Kolor okien domu

Praktyczne porady i spostrzeżenia z placu budowy. Pytania o izolację, konstrukcję ścian, dachu, stropu.... i o fachowców ;)
mirm
Murarz
Posty: 67
Rejestracja: 07 wrz 2017, 08:36

Kolor okien domu

Post autor: mirm »

Witam. Mam pytanie w sprawie koloru okien a w zasadzie ramy okna. Czy ktoś ma z was na zewnątrz antracytowe a w wewnątrz białe? Jak to wygląda w rzeczywistości..I jak cenowo to wygląda..
Czy robicie tylko jeden kolor z obu stron
Rejk
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:09
Kontakt:

Re: Kolor okien domu

Post autor: Rejk »

Ja mam właśnie tak - na zewnątrz antracyt, od środka białe - wg mnie pasują do wszystkiego i w razie czego na jasnych ścianach tak mocno się nie odróżniają. Dodatkowo ta ramka w środku, pomiędzy szybami jest u mnie czarna matowa - u wszystkich widziałam srebrną i mi się to nie podobało a ta moja wygląda wg mnie rewelacyjnie. Dach, drzwi, rolety zewnętrzne, rynny też antracytowe.
Andrzejj
Majsterkowicz
Posty: 48
Rejestracja: 15 wrz 2017, 06:57
Kontakt:

Re: Kolor okien domu

Post autor: Andrzejj »

Kolor nie jest taki ważny, jak profile. Każdy producent profili okiennych ma w ofercie profile lepsze i gorsze. Można je porównywać jeśli pod uwagę bierzemy tą samą półkę cenową. (podobnie jak np. producent samochodów ma w ofercie auta za 50 tys. i za 200 tyś.) Zwróć uwagę, żeby profil był sześcio- / siedmio- komorowy, z 3 uszczelkami, szerokość ramy ponad 80 mm (85-92) pakiet 3 szybowy - najlepiej 0,5 (są też 0,7/ 0,6).
To chyba wszystko z takich ogólnych kwestii.
Sam mam obecnie okna antracytowe na zewnątrz, a białe wewnątrz.

Zerknij sobie na firmę Kapica.
mirm
Murarz
Posty: 67
Rejestracja: 07 wrz 2017, 08:36

Re: Kolor okien domu

Post autor: mirm »

Mamy rolety dzien noc w kasecie pcv plaskiej. Wygladaja bardzo profesjonalnie bo sa montowane na rame okna, idealnie zaslaniaja i przylegaja do szyby dzieki bocznym zakladkom.

Dodam, ze nie montowaliśmy ich samodzielnie, ale montowała nam je zewnetrzna firma. Zależało mi na roletach najwyższej jakości i chciałam rozwiązanie wykonane dobrze na długie lata.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości