ozdoby ogrodowe

Ogród i wszystko z nim związane.
Ciasteczkowa
Żółtodziób
Kontaktowanie:

Re: ozdoby ogrodowe

Postautor: Ciasteczkowa » 03 kwie 2020, 15:44

Nie jestem fanką żadnych dodatkowych ozdób. Moim zdaniem piękne rośliny oraz zadbany taras w zupełności wystarczą :) Do tego ładne meble drewniane meble oczywiście :)

Awatar użytkownika
mirm
Majsterkowicz
Kontaktowanie:

Postautor: mirm » 07 maja 2020, 10:15

Nie jestem przekonany do tych wszystkich domkow i innych ozdób ogrodowych. Dla mnie ładny ogrod to przede wszystkim ladne rośliny. W dzisiejszych czasach mamy o wiele wieksze możliwości jesli chodzi o pielegnacje ogrodów niż w przeszlości. W sklepach mozna dostać sporo nawozów dostosowanych do odpowiednich roślin jak również sporo środkow ochronnych.

Ze swojej strony polecam szczególnie róże pnące na pergoli:
Obrazek

Ładna i romantyczna ozdoba A obecnie jest wiele gatunków róz, które cechują się dobrą wytrzymałością. W tym sklepie znajdziecie sporo dobrych książek ogrodniczych https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/ksi ... ze-cat-183 W których doczytacie jak pielęgnować ogród.

lidziak
Żółtodziób
Kontaktowanie:

Postautor: lidziak » 08 lip 2020, 16:39

Mi by się przydały jakieś ciekawe donice, żeby kwiaty w nich były.

masny12
Żółtodziób
Kontaktowanie:

Postautor: masny12 » 09 lip 2020, 21:49

Tak naprawdę to zależy co kto lubi. Sama też nie jestem zwolenniczką ustawiania jakiś dodatkowych ozdób. Trawa, kwiaty, mam też dwa skalniaki i to wystarcza mi w zupełności. Jedyne co jest u mnie taką dodatkową ozdobą w ogrodzie to gazony ogrodowe Joniec. Tak jak pytała poprzedniczka o donice, to właśnie te gazony mogą taką rolę spełniać. Sama mam kilka takich w których mam kwiaty zasadzone i różne byliny. Dodają uroku, ale też nie sprawiają efektu, że jest czegoś za dużo. Na tym mi właśnie zależało.

Wróć do „Ogrodowe klimaty”