Oczyszczalnie ścieków w ogrodzie

Ogród i wszystko z nim związane.
12arek122
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2014, 15:16
Kontakt:

Oczyszczalnie ścieków w ogrodzie

Post autor: 12arek122 »

Cześć, zastanawiam się nad zamontowaniem oczyszczalni ścieków i niestety mam tylko miejsce na takie urządzenie w ogrodzie. Myślę o firmie Primeko - oni twierdzą, że taka oczyszczalnia przydomowa nie śmierdzi i spokojnie będę mógł koło niej rozkładać latem grilla i grillować ze znajomymi jednak jak wiadomo w firme to ja tak średnio wierze.... miał ktoś może styczność już z takimi oczyszczalniami przydomowymi i wie jak to w praktyce wygląda i czy w ogóle się opłaca ?
apasek
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2015, 12:40
Kontakt:

Re: Oczyszczalnie ścieków w ogrodzie

Post autor: apasek »

Używam oczyszczalni ścieków o 9 lat ( rozsącz 60 metrów w ogrodzie). Jeżeli stosuje się odpowiednio często preparaty to nic nie śmierdzi. Kominek odpowietrzenia warto umieścić w miejscu oddalonym i mało widocznym bo jet wątpliwą ozdobą ogrodu. Z kominka mogą wydobywać się jakieś zapachy ale jak pisałem wcześniej - terminowe wsypywanie preparatów ( bakterii) i nie ma problemu. Znam takich co stosują preparaty 1 raz w roku i wtedy mają miły zapach. Przez 9 lat zużyłem 1100 m wody i nie miałem nigdy problemu z oczyszczalnią. Polecam.
Czerw
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 09 cze 2015, 12:10
Kontakt:

Re: Oczyszczalnie ścieków w ogrodzie

Post autor: Czerw »

A jak ktoś ma szambo to można dosypać jakiegoś środka.
Bard
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2016, 11:09
Kontakt:

Re: Oczyszczalnie ścieków w ogrodzie

Post autor: Bard »

To fakt, że takie oczyszczanie wcale nie muszą śmierdzieć. U szwagra taką robiliśmy i o wiele lepsze rozwiązanie niż szambo czy cokolwiek innego. Jeżeli jest możliwość to brać.
ursache
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 05 lip 2019, 19:24
Kontakt:

Re: Oczyszczalnie ścieków w ogrodzie

Post autor: ursache »

O ile dobrze pamiętam, to oczyszczalnie są dwa rodzaje. Biologiczna i ta z rozprowadzeniem. Chyba biologiczna lepsza ale i droższa.
Ciasteczkowa
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2019, 11:10

Re: Oczyszczalnie ścieków w ogrodzie

Post autor: Ciasteczkowa »

Cześć ja mam przydomową oczyszczalnie ścieków już 8 lat. To prawda, że oczyszczalnia nie śmierdzi, a po takim czasie jak u mnie prawie już jej nie widać - zarosła zielenią :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość