Ogrzewanie połączone z panelami PV?

Praktyczne porady i spostrzeżenia z placu budowy. Pytania o izolację, konstrukcję ścian, dachu, stropu.... i o fachowców ;)
ArekS
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2021, 15:52
Kontakt:

Ogrzewanie połączone z panelami PV?

Post autor: ArekS »

Tak się zastanawiam czy coś takiego istnieje. Obecnie wszystko idzie do góry i nie mamy wpływu na koszty. Jedynie możemy mieć panele PV i sobie samemu produkować prąd. I tak mi przyszło do głowy, że to całkiem intrygujący pomysł by to wykorzystać też do ogrzewania. Da się?
ursache
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 05 lip 2019, 19:24
Kontakt:

Re: Ogrzewanie połączone z panelami PV?

Post autor: ursache »

Jak ogrzewanie ma być połączone z panelami PV, które generują prąd, to całe ogrzewanie musi być elektryczne. To najbardziej optymalne rozwiązanie. I tak się da. Są elektryczne kotły i inne rozwiązania, chociaż na moje najlepiej wypadają rozwiązania typu panele na podczerwień. Zobacz sobie przykładowe rozwiązanie od Eco Partner. Całkiem fajny producent takich systemów. Ekonomicznie to ma duży sens.
Ruda
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2021, 19:42
Kontakt:

Re: Ogrzewanie połączone z panelami PV?

Post autor: Ruda »

W okresie zimowym w ubiegłym roku przebywałam w górskim pensjonacie gdzie ogrzewano właśnie takimi panelami na podczernień. W pierwszej chwili byłam przerażona bo każdy apartament miał swój licznik i płaciło się za faktyczne zużycie, które było na koniec doliczane do rachunku. Myślałam, że to będzie sporo kwota lecz pomimo, że grzaliśmy do woli by było nam ciepło to zapłaciliśmy bardzo małą kwotę. Myślę, że taki system grzewczy jest mega opłacalny, ekologiczny, a do tego wnętrza nie szpecą brzydkie kaloryfery na ścianach. Mając jeszcze instalację fotowoltaiczną to już w ogóle bardzo dobre połączenie z takim ogrzewaniem.
ArekS
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2021, 15:52
Kontakt:

Re: Ogrzewanie połączone z panelami PV?

Post autor: ArekS »

ursache pisze: 23 lis 2021, 21:51 Jak ogrzewanie ma być połączone z panelami PV, które generują prąd, to całe ogrzewanie musi być elektryczne. To najbardziej optymalne rozwiązanie. I tak się da. Są elektryczne kotły i inne rozwiązania, chociaż na moje najlepiej wypadają rozwiązania typu panele na podczerwień. Zobacz sobie przykładowe rozwiązanie od Eco Partner. Całkiem fajny producent takich systemów. Ekonomicznie to ma duży sens.
Ciekawe rozwiązanie. Nie znałem tego wcześniej. Nawet nie słyszałem o takim systemie ogrzewania. Musze sie wczytać w temat, ale same założenia, z tego co widzę na stronie producenta, całkiem fajne. I faktem, ogrzewanie elektryczne przy panelach ma duży sens.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość