Podłoga w garażu

Praktyczne porady i spostrzeżenia z placu budowy. Pytania o izolację, konstrukcję ścian, dachu, stropu.... i o fachowców ;)
mirm
Murarz
Posty: 67
Rejestracja: 07 wrz 2017, 08:36

Podłoga w garażu

Post autor: mirm »

Zasadniczo planuje wylewki cementowe w całym domu, ale ostatnio ktoś zaproponował mi wylewki żywiczne do garażu.
Zacząłem szukać informacji na ten temat, sądząc początkowo, że to to samo co wylewka anhydrytowa, ale jak się doszukałem informacji wychodzi, że żywiczne = poliuretanowe inaczej zwane wylewkami przemysłowymi.
Argumentacja była taka, że taka posadzka jest w zasadzie gotowa i wytrzymała. Ma być droższa od klasycznej, ale odchodzi konieczność wykańczania podłogi gresem czy kaflami i jak się to policzy to taka wylewka ma być ostatecznie tańsza. Podobno jest też prosta do ułożenia i można to nawet zrobić samemu.
Przeszukałem grupę w kontekście wylewek żywicznych, ale nie bardzo padają kwoty, a jak padają to w postach z roku 2017 i wcześniej.
Dlatego chciałem spytać o 2 rzeczy:
1) Czy wylewka żywiczna faktycznie będzie fajnym rozwiązaniem do garażu i kotłowni? Oczywiście z impregnacja
2) Czy zrobienie takiej wylewki kontra zrobienie klasycznej i ułożenie kafli (najtańszych jakie można znaleźć) wyjdzie mnie taniej/drożej czy bez różnicy?
3) Czy faktycznie położenie takiej wylewki jest banalnie proste i można to zrobić samemu, nie mając doświadczenia?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość