Dodatkowy ogród

Ogród i wszystko z nim związane.
maczynski
Żółtodziób
Kontaktowanie:

Dodatkowy ogród

Postautor: maczynski » 13 paź 2016, 13:06

Czy rozwiązanie podobne do tego hatex.pl/ogrody-zimowe uwzględnia się na etapie projektowania domu? Nie ma tu projektów uwzględniających dodatkowy ogród.

Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Kontaktowanie:

Re: Dodatkowy ogród

Postautor: jakubc » 14 paź 2016, 10:48

Czy rozwiązanie podobne do tego hatex.pl/ogrody-zimowe uwzględnia się na etapie projektowania domu? Nie ma tu projektów uwzględniających dodatkowy ogród.
Oczywiście można uwzględnić :) Jest to jednak element dosyć specyficzny i możliwy do zrealizowania w procesie adaptacji. Taki ogród najlepiej zastosować np. na fragmencie tarasu, wedle uznania.
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!

Wiolka
Żółtodziób
Kontaktowanie:

Postautor: Wiolka » 02 mar 2018, 09:59

A czy macie może problem w samym ogrodzie z mchem na trawniku? To u mnie jakaś zmora. Niby znalazłam taki artykuł rolmarket.pl/Skuteczne-sposoby-na-zwalczanie-mchu-w-trawniku-blog-pol-1501844702.html, ale nie wiem czy warto próbować tych polecanych sposobów. Może ktoś z Was ma jakieś swoje sposoby?

kalcytowa
Żółtodziób
Kontaktowanie:

Postautor: kalcytowa » 18 sie 2018, 20:44

u mnie nie ma miejsca na dodatkowy ogrod niestety

blendaa
Żółtodziób

Postautor: blendaa » 06 maja 2019, 19:59

nie musisz samemu, profesjonalne firmy sie tym zajmuja, u nas caly projekt robila firma Gardenon, znajomi nam polecili, rewelacja, systemy nawadniania, zagospodarowanie, wszystko ogarneli, no i nie trzeba bylo po nich nic poprawiac, jestem zadowolona

Awatar użytkownika
Rejk
Żółtodziób
Kontaktowanie:

Postautor: Rejk » 08 maja 2020, 12:06

Ogród zimowy nie jest takim popularnym rozwiazaniem w Polsce, nie widziałem wielu domów z ogrodem zimowym, podobnie bywa z projektami. Z drugiej strony takie domy sie zdarzają ( w mojej okolicy mam na pewno dwa domy, które mają u siebie ogrody zimowe). Dobudowanie takiego ogrodu zimowego rówież nie jest takie kosztowne.

Przy doborze roślin polecam jednak
dowiedzieć sie jakie rośliny będą dobrze kwitły w ogrodzie zimowym
zadbać o odpowiednią temperaturę
jak i o odpowiednie nawożenie roślin Na tej stronie jest opisanych sporo naturalnych nawozów https://www.target.com.pl/produkty/naturalne/

Wróć do „Ogrodowe klimaty”