PRZYGODA Z ALABASTREM

Podziel się doświadczeniami z budowy swojego domu. Koszty, niespodzianki, wykonawcy, zmiany w projekcie...
paulaprzygoda
Majsterkowicz
Posty: 40
Rejestracja: 05 wrz 2011, 14:18
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

PRZYGODA Z ALABASTREM

Post autor: paulaprzygoda »

Witam,
oficjalnie zakładam nowy temat- przed świętami otrzymaliśmy nasz projekt Alabastra.... i sie zaczęło - teraz czas na adaptację a ja nadal nie jestem pewna jakie dokładnie zmiany powinnam wprowadzić. Największy dylemat mam z garażem - chcemy 2-stanowiskowy, ale nie wiem jakie mam mieć wymiary garaż i brama. DaV&Hondzia ma garaż podwójny o szer. 6,76 w osiach, więc wychodzi jakieś 6,5m szerokości. Napiszcie mi proszę, jakie wy macie szerokości garaży, może po takiej burzy mózgów będę wiedziała, jaką decyzję podjąć. Pozdrawiam!
Paula
paulaprzygoda
Majsterkowicz
Posty: 40
Rejestracja: 05 wrz 2011, 14:18
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: PRZYGODA Z ALABASTREM

Post autor: paulaprzygoda »

Witam po długiej przerwie - nie wiem, czy ktokolwiek czyta mój wątek (na razie niewiele się w nim dzieje), ale jeśli to miałoby komuś pomóc, to piszę co u nas i jakie są plany:
-dostaliśmy pozwolenie na budowę! - teraz trzeba swoje odczekać i można ruszać z budową
- w piątek 13.04 geodeci przychodzą wyznaczyć budynek
-14.04 ściągamy humus
- 11.04 majster przychodzi kręcić zbrojenie, jak ukręci to czas na fundamenty
- 13.04 robimy przyłącze energetyczne
-mamy zrobiony wjazd na działkę!

kupiliśmy już:
gazobeton (jakieś 2 m-ce temu)
bloczki fundamentowe
stal
przydomową oczyszczalnie ścieków
siatkę i słupki ogrodzeniowe

rozglądamy się za:
stropem
dachówką
drewnem na dach
na dniach kupujemy kominy- na 100% bierzemy je od producenta (na allegro), wychodzi dużo taniej niż w okolicznych składach bud. (okolice bydgoszczy) i zamawiamy ozdobne ogrodzenie z betonu łupanego (słupki przy bramie i furtce).

Jeśli ktoś ma pytania- słuzę pomocą - najlepiej proszę pytać tutaj, w moim wątku , codziennie zaglądam na forum.

Pozdrawiam,
Paula
Paula
daann
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 29 mar 2012, 22:29
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Re: PRZYGODA Z ALABASTREM

Post autor: daann »

Super - oczywiście, że śledzę wątek - zapewne nie tylko ja ;) -ale i wszyscy zainteresowani Alabastrem - jeśli to nie problem bardzo zależy mi na informacji kosztów jakie ponosicie - za 5-6 miesięcy ja też stanę przed różnymi wyborami, jaki komin, jaka dachówka - jeśli możesz podawaj producenta i orientacyjne koszty danych elementów. Z góry dziękuję i życzę owocnej budowy!
Pozdrawiam
paulaprzygoda
Majsterkowicz
Posty: 40
Rejestracja: 05 wrz 2011, 14:18
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: PRZYGODA Z ALABASTREM

Post autor: paulaprzygoda »

wysłałam na pw :D
Paula
daann
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 29 mar 2012, 22:29
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Re: PRZYGODA Z ALABASTREM

Post autor: daann »

Czekamy na zdjęcia - bo fundament już chyba zrobiony ?? ;) Pozdrawiam
paulaprzygoda
Majsterkowicz
Posty: 40
Rejestracja: 05 wrz 2011, 14:18
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: PRZYGODA Z ALABASTREM

Post autor: paulaprzygoda »

Witam, witam!
Niestety moi majstrzy to nie supermeni - dzisiaj była koparka, a teraz oni "podkopują" ławy. Fotorelacja z dzisiejszego dnia poniżej. A tak przy okazji - piźdz**o jak nie wiem, wszyscy wymarzliśmy jak nie wiem!!!!!!! :lol: Mam nadzieję, że do końca tygodnia zalejemy - zbrojenia są już ukręcone.
Paula
paulaprzygoda
Majsterkowicz
Posty: 40
Rejestracja: 05 wrz 2011, 14:18
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: PRZYGODA Z ALABASTREM

Post autor: paulaprzygoda »

zapomniałam zdjęć :D Obrazek

Obrazek
Paula
daann
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 29 mar 2012, 22:29
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Re: PRZYGODA Z ALABASTREM

Post autor: daann »

No pięknie - pogoda dopisuje - nie ważne wiatry ;) - ważne, że nie pada ;) - no nic - Powodzeni i czkamy na kolejne zdjęcia!
paulaprzygoda
Majsterkowicz
Posty: 40
Rejestracja: 05 wrz 2011, 14:18
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: PRZYGODA Z ALABASTREM

Post autor: paulaprzygoda »

Witam wszystkich budowniczych! U nas wszystko powolutku - jutro kończymy ściany fundamentowe, piach na zasypanie częściowo przywieziony, ogrodzenie "się robi" (oczywiście nie samo :-). Dorzucam 2 zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Oczywiście będę informować na forum o następnych małych i dużych kroczkach... ;-)
Paula
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: PRZYGODA Z ALABASTREM

Post autor: izucha »

Widzę, że prace idą u Was pełną parą. Działkę macie fajną, taką równiutką, no i do tego rzepak Wam słodko pachnie, słońce pięknie świeci - normalnie bajka :D . Zazdroszczę ogrodzenia, które już praktycznie macie a my mamy wciąż przed sobą na szczęście chyba w bliskich planach (też grodzimy siatką).
Niech się mury pną do góry a fachowcy szybko i równo stawiają ściany ;) :) .
Pozdrowionka!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości