Czujnik dymu i czadu

Praktyczne porady i spostrzeżenia z placu budowy. Pytania o izolację, konstrukcję ścian, dachu, stropu.... i o fachowców ;)
Rejk
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:09
Kontakt:

Czujnik dymu i czadu

Post autor: Rejk »

Okres ogrzewania budowy czy nowego domu i kolejne przypadki zaczadzenia Chciałbym poruszyc ten temat bo nadal wielu wydaje sie ze sa niesmiertelni albo szczescie ich nie opuści. Jestem ciekaw ilu z Was ma taki czujnik i w jakich miejscach je instalujecie? Na prąd czy bateryjny? Sprawdzaliście czy działa? Ja mam jeden czujnik czadu, drugi dymu, gazu w domu nie bede posiadał. Wielka prośba, zainwestujcie tą stówkę i kupcie najlepiej dwa równych firm tak ku przestrodze. Domy teraz sa bardzo szczelne i dlatego coraz wiecej przypadkow zaczadzenia. Co ważne kominy się czyści, często nie raz na rok czy raz na kilka lat. Juz kilku klientow jak zapytałem o komin to byli zdziwieni ze trzeba je w ogole czyscic
Andrzejj
Murarz
Posty: 54
Rejestracja: 15 wrz 2017, 06:57
Kontakt:

Re: Czujnik dymu i czadu

Post autor: Andrzejj »

Jeden na prąd nad kominkiem (na suficie). Drugi na baterie w kotłowni. Jakieś trzy lata temu, gdy mieszkaliśmy jeszcze w mieszkaniu, czujnik czadu raz nas obudził. Cofnął się z kozy. Gdyby nie czujnik, to zapewne ani ja, ani mąż, ani dwójka naszych dzieci (wówczas 2 i 4 lata), już by się nie obudziła...

Warto jest jeszcze zamontować czujki dymu. Taka instalacja nie jest droga, a jednak ratuje życie.
Awatar użytkownika
revavon
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2020, 15:06
Kontakt:

Re: Czujnik dymu i czadu

Post autor: revavon »

Taki czujnik to podstawa. Ja mam czujnik przenośny w kuchni.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości