Dodatkowy ogród

Ogród i wszystko z nim związane.
maczynski
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2016, 13:03
Kontakt:

Dodatkowy ogród

Post autor: maczynski »

Czy rozwiązanie podobne do tego hatex.pl/ogrody-zimowe uwzględnia się na etapie projektowania domu? Nie ma tu projektów uwzględniających dodatkowy ogród.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Dodatkowy ogród

Post autor: jakubc »

maczynski pisze:Czy rozwiązanie podobne do tego hatex.pl/ogrody-zimowe uwzględnia się na etapie projektowania domu? Nie ma tu projektów uwzględniających dodatkowy ogród.
Oczywiście można uwzględnić :) Jest to jednak element dosyć specyficzny i możliwy do zrealizowania w procesie adaptacji. Taki ogród najlepiej zastosować np. na fragmencie tarasu, wedle uznania.
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
kalcytowa
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2018, 20:01
Kontakt:

Re: Dodatkowy ogród

Post autor: kalcytowa »

u mnie nie ma miejsca na dodatkowy ogrod niestety
blendaa
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2019, 20:01

Re: Dodatkowy ogród

Post autor: blendaa »

nie musisz samemu, profesjonalne firmy sie tym zajmuja, u nas caly projekt robila firma Gardenon, znajomi nam polecili, rewelacja, systemy nawadniania, zagospodarowanie, wszystko ogarneli, no i nie trzeba bylo po nich nic poprawiac, jestem zadowolona
Rejk
Majsterkowicz
Posty: 36
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:09
Kontakt:

Re: Dodatkowy ogród

Post autor: Rejk »

Ogród zimowy nie jest takim popularnym rozwiazaniem w Polsce, nie widziałem wielu domów z ogrodem zimowym, podobnie bywa z projektami. Z drugiej strony takie domy sie zdarzają ( w mojej okolicy mam na pewno dwa domy, które mają u siebie ogrody zimowe). Dobudowanie takiego ogrodu zimowego rówież nie jest takie kosztowne.

Przy doborze roślin polecam jednak
dowiedzieć sie jakie rośliny będą dobrze kwitły w ogrodzie zimowym
zadbać o odpowiednią temperaturę
jak i o odpowiednie nawożenie roślin
lidziak
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2020, 16:35
Kontakt:

Re: Dodatkowy ogród

Post autor: lidziak »

Ja mam tylko jeden ogród, wokół domu.
masny12
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2019, 08:35
Kontakt:

Re: Dodatkowy ogród

Post autor: masny12 »

Ogród czy będzie jeden czy więcej to zawsze indywidualna sprawa. Zależy kto co chce mieć, ile miejsca jest na aranżację. Dla mnie jedną z ważniejszych kwestii był wybór ogrodzenia. Pierwsze przy budowie to z siatki było, tak tylko żeby ogrodzone było. Teraz jak mam modułowe z Jońca to zupełnie inna bajka, pięknie się prezentuje. Ogród z takim ogrodzeniem też zyskuje.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości