Dla początkujących - gdzie się udać na forum?

Aktualności.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Dla początkujących - gdzie się udać na forum?

Post autor: jakubc »

Witamy wszystkich forumowiczów!

Sprawdź tutaj, w którym miejscu szukać interesujących Cię informacji!

UWAGA!
Pytasz o wymarzony projekt i chcesz zostać poinformowany, kiedy ktoś Ci odpowie? Wejdź w interesujący Cię temat, przewiń stronę do samego dołu i kliknij "Obserwuj temat" - od tego momentu za każdym razem, gdy ktoś odpisze dostaniesz powiadomienie na skrzynkę E-Mail (patrz obrazek)

Przycisk służy do włączenia obserwacji tematu. Znajduje się na dole forum. W ten sam sposób można wyłączyć powiadomienia, gdy nie są już pożądane.
Przycisk służy do włączenia obserwacji tematu. Znajduje się na dole forum. W ten sam sposób można wyłączyć powiadomienia, gdy nie są już pożądane.
Temat ten ma za zadanie przybliżyć ogólne zasady funkcjonowania forum i ułatwić zagubionym szybką nawigację pomiędzy tematami.

Piszemy tu w skrócie:

1/ w jakim temacie pisać, aby trafić do odpowiedniej grupy odbiorców
2/ ...co za tym idzie, gdzie szukać konkretnych, interesujących nas informacji (na temat projektu i nie tylko)


Forum podzielone jest na 6 działów (Nasze domy, Dziennik budowy, Wymiana doświadczeń z budowy, Galeria, Ogrodowe klimaty i Informacje). Każdy z nich ma swój określony cel:

Dział Nasze domy przeznaczony jest do ogólnych dyskusji o dowolnym projekcie dostępnym w naszej pracowni. Tematy tutaj zakładane są dla każdego istniejącego projektu tylko przez admina, każdy projekt dostępny w pracowni ma tylko jeden indywidualny temat w tym dziale.

To forum jest dla osób, które:
 • poszukują ludzi posiadających projekt lub również zainteresowanych jego kupnem;
 • interesuje dyskusja o danym projekcie;
 • mają wiele ogólnych pytań związanych z projektem i nie wiedzą, kto może znać na nie odpowiedź;
 • chcą po prostu porozmawiać o projekcie i/lub przyjrzeć się opiniom wielu osób na jego temat;
Dział Dziennik budowy przeznaczony jest dla osób, które chcą udokumentować publicznie proces powstawania swojego domu, co z jednej strony może przysporzyć im komentarzy a z drugiej – daje innym realny pogląd tego, jak wygląda budowa tego konkretnego domu. Tematy tutaj zakładane są indywidualnie przez użytkowników dla ich własnego domu.

To forum jest dla osób, które:
 • poszukują konkretnych, technicznych informacji o budowie domu;
 • chcą dotrzeć do udokumentowanych informacji na temat danego domu;
 • dla budowniczych, którzy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami z budowy;
Dział Wymiana doświadczeń z budowy służy… Cóż, wymianie doświadczeń z budowy :) Różnica między tym działem, a Dziennikiem budowy jest taka, że tutaj tematy (tworzone przez użytkowników) dotyczą konkretnych zagadnień związanych ze sztuką budowlaną, nie zaś konkretnych projektów, jak w innych działach. Tematy na tym forum mogą zakładać wszyscy użytkownicy.

To forum dla osób, które:
 • poszukują informacji na temat zagadnień budowlanych, np. związanych z technologią budowlaną czy dostępnością danych technologii w ich sąsiedztwie;
Dział Galeria , podobnie jak Dziennik budowy zawiera tematy dedykowane domkom konkretnego budowniczego, który zdecydował się nimi podzielić. Dział ten pozwala jednak na pochwalenie się tylko efektem budowy, bez wdawania się szczegóły techniczne - stanowi on galerię realizacji. Tematy na tym forum mogą zakładać wszyscy użytkownicy.

To forum jest dla osób, które:
 • chcą pochwalić się swoją realizacją;
 • szukają zdjęć gotowych projektów;
 • poszukują osób, które już zbudowały dany projekt;
 • chcą, by ich projekt znalazł się na stronie pracowni Domowe Klimaty w dziale realizacje :) (wrzucenie projektu do galerii nie skutkuje automatycznie wykorzystaniem go przez pracownię – przed publikacją zawsze pytamy właścicieli zdjęć, czy wyrażają na to zgodę!);
Dział Ogrodowe klimaty – chyba nie trzeba wyjaśniać. Zapraszamy miłośników ogrodów (zwłaszcza tych, którzy dom już zbudowali :) )

Dział Informacje służy przedstawianiu stałych treści (jak regulaminy, czy FAQ), można też tutaj kierować pytania bezpośrednie do Pracowni. Od czasu do czasu wrzucamy też tutaj informacyjne wątki, które nie do końca pasowały do innych tematów. Na tej stronie znajduje się m.in. obowiązujący wszystkich korzystających z forum Regulamin
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości