Dom parterowy

Praktyczne porady i spostrzeżenia z placu budowy. Pytania o izolację, konstrukcję ścian, dachu, stropu.... i o fachowców ;)
adrianek
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2017, 19:50
Kontakt:

Dom parterowy

Post autor: adrianek »

Hej

Posiadam dzialke 21,5 metra x 38 metra

21 to szerokosc 38 dlugosc (glebokosc)

Zastanawiam sie nad domem parterowym . Czy ktos wybudowal dom na podobnej dzialkce. Obawiam sie ze jest za waska i bedzie zbyt maly ogordek.

Prosze podzielce sie swoimi opiniami . Dzięki z góry .


Jezeli nie parterówka myslalem o domy pietrowym bez skosów.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Dom parterowy

Post autor: jakubc »

Działka wydaje się dosyć długa, powinno dać się na niej postawić domek ze sporym ogrodem :)
Z bardziej popularnych projektów powinny pasować Samby, np. Samba II
lub Robinson N

Z parterówek przede wszystkim:
Origami III
Awokado IV

Ewentualnie coś bardziej "po bandzie": Posejdon

To z takich sztandarowych ;)
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
basia791
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2017, 22:25
Kontakt:

Re: Dom parterowy

Post autor: basia791 »

Pamiętaj, że bardzo ważne są instalacje elektryczna, wodnokanalizacyjna i gazowa, więc warto o tym pomyśleć przed wybudowaniem domu, jakikolwiek sobie wybierzesz. Jeśli jesteś z okolic Gliwic to warto zajrzeć do biura Eran, tam pomogą i doradzą oraz stworzą na pewno dobre projekty.
mirm
Murarz
Posty: 67
Rejestracja: 07 wrz 2017, 08:36

Re: Dom parterowy

Post autor: mirm »

Znajdziesz na pewno sporo projektów domów wąskich na wąską działkę. Nie wiem jakie są Twoje preferencje ale polecam po prostu sobie przejrzeć. Działka 21 m to nie taka wąska działka wbrew pozorom oraz bardzo wiele osob się na takiej buduje ( w przypadku wielu projektów mozesz liczyć rownież na możliwośc wstawienia garażu....).

Jesli mam tutaj doradzić kilka ciekawych rozwiazań to polecam nie oszczedząć na

rekuperacji - wentylacja jest o wiele wygodniejsza niż grawitacyjna jak również daje świeże powietrze w domu
systemie ogrzewania - fotowoltaika daje mozliwośc bezkosztowego domu
barbara123
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: 25 cze 2019, 09:03
Kontakt:

Re: Dom parterowy

Post autor: barbara123 »

co myślicie o montażu paneli fotowoltaicznych?? Wiem, że są różne rodzaje, która technologia jest najlepszą opcją?
ArekS
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2021, 15:52
Kontakt:

Re: Dom parterowy

Post autor: ArekS »

barbara123 pisze: 14 sie 2021, 20:41 co myślicie o montażu paneli fotowoltaicznych?? Wiem, że są różne rodzaje, która technologia jest najlepszą opcją?
Też biorę tą opcję pod uwagę i rozważam wszystkie możliwości. Z chęcią bym sie dowiedział na co patrzeć albo na którą firmę :) Bo jest tego teraz na rynku bardzo dużo.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość