autor: izucha »

Dzięki "wanda" za kciuki, bardzo się przydadzą, bo ostatnio łapiemy już coraz większego doła, gdyż koszta budowy przerosły nasze najczarniejsze scenariusze zakładanych wydatków... A do końca niestety jeszcze daleka droga. Niemniej jakoś ciągniemy i nie zamierzamy się absolutnie poddawać. Jeżeli nie skończymy w tym roku, to skończymy za rok albo dwa; Jedno co wiem, to nie można się dać zwariować, więc dalej wszystko będziemy robić zdecydowanie spokojniej i w miarę swoich możliwości, mając na względzie przede wszystkim swoje ZDROWIE - żeby się zdążyć nacieszyć życiem w tym domu a nie tylko podziwiać tego naszego pięknego Goździka "z góry".
Pozdrowionka!
wanda
Majsterkowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2011, 12:44
Kontakt:

Re: styl dworkowy a podbitka dachowa przy kolumnach

Post autor: wanda »

Hejki
Widziałam zdjęcia- dom robi wrażenie , uważam ,ze w życiu warto mieć cel do którego się dąży od najmłodszych lat do czegoś dążymy , każdy etap życia to inne priorytety inne cele , ale ważne , aby były i abyśmy chcieli je realizować.
Tak jak piszesz ZDROWIE to podstawa bo tego ani nie kupimy , ani nie pożyczymy i nikt nam go nie zwróci - wiem co mówię od paru lat borykam się z moim ,,towarzyszem'' niby nie złośliwy , ale ciągle przypomina mi o sobie , a czym jestem starsza tym trudniej mi to znosić - ale daję radę -chociaż przyznam się ,że są chwile ,że boje się ,że nie zdążę. Właśnie leżę w szpitalu i mam mnóstwo czasu na rozmyślania . :(

Pozdrawiam
MalinaMaria
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2011, 08:59
Kontakt:

Re: styl dworkowy a podbitka dachowa przy kolumnach

Post autor: MalinaMaria »

Witam!

Właśnie zakupiliśmy z mężem projekt Babie lato bis. Nieco mniejszy i skromniejszy odpowiednik Goździka, który zresztą również bardzo mi się podobał. Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli wymieniać się uwagami na temat budowy. Powodzenia!
:D
Kasia09
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2011, 14:32
Kontakt:

Re: styl dworkowy a podbitka dachowa przy kolumnach

Post autor: Kasia09 »

Ja w chwili obecnej zastanawiam się nad tym projektem bo lubię takie klimaty :) Ogólnie projekt mi się bardzo podoba, ale od zawsze chciałabym mieć dom z użytkowym poddaszem. Czy może ktoś z was budował coś podobnego i może polecić projekt?
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: styl dworkowy a podbitka dachowa przy kolumnach

Post autor: izucha »

Witam po dłuższej przerwie w tym temacie!
Już wiem, jak zrobić portyk nad wejściem i tarasem, żeby wyszedł efekt wizualny, jak w "Kresce" (w zdjęciach z realizacji). Otrzymałam wiadomość z pracowni DK - żeby wyszedł efekt, jak na tych zdjęciach to w moim przypadku: lekka konstrukcja z płyty OSB.

Co do waszych wpisów, to tak:
- "wanda", dzięki za mądre słowa, nie ma nic ważniejszego od zdrowia. Mam bezpośrednią styczność z tym problemem zarówno w swojej pracy, jak i w najbliższej rodzinie - dlatego wiem, że ma nic cenniejszego od zdrowia ale marzenia i ich realizacje są dla człowieka również bardzo ważne, bo wyznaczają nam cel i nadają sens życia. Mam nadzieję, że już z twoim zdrówkiem dobrze, dbaj o siebie, nie stresuj się niczym i wyciągaj z życia to co w nim najpiękniejsze i korzystaj z tego na maksa. Często nawet nie mamy świadomości, jakimi jesteśmy w życiu szczęściarzami a wystarczy tylko popatrzeć obiektywnie na prawdziwe problemy innych ludzi, żeby stwierdzić, że nasze problemy to żadne problemy!
- "MalinaMaria", gratuluję wyboru projektu, Babie Lato to piękny dom, też mi się bardzo podobał i zastanawiałam się nad jego wyborem. Ale zwyciężył Goździk, bo jest trochę większy a przez to dla nas był bardziej funkcjonalny. Przy tym dom jest wyższy, co było dla nas ważne, bo robimy poddasze użytkowe, więc zależało nam wysokości poddasza. Ale tak czy inaczej nasze domy łączyć będzie podobny klimat stylu dworkowego, który ma w sobie niewątpliwie magię i czar: Niestety za tą "magię" trzeba ponieść trochę trochę więcej kosztów przy budowie - ALE WARTO więcej wydać, żeby móc upajać się czarem tych urokliwych domów (oczywiście to rzecz gustu).
- "Kasia09", domy w stylu dworkowym to wyjątkowe domy, które mają "duszę", magię i czar. Kocham tego typu domy szczególnie takie prawdziwe stare dwory i dworki z pięknymi ogrodami - MARZENIE! Ale na takie "Marzenie" mnie niestety nie jest stać, więc mam choć jego namiastkę, czyli dom w stylu dworkowym z portykiem i kolumnami toskańskimi a ogród choć mniejszy, też będzie ładny. Jest bardzo dużo projektów domów w stylu dworkowym, dużo z nich ma użytkowe poddasze lub możliwość adaptacji poddasza na użytkowe (jak w przypadku mojego Goździka). Jeżeli mogę ci poradzić, to określ najpierw swoje preferencje, tj. napisz sobie na czym ci zależy koniecznie (ilość pomieszczeń i ich wielkość,ilość łazienek, wielkość kuchni, jadalni i salonu, garaż, pomieszczenia gospodarcze, taras, itp.) - a dopiero później szukaj projektu, bo jest ich tak dużo a przy tym jest z nich tak dużo podobnych do siebie (różniących się detalami, niestety często istotnymi). Życzę powodzenia w szukaniu tego jedynego i wymarzonego. Ja szukałam, znalazłam, wybudowałam i jestem szczęśliwa, że go mam - choć niestety jeszcze w nim nie mieszkam , ale oczy pieszczę patrząc na niego.

POZDRAWIAM SERDECZNIE i czekam na wasze relacje z wyboru i budowy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości