Malwa lustrzane odbicie

Podziel się doświadczeniami z budowy swojego domu. Koszty, niespodzianki, wykonawcy, zmiany w projekcie...
nowy inwestor
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2012, 16:28
Kontakt:

Malwa lustrzane odbicie

Post autor: nowy inwestor »

Witam Kupiłem projekt domu Malwa lustrzane odbicie obecnie jestem na etapie załatwiania pozwolenia na budowę .Z budową planuję wystartować od nowego roku dopiero .Działka już jest pod budowę zakupiona i znajduję się koło Stargardu Szczecińskiego .Postaram się zdać relację z budowy na razie mam jeszcze czas na wiele przemyśleń a mianowicie planuję w tym domu zainstalować ogrzewanie firmy octopus z polic czyli tak zwany sopel lodu .Wiele o tym czytałem opinie są różne ale przekonało mnie dopiero to jak pojechałem do inwestora który okazało się mieszka blisko mie i ma taką instalację od roku zainstalowaną .Powiem wam że byłem w szoku po tym jak ją zobaczyłem i co usłyszałem a co najlepsze w tym domu jest dodatkowo i tylko dla tego że inwestor lubi kominek zainstalowana zwykła tak zwana koza to znaczy nie taka zwykła bo bardzo ładna .Taką samą zainstaluję u siebie w domu .I co jeszcze ciekawe nie ma zastosowanej izolacji poziomej od gruntu a zrobił ją na propozycję firmy ocopus .Na początku się obawiał trochę ale teraz jest już pewien i wie że to była bardzo dobra decyzja ,dla tego że zimą z gruntu wyciga 8 % ciepła za darmo .Ciepło idzie do góry jak wiadomo i dzięki temu zmniejszyły mu się koszty na zasilanie pompy octopus .Jedynie zaizolował dobrze fundament z obu stron od wewnątrz i od zewnątrz .Obecnie zastanawiam się z czego postawić dom i coraz bardziej zatrzymuję się przy keramzycie .Powiedźcie co keramzycie można powiedzieć złego na dzisiaj może ktoś ma doświadczenie z tym materiałem .Obrazek
bitoff
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:53
Kontakt:

Re: Malwa lustrzane odbicie

Post autor: bitoff »

Witam,

I jak, domek stoi? U mnie już stan surowy gotowy... teraz kolej na okna...
m.wachnickaa
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2018, 12:09
Kontakt:

Re: Malwa lustrzane odbicie

Post autor: m.wachnickaa »

Witam,

czy ktoś postawił ten domek na Mazowszu? Okolice Warszawy? Chcemy kupić ten projekt i rozpocząć budowę jeszcze w tym roku.Może moglibyśmy obejrzeć u kogoś w okolicy wnętrze ?

Pozdrawiam,
M.T.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: uhaxaya i 41 gości