Koszty - temat ogólny

Praktyczne porady i spostrzeżenia z placu budowy. Pytania o izolację, konstrukcję ścian, dachu, stropu.... i o fachowców ;)
Anna80
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2011, 10:54
Kontakt:

Koszty - temat ogólny

Post autor: Anna80 »

EDIT: zmieniam temat na przyklejony - jakubc

Witam wszystkich realizujących projekty autorstwa architektów "domowych klimatów",
mam pytanie do osób, które budują bądź wybudowały domy tej pracowni odnośnie rzeczywistych kosztów. Nieukrywam, że zaiteresowana jestem kilkoma projektami z tej pracowni, ale przerażają mnie kosztorysy podane na stronie. Mam ogromną prośbę do osób realizaujących projekty z tej pracowni o informacje jak się mają rzeczywiste koszty. Czy rzeczywiście należy liczyć się z sumą podaną przez autorów :shock:
beny18
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2010, 14:27
Kontakt:

Re: KOSZTY

Post autor: beny18 »

Aniu !

koszty budowy zawsze zwiazane sa z rodzajem materialu, ktory uzyjesz np. mur mozesz postawic z suporeksu / gazobeton /, z bloczkow keramzytowych, z porothermu lub ytonga , za kazdym razem koszty sa inne. Dalej, ocieplenie, w zaleznosci od technologii, ktora wybierzesz, poniesesz inne koszty np.styropian lub welna mineralna, lub bez dodatkowego ocieplenia stawiajac sciane jednowarstwowa. Zawsze spotkasz sie z dylematem, co wybrac, jaka technologie. Dalej, dach, i tutaj nie radze oszczedzac na membranach / wybieraj zawsze najlepsze / ja zastosowalem DELTA MAX PLUS i DELTA REFLEX pod regipsy/. Bezwzglednie ocieplaj dach do kalenicy. Sprawdzalem moj dom termokamera- rewelacyjnie dobrze ocieplony, male straty ciepla. Dalej pokrycie dachu. Mozesz pokryc blacha, dachowka zakladkowa, dachowka karpiowka, strzecha itd. za kazdym razem poniesiesz inne koszty za materialy oraz wykonanie. Dale, tynki. mozesz wybrac gipsowe, ale po co ci liche tynki. Wybierz cementowo-wapienne; szybciej wysychaja, sa mocniejsze, ale nieco drozsze. I tak moglbym wymieniac wszystkie zakresy robot, zawsze jest roznica w kosztach.
W zasadzie , dom w stanie surowym zamknietym jestes w stanie postawic ponizej kosztow przedstawionych przez pracownie.
Wazne jest czy zlecisz budowanie firmie / u mnie biora 350 zl za m2 na surowo / z dachem, bez okien /, czy budowal bedzie szwagier i brat...
Za kazdym razem jednak obowiazuje zasada; '' umiesz liczyc ? licz na siebie
Mozesz zobaczyc moj dom w galerii - DEMETER
Pozdrawiam serdecznie i ...polamania kielni zycze .
Beny18
Anna80
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2011, 10:54
Kontakt:

Re: KOSZTY

Post autor: Anna80 »

Dziękuję za odpowiedź i dobre rady. Jednym słowem przekonamy się na własnej skórze :) Zamierzamy wybudować dom energooszczędny, więc zdajemy sobie sprawę że nie będziemy mogli oszczędzac na materiałach, ale mimo wszystko liczymy, że stan surowy zamknięty uda nam się wybudować za mniej niż określił to projektant. Na pewno podzilimy się swoimi doświadczeniami, ale to pewnie w przyszłym roku :) Pozdrawiam!!!!
JohnSnow
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2013, 00:13
Kontakt:

Re: KOSZTY

Post autor: JohnSnow »

Anna80 pisze:Witam wszystkich realizujących projekty autorstwa architektów "domowych klimatów",
mam pytanie do osób, które budują bądź wybudowały domy tej pracowni odnośnie rzeczywistych kosztów. Nieukrywam, że zaiteresowana jestem kilkoma projektami z tej pracowni, ale przerażają mnie kosztorysy podane na stronie. Mam ogromną prośbę do osób realizaujących projekty z tej pracowni o informacje jak się mają rzeczywiste koszty. Czy rzeczywiście należy liczyć się z sumą podaną przez autorów :shock:

Praktyka jest taka, że musisz założyć minimum 10% margines błędu i dodatkowo uwzględnić bardzo dokładnie to, co nie jest uwzględnione w projekcie (wykończenie, aranżacja).
Możesz sobie poczytać kilka przykładowych kosztorysów np. na kalkulatorybudowlane .pl. To da Ci trochę pogląd, jak wyglądają realne ceny na rynku.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Koszty - temat ogólny

Post autor: jakubc »

Anna80 pisze:EDIT: zmieniam temat na przyklejony - jakubc

Witam wszystkich realizujących projekty autorstwa architektów "domowych klimatów",
mam pytanie do osób, które budują bądź wybudowały domy tej pracowni odnośnie rzeczywistych kosztów. Nieukrywam, że zaiteresowana jestem kilkoma projektami z tej pracowni, ale przerażają mnie kosztorysy podane na stronie. Mam ogromną prośbę do osób realizaujących projekty z tej pracowni o informacje jak się mają rzeczywiste koszty. Czy rzeczywiście należy liczyć się z sumą podaną przez autorów :shock:
Wszystkie projekty, które wyszły poza fazę koncepcyjną, posiadają w naszej Pracowni kosztorys, wykonany w trzech wersjach przez kosztorysanta, na podstawie rysunków technicznych. Oczywiście taki kosztorys wiąże się z wieloma, często dużymi uogólnieniami.
Jest na naszej stronie artykuł przybliżający to, w jaki sposób powstają nasze kosztorysy oraz jak do nich podchodzić: klik!

Od siebie mogę dodać tylko tyle, że wielu ludzi wykracza tak czy tak poza zaplanowany budżet - chcąc zachować jak najwyższe standardy materiałowe oraz realizując pomysły, które przychodzą im do głowy w trakcie budowy.
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
Gnu
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2016, 09:29
Kontakt:

Re: Koszty - temat ogólny

Post autor: Gnu »

Koszty są płynne wiadomo. Wszystko zależy tak naprawdę gdzie kupimy materiały oraz z jakiej formy będziemy korzystać. Różnica może być ogromna i wynosić nawet kilkanaście procent. To samo również, gdy kupujemy na przykład mieszkania. To będzie przykład dla zobrazowania - kupując od prywatnej osoby często ceny są zawyżone w stosunku do tego co proponuje nam na przykład biuro nieruchomości Verson - warto mieć to na uwadze, aby czasem nie przepłacić. Można też negocjować cenę, zawsze coś uda się zbić.
Rejk
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:09
Kontakt:

Re: Koszty - temat ogólny

Post autor: Rejk »

Budowa domu to spora inwestycja i moim zdaniem w pierszej kolejności warto jest przekalkulować ile będzie nas kosztowała.... Moim skromnym zdaniem lepiej jest wziać sobie mniejszy kredyt ale taki na jaki będzie nas stać niż pakować się w duże zobowiązania, ktorych nie będziemy w stanie spłacić.....

Przy braniu kredytu weźcie pod uwagę

ubezpieczenie kredytu

oprocentowanie

marże banku

czy jest możliwość spłaty przed czasem ( niktóre banki takiej możliwości niestety ale nie dają). W sieci jest słowniczek pojęć.....
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości