Bławatek-odbicie lustrzane

Podziel się doświadczeniami z budowy swojego domu. Koszty, niespodzianki, wykonawcy, zmiany w projekcie...
marek
Domator
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2014, 08:45
Kontakt:

Bławatek-odbicie lustrzane

Post autor: marek »

Witam wszystkich :)

Po długich bataliach z uzyskaniem wszystkich pozwoleń, uzgodnień z kopalnią, udało się uzyskać pozwolenie budowlane :) Bławatek (lustro) powstaje w powiecie polkowickim woj. dolnośląskie. W dzienniku będę się starał umieszczać wszelkie informacje dotyczące wykonania budynku, prac oraz poniesionych kosztów. Być może pomoże to komuś w podjęciu decyzji o budowie Bławatka.

Działkę o powierzchni 23 arów otrzymałem w darowiźnie od rodziców. Sąsiaduje ona z moim domem rodzinnym, więc na budowę mam kilkanaście metrów :) Działka jest uzbrojona, ok 7 arów zajmuje mały lasek (ok. 280 drzew 2-3 metrowych jak na razie).

Koszt papierologii od podzielenia działki, przez wszelkie mapki, projekt, adaptacje wygląda następująco:

- Podział działki - 1500 zł
- Notariusz i przepisanie działki- 1800zł
- Projekt - 2200 zł
- Uzgodnienia, mapki, księgi wieczyste, warunki przyłącza - ok. 300 zł
- Badania geotechniczne (2 odwietry) - 600 zł
- Mapa do celów projektowych - 600 zł
- Adaptacja projektu, szkody górnicze, uzyskanie pozwolenia budowlanego - 5800 zł
- Zaliczka na przyłącze gazu - 1000 zł
- Kierownik budowy (zaliczka 50%) - 1750 zł
- Inspektor nadzoru (zaliczka 50%) - 1000 zł
SUMA: 16 500 zł
marek
Domator
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2014, 08:45
Kontakt:

Re: Bławatek-odbicie lustrzane

Post autor: marek »

Pierwsze ruchy na działce wykonane zostały 3 czerwca, kiedy to na plac budowy wjechała koparka, żeby wykonać wykop. Było kilka opcji, porównywanie cen, ostatecznie wybrałem koparkę z pobliskiej żwirowni, która to kosztowała 800zł (stała cena za wykop). Można byłoby się bawić w płacenie za godzinę pracy, ale wtedy mogłoby to potrwać ze 2 godziny dłużej niż w moim przypadku i cena byłaby taka sama. Gość sprawdzony i cała robota sprawnie mu poszła - ok. 4 godziny pracy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po wykopie całość została ubita zagęszczarką.
marek
Domator
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2014, 08:45
Kontakt:

Re: Bławatek-odbicie lustrzane

Post autor: marek »

Ekipa budowlana to 4 doświadczonych budowlańców w tym mój tato, który ma oko na bieżąco na to co się dzieje na budowie.

We wcześniejszym wpisie brakuje oczywiście wytyczenia działki przez geodete :) Zrobiliśmy to 31 maja- koszt 600zł.

Wracając do wykopu. Ekipa szalowała a ja robiłem pierwsze zakupy na fundament. 6 czerwca wylaliśmy chudziaka (5 kubików B10), następnie papa asfaltowa na chudziak i skręcanie zbrojenia. Chłopaki skręcali je na specjalnie do tego celu zrobionym przez mojego tate "stole"

Obrazek

13 czerwca zalaliśmy fundamenty (18 kubików B20), całość zamalowaliśmy dysperbitem (castorama 28zł za 10kg).

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek



W między czasie dojechały bloczki fundamentowe.Obrazek
marek
Domator
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2014, 08:45
Kontakt:

Re: Bławatek-odbicie lustrzane

Post autor: marek »

Poniżej troszke zdjęć z efektów murowania :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek



A tutaj już zaszalowany wieniec obrysowy oraz słypy pod balkon oraz taras. Wylewamy go 26 czerwca :) Całość idzie dość sprawnie
Obrazek

Obrazek

Obrazek
marek
Domator
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2014, 08:45
Kontakt:

Re: Bławatek-odbicie lustrzane

Post autor: marek »

28 czerwca w sobotę zasypywaliśmy fundamenty. Piasek dowieziono w pobliskiej żwirowni (5 wywrotek po 25t plus praca koparki przez 5 godzin). Całość ubijana przez 2 zagęszczarki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
marek
Domator
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2014, 08:45
Kontakt:

Re: Bławatek-odbicie lustrzane

Post autor: marek »

30 czerwca od rana rozprowadzono rury kanalizacyjne a po południu (po 4 godzinach spóźnienia betonu- awaria węzła betoniarskiego) przyjechał chudy beton na płytę. Między piaskiem a betonem umieściliśmy folię budowlaną.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek


Obrazek

Płyta wylana a wieczorem jak i przez całą noc padał mocny deszcz - -płyta przetrwała w całości :P

Obrazek
marek
Domator
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2014, 08:45
Kontakt:

Re: Bławatek-odbicie lustrzane

Post autor: marek »

Fundamenty ociepliliśmy styropianem twardym 15cm. Na podsumowanie wydatków etapu zero poniższe zestawienie:

- Wytyczenie budynku - 600zł
- Wykop - 800zł
- Strzemiona na zbrojenie (zakupione gotowe) - 758zł
- Pręt zbrojeniowy, drut wiązałkowy - 2820zł
- Gwoździe, rury kanalizacyjne (rury pod fundament na wyjście do podłączenia z siecią) - 190zł
- Papa asfaltowa - 330 zł
- Beton B10 (chudziak pod fundament)+pompa - 1188zł
- Folia kubełkowa, dysperbit - 800zł
- Bloczki fundamentowe, cement, wapno - 3000zł
- Beton B20 (fundament)+pompa - 4100zł
- Beton B20 (wieniec obrysowy)+pompa i B10(płyta chuda)+pompa - 2808 zł
- papa termozgrzewalna, folia budowlana - 435zł
- Piasek i koparka - 2000zł
- Rury kanalizacyjne - 840zł
- Styropian, siatka, klej - 1400zł
- Robocizna - 11000zł
SUMA: 33 069zł

Od tej kwoty należy jednak odliczyć to co zwróci mi kopalnia (KGHM) za dodatkowe zbrojenie fundamentów, które sobie zażyczyli. Liczę na ok. 4000zł.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2014, 12:35 przez marek, łącznie zmieniany 1 raz.
marek
Domator
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2014, 08:45
Kontakt:

Re: Bławatek-odbicie lustrzane

Post autor: marek »

W samym projekcie zaszło kilka zmian. Po rozmowach z narzeczoną stwierdziliśmy, że rezygnujemy z kominka, łazienki w sypialni oraz lukerny w łazience głównej. Reszta pozostaje bez zmian. Jeśli pojawiłyby się jakieś pytanie, chętnie na nie odpowiem :)
RenataW7
Domator
Posty: 29
Rejestracja: 04 wrz 2013, 08:50
Kontakt:

Re: Bławatek-odbicie lustrzane

Post autor: RenataW7 »

Witam, którego bławatka budujecie?
Ja lada dzień mam odebrać pozwolenie na budowę bławatka III, który będzie stał na Kaszubach.
Pozdrawiam Renata
ABCDE
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: 21 lis 2013, 16:19
Kontakt:

Re: Bławatek-odbicie lustrzane

Post autor: ABCDE »

Chętnie podpatrzę jak budujecie bławatka III. My zastanawiamy się nad alabastrem II lub bławatkiem III. Skłaniamy się do alabastra ale mamy jeszcze chwilkę na wybór.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości