Ogrzewanie podłogowe, a drewnien podlogi

Praktyczne porady i spostrzeżenia z placu budowy. Pytania o izolację, konstrukcję ścian, dachu, stropu.... i o fachowców ;)
mirm
Murarz
Posty: 67
Rejestracja: 07 wrz 2017, 08:36

Ogrzewanie podłogowe, a drewnien podlogi

Post autor: mirm »

Ogrzewanie podłogowe w całym domu, a warstwowe drewniane podłogi? Jak się sprawdza po latach? Czy może jeśli drewno to jednak klasyczne grzejniki?
Andrzejj
Majsterkowicz
Posty: 48
Rejestracja: 15 wrz 2017, 06:57
Kontakt:

Re: Ogrzewanie podłogowe, a drewnien podlogi

Post autor: Andrzejj »

Tak nadaje się warstwowa. Lita w żadnym wypadku. Mam i jestem zadowolony. Nigdy nie lubiłem podłóg ""pływających"" jak panele.
Co do cyklinowania to nie sądzę że wcześniej niż po 10 latach ktoś to robi (oczywiście zależy od stanu). Niektóre mają ok 3mm warstwy użytkowej a niektóre np 6mm. Lakier/olej to prawie wojna światopoglądową jak rekuperacja I pompa ciepła więc nie wypowiadam się;) ja mam olej. I tak, trzeba go raz na jakiś czas odnowić (co zajmuje tyle co mycie podlogi + godzinę nie można chodzić).

Jeśli nie chcecie deski, polecam zastanowić się nad położeniem paneli winylowych, które na ogrzewaniu podłogowym sprawdzają się jeszcze lepiej niż deska:
https://arcydom.pl/
Wiele ciekawych opcji znajdziecie na stronie.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2024, 14:33 przez Andrzejj, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcinek231
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 03 paź 2022, 18:46
Kontakt:

Re: Ogrzewanie podłogowe, a drewnien podlogi

Post autor: Marcinek231 »

Osobiście używam https://espacia.eu/oferta/folia-grzewcza/ i jestem zadowolony. Mam pod wylewką betonową a na wylewce podłogę drewnianą i wszystko jest okej. Jedynie co zauważyłem to fakt, że trochę więcej czasu potrzebuje podłoga, aby się nagrzać.
KOPTER
Majsterkowicz
Posty: 31
Rejestracja: 20 gru 2022, 13:37
Kontakt:

Re: Ogrzewanie podłogowe, a drewnien podlogi

Post autor: KOPTER »

W nowym domu trochę szkoda nie zrobić rekuperacji, później do tego ciężko wrócić.
Pod kątem oszczędności, to nie spodziewaj się cudów. To co ewentualne instalacja odzyska zimą, to wydasz na filtry i prąd.
Jeżeli chodzi o komfort to jest wyższy niż przy wentylacji grawitacyjnej. Instalacja wymusza obieg powietrza, więc nie ma opcji żeby okna parowały, żeby po prysznicu w łazience była sauna itd.
Przy dobrze wykonanej instalacji komfort jest nieporównywalny. W sypialni zero zaduchu, zawsze świeże i czyste powietrze, jednak kosztem wysokiej ceny początkowej.
Wyjdzie drożej niż grawitacyjna ale według mnie zdecydowanie warto.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość