ozdoby ogrodowe

Ogród i wszystko z nim związane.
Ciasteczkowa
Żółtodziób

Re: ozdoby ogrodowe

Post autor: Ciasteczkowa »

Nie jestem fanką żadnych dodatkowych ozdób. Moim zdaniem piękne rośliny oraz zadbany taras w zupełności wystarczą :) Do tego ładne meble drewniane meble oczywiście :)
mirm
Murarz
Kontakt:

Post autor: mirm »

Nie jestem przekonany do tych wszystkich domkow i innych ozdób ogrodowych. Dla mnie ładny ogrod to przede wszystkim ladne rośliny. W dzisiejszych czasach mamy o wiele wieksze możliwości jesli chodzi o pielegnacje ogrodów niż w przeszlości. W sklepach mozna dostać sporo nawozów dostosowanych do odpowiednich roślin jak również sporo środkow ochronnych.

Ze swojej strony polecam szczególnie róże pnące na pergoli:
Obrazek

Ładna i romantyczna ozdoba A obecnie jest wiele gatunków róz, które cechują się dobrą wytrzymałością. W tym sklepie znajdziecie sporo dobrych książek ogrodniczych https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/ksi ... ze-cat-183 W których doczytacie jak pielęgnować ogród.
lidziak
Żółtodziób
Kontakt:

Post autor: lidziak »

Mi by się przydały jakieś ciekawe donice, żeby kwiaty w nich były.
masny12
Żółtodziób
Kontakt:

Post autor: masny12 »

Tak naprawdę to zależy co kto lubi. Sama też nie jestem zwolenniczką ustawiania jakiś dodatkowych ozdób. Trawa, kwiaty, mam też dwa skalniaki i to wystarcza mi w zupełności. Jedyne co jest u mnie taką dodatkową ozdobą w ogrodzie to gazony ogrodowe Joniec. Tak jak pytała poprzedniczka o donice, to właśnie te gazony mogą taką rolę spełniać. Sama mam kilka takich w których mam kwiaty zasadzone i różne byliny. Dodają uroku, ale też nie sprawiają efektu, że jest czegoś za dużo. Na tym mi właśnie zależało.
Andrzejj
Murarz
Kontakt:

Post autor: Andrzejj »

Właśnie dlatego niektóre miasta zaczynają odchodzić od równo wystrzyżonych trawników i w ich miejsce zakładać łąki kwietne. Taniej. Ekologiczniej. Dużo lepiej znosi susze i nie brzydnie przy pierwszym błędzie człowieka. Moim zdaniem również ładniej, ale to kwestia gustu, nie lubię "ogrodów" złożonych z kamieni ...

Łąka jest bardzo ciekawą opcją, założenie jej nie jest takie drogie.

https://niemczewscy.pl

Polecam dobór łąki w tym centrum ogrodniczym
simplelady
Żółtodziób
Kontakt:

Post autor: simplelady »

Ja też preferuję styl naturalny - czasami mniej
znaczy więcej :) Lubię jednak donice w stylu vintage, które moim zdaniem
świetnie pasują do nierówno przystrzyżonej trawy lub nieidealnego żywopłotu.
Wybieram głównie modele fabrycznie postarzane, które prezentują się tak, jakby
były użytkowane wiele lat.

Sporym plusem jest fakt, że upływający czas nie
wpływa drastycznie na ich stan. Jest to ważne, szczególnie jeśli rośliny nie
znajdują się pod zadaszeniem. Polecam zaczekać na promocje w Leroy Merlin
(tutaj znajdują się aktualne informacje: https://www.wydawajdobrze.com/kody-raba ... eroymerlin). Czasami trafiają się rewelacyjne "promki" :ugeek:
ODPOWIEDZ