Strona 1 z 1

Oczyszczalnie ścieków w ogrodzie

: 19 wrz 2014, 15:27
autor: 12arek122
Cześć, zastanawiam się nad zamontowaniem oczyszczalni ścieków i niestety mam tylko miejsce na takie urządzenie w ogrodzie. Myślę o firmie Primeko - oni twierdzą, że taka oczyszczalnia przydomowa nie śmierdzi i spokojnie będę mógł koło niej rozkładać latem grilla i grillować ze znajomymi jednak jak wiadomo w firme to ja tak średnio wierze.... miał ktoś może styczność już z takimi oczyszczalniami przydomowymi i wie jak to w praktyce wygląda i czy w ogóle się opłaca ?

Re: Oczyszczalnie ścieków w ogrodzie

: 23 cze 2015, 13:31
autor: apasek
Używam oczyszczalni ścieków o 9 lat ( rozsącz 60 metrów w ogrodzie). Jeżeli stosuje się odpowiednio często preparaty to nic nie śmierdzi. Kominek odpowietrzenia warto umieścić w miejscu oddalonym i mało widocznym bo jet wątpliwą ozdobą ogrodu. Z kominka mogą wydobywać się jakieś zapachy ale jak pisałem wcześniej - terminowe wsypywanie preparatów ( bakterii) i nie ma problemu. Znam takich co stosują preparaty 1 raz w roku i wtedy mają miły zapach. Przez 9 lat zużyłem 1100 m wody i nie miałem nigdy problemu z oczyszczalnią. Polecam.

Re: Oczyszczalnie ścieków w ogrodzie

: 20 lip 2015, 10:38
autor: Czerw
A jak ktoś ma szambo to można dosypać jakiegoś środka.

Re: Oczyszczalnie ścieków w ogrodzie

: 26 lut 2016, 18:54
autor: Wiolka
Faktycznie są jakieś środki do szamba które się wsypuje, mój szwagier coś takiego kiedyś sypał, ale ja nie wiem bo mam kanalizacje.

Re: Oczyszczalnie ścieków w ogrodzie

: 13 wrz 2016, 11:14
autor: Bard
To fakt, że takie oczyszczanie wcale nie muszą śmierdzieć. U szwagra taką robiliśmy i o wiele lepsze rozwiązanie niż szambo czy cokolwiek innego. Jeżeli jest możliwość to brać.

Re: Oczyszczalnie ścieków w ogrodzie

: 05 lip 2019, 19:42
autor: ursache
O ile dobrze pamiętam, to oczyszczalnie są dwa rodzaje. Biologiczna i ta z rozprowadzeniem. Chyba biologiczna lepsza ale i droższa.

Re: Oczyszczalnie ścieków w ogrodzie

: 31 paź 2019, 11:15
autor: Ciasteczkowa
Cześć ja mam przydomową oczyszczalnie ścieków już 8 lat. To prawda, że oczyszczalnia nie śmierdzi, a po takim czasie jak u mnie prawie już jej nie widać - zarosła zielenią :D