As VI

Podziel się doświadczeniami z budowy swojego domu. Koszty, niespodzianki, wykonawcy, zmiany w projekcie...
asior
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2015, 15:38
Kontakt:

Re: As VI

Post autor: asior »

To wyobraź sobie co trzeba zrobić, żeby na trzeźwo tak dachówkę spieprzyć i na koniec, jak gościowi powiedziałem, że albo mi podpisuje rozwiązanie umowy za porozumieniem stron i odchodzi bez pieniędzy (oczywiście po wcześniejszym wezwaniu do naprawy usterek z czasem na naprawę 2tygodnie - chłopaki z innej firmy poprawili to w 4 dni) albo idziemy do sądu, powiedział mi "panie Łukaszu pan wie że tej dachówki nie trzeba ściągać" - po prostu się czepiałem!! Ale sądu się wystraszył i podpisał. Wrzucam parę zdjęć z oknami
PS1
danste wybacz brak schowka na buty, bateria w telefonie wyzionęła ducha, postaram się coś cyknąć niebawem.
PS2
W stosunku do oryginalnego projektu powiększyłem bramę garażową do 3m szerokości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
danste
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2016, 13:36
Kontakt:

Re: As VI

Post autor: danste »

bardzo ładne fotki !!
Jaka jest cena tego okna w wykuszu ??
asior
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2015, 15:38
Kontakt:

Re: As VI

Post autor: asior »

danste pisze:bardzo ładne fotki !!
Jaka jest cena tego okna w wykuszu ??
1120,- -tylko to jest stałe szklenie, nie otwierane.
Na dole okna otwierane to wyjście na teras (podwójne drzwi z ruchomym słupkiem) i okno z dwiema kwaterami w kuchni.
Reszta to stałe szklenia (fixy)

EDIT

Obiecane foto dziury na buty. Po prawej widać drzwi zatkane styropianem.
tmp_13931-WP_20160203_005-337614221.jpg
tmp_13931-WP_20160203_004-212952099.jpg
danste
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2016, 13:36
Kontakt:

Re: As VI

Post autor: danste »

Dzięki za foto Asior.
W miarę postępu prac prosiłbym o kolejne zdjęcia.
Pozdrawiam
asior
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2015, 15:38
Kontakt:

Re: As VI

Post autor: asior »

No i po tynkach - pierwszy wykonawca z którego usług skorzystałbym raz jeszcze. Tynki skończone, to lecimy z wentylacją.... Boże czemu nie dałeś mi dwóch lewych rąk do pracy i worka pieniędzy.... Obiad zjedzony kawa w 5 minut, chwila na forum, żeby przerwa była dłuższa i trzeba wracać na budowe.... ech

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
asior
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2015, 15:38
Kontakt:

Re: As VI

Post autor: asior »

Z uwagi na to, że zdecydowałem się na wylewkę anhydrytową dom wymagał wyrównania różnicy poziomów przed układaniem styropianu. Dodatkowo na górze projektant adaptujący zafundował mi przez całą długość domu podciąg (zbrojoną belkę betonową) który miał się super zmieścić w stropie wylewce. Było paru szpeców od wylewek i diagnoza była jedna jeżeli na belce będzie tylko 3cm styro a obok 13cm to albo dylatacja tj dwie dylatacje na całej długości domu albo wylewka razem z płytkami może popękać. Góra przyjęła ok 10cm styrobetonu na to przyjdzie 3cm styropianu i podłogówka zatopiona w 5.1 - 5.5 cm anhydrytu. Na dole również weszło 10 cm styrobetonu, który fajnie pokrył rurki i kable i wyrównał nierówności na chudziaku. Na to dojdzie 13cm styropianu i analogicznie jak na górze podłogówka i wylewka. Garaż i kotłownia 20cm styrobetonu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
zdun
Murarz
Posty: 72
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:40
Kontakt:

Re: As VI

Post autor: zdun »

bez dylatacji przy ścianach?
http://ventus.waw.pl OKNA drewniane i PCV | Otwock-Warszawa | Sokółka S.A, URZĘDOWSKI, Dobroplast. tel/fax:(022) 779 56 48 mob. 502 428 771
pytania do budowy odpowiem na zduni@op.pl
asior
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2015, 15:38
Kontakt:

Re: As VI

Post autor: asior »

Bez. A powinna być?
zdun
Murarz
Posty: 72
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:40
Kontakt:

Re: As VI

Post autor: zdun »

wszystkie znaki wskazują że powinna być dylatowana, a jak są duże pomieszczenia lub wylewka dłuższa niż 8m to również dylatacja w pomieszczeniu
http://ventus.waw.pl OKNA drewniane i PCV | Otwock-Warszawa | Sokółka S.A, URZĘDOWSKI, Dobroplast. tel/fax:(022) 779 56 48 mob. 502 428 771
pytania do budowy odpowiem na zduni@op.pl
asior
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2015, 15:38
Kontakt:

Re: As VI

Post autor: asior »

Pytam bo nie wiem. Skąd takie zalecenia? Wiem ze dylatuje sie wylewki cementowe, wiem ze anhydryt dylatuje sie z reguły tylko od ścian bo pozwala na większe powierzchnie w całości bez dylatacji. Skąd Twoje zalecenia co do dylatowania styrobetonu?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości