Konstrukcja - ściany, stropy, dach

Praktyczne porady i spostrzeżenia z placu budowy. Pytania o izolację, konstrukcję ścian, dachu, stropu.... i o fachowców ;)
admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Konstrukcja - ściany, stropy, dach

Post autor: admin »

Temat zbiorczy poświęcony zagadnieniom konstrukcyjnym domu. Rozmawiamy tutaj o takich sprawach, jak: konstrukcja ścian, dachu, stropy, fundamenty.
Zapraszamy do dyskusji, zadawania pytań. No i do lektury na ten temat w naszej Czytelni: https://www.domoweklimaty.pl/pl/czytelnia/konstrukcja
pimp
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2020, 10:23
Kontakt:

Re: Konstrukcja - ściany, stropy, dach

Post autor: pimp »

Witam, jesteśmy już zdecydowani na projekt domu, ale martwi mnie trochę temat materiałów konstrukcyjnych - raczej jestem zdecydowany na ceramikę poryzowaną. Taki materiał mamy zresztą zapisany w projekcie... Ale może jest jednak coś lepszego? Myślałem nad budować z Porothermu w systemie Dryfix, czyli bez wykorzystywania mokrej zaprawy z betoniarki. W teorii wygląda to bardzo fajnie, nie jest też już jakąś nowinką techniczną, bo jest to na rynku od prawie 10 lat... Czy ktoś ma doświadczenia z tą technologią i mógłby powiedzieć, że warto? :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość