Alabaster - lustrzane odbicie

Podziel się doświadczeniami z budowy swojego domu. Koszty, niespodzianki, wykonawcy, zmiany w projekcie...
Ewelina & Darek
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 01 wrz 2010, 07:33
Kontakt:

Re: Alabaster - lustrzane odbicie

Post autor: Ewelina & Darek »

Witam ponownie.

Tyle pracy że nie ma człowiek czasu nic napisać, nic pokazać. Tylko budowa i budowa. Ale tak już to jest. Kiedy brak kasy na sprawdzonego fachowca, podwija się rękawy i robi samemu. Niestety czasowo się wszystko wydłuża bo i praktyki brak i charakter pedantyczny.

Zdjęcia poszczególnych pomieszczeń postaram się wkleić na dniach. Co do schodów - dla nas są ok. Przy moim wzroście 172 cm, przy końcu sufitu wchodząc na piętro zostaje jeszcze około 10 cm luzu. Wszystko zależy czy sufity są tynkowane czy zabudowane gk tak jak u nas. Schody miały być drewniane w całości, ale nic nam się nie podobało łącznie z cena, więc są betonowe. Pod schodami będzie spiżarko-graciarnia akcesorii kuchennych.

Dziękujemy za wszystkie miłe opinie na temat Alabastera. Życzymy Wam równie pięknych domów. Oby jak najszybciej.

Wklejam zdjęcia gotowego garażu oraz tarasu - oczywiście wszystko mojego wykonania.

Pozdrawiamy.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

no i taras - deska sosna syberyjska, kolor orzech ten sam co na krokwiach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Bob
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 02 sie 2010, 19:21
Kontakt:

Re: Alabaster - lustrzane odbicie

Post autor: Bob »

BRAWO! :!: :!: :!: :!: Jestem pod ogromnym wrażeniem. Taras piękny! Zreszta garaż tez nieczego sobie! Gratulacje!
Prosiłbym o przybliżenie wymiarów tarasu i kosztów!
Ewelina & Darek
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 01 wrz 2010, 07:33
Kontakt:

Re: Alabaster - lustrzane odbicie

Post autor: Ewelina & Darek »

Wielkie dzięki!

Bloczki betonowe, krokwie, papa, mieszanka granitowa i piasek z cementem zostały mi z pierwszych etapów budowy - fundament i dach. Dokupiłem jedynie kątowniki i łączniki do drewna, pręty gwintowane fi 16, czarną folię na chwasty, specjalne wkręty do deski tarasowej, impregnat i olej do drewna Altaxin. Taras jeszcze nie był olejowany. Ale niebawem będzie.

Deska tarasowa zakupiona w sklepie internetowym ANDREWEX. Produkcja okolice Koła - Turka. Wysyłają kurierem. Ceny konkurencyjne. Do wyboru deska tarasowa z kilku gatunków drewna o różnych szerokościach i długościach. Powierzchnia podłogi tarasu 23,5 m2 + schody o głębokości stopnia około 30 cm. Taras idealny na poranną kawę lub porządna imprezę. W razie czego można spokojnie przespać się na stopniach. Moje stopy zadowolone - ciepłe i miłe drewno a nie zimny beton z gresem.

Do usłyszenia niebawem.
bud40
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 05 wrz 2012, 14:27
Kontakt:

Re: Alabaster - lustrzane odbicie

Post autor: bud40 »

dobrze prowadzona dokumentacja fotograficzna. Widać każdy etap budowy, a końcowy efekt wygląda bardzo dobrze.
Koszt materiałów nie jest wysoki, więcej pochłonie koszt robocizny.
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Alabaster - lustrzane odbicie

Post autor: cdbeavis »

rewelacyjny taras!! Po prostu się w nim zakochałem! Gratuluje realizacji! Mam nadzieję że mądrze wykorzystam Wasz pomysł :)
I również gratuluję wzorowej dokumentacji!
Ewelina & Darek
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 01 wrz 2010, 07:33
Kontakt:

Re: Alabaster - lustrzane odbicie

Post autor: Ewelina & Darek »

Witam ponownie. Kończy się lato, a przy chałupie jeszcze tyle roboty. Zaczęliśmy zabawę z podjazdem. Projektów było co nie miara, ale w końcu decyzja zapadła co do ostatecznego wyglądu. Mam nadzieję że efekt końcowy będzie zadowalający - szczególnie dla mojej żony. Podjazd, chodniki, opaskę i schody wejściowe zrobimy z kostki granitowej. Nasz region bogato obdarzony jest w granit wiec chyba warto zainwestować . Tylko czy moje ręce wytrzymają? Swoją droga zawód brukarza to ciężka i monotonna praca. Poniżej kilka zdjęć mojej pracy. Ciekaw jestem opinii fachowców!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Korzystając z chyba ostatniego tak ciepłego dnia (30 stopni w cieniu) za namową żony posmarowałem taras olejem do drewna. Zdjęcia nie oddają faktycznego efektu ale wierzcie mi podoba mi się bardzo. Do usłyszenia niebawem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ewelina & Darek
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 01 wrz 2010, 07:33
Kontakt:

Re: Alabaster - lustrzane odbicie

Post autor: Ewelina & Darek »

Witajcie ponownie. Zimno jakoś się robi trzeba kończyć prace na dworze i wracać do chałupy się wykańczać. Z ciężkimi bólami udało mi się skończyć schody wejściowe i opaskę od frontowej strony domu. Zostało jeszcze troszkę kostki do położenia i może się uda skończyć przed pierwszymi przymrozkami. Kostkę na schodach położyłem w sumie 2 razy, bo po pierwszym położeniu jakoś mi się nie podobała moja praca więc zerwałem wszystko i zacząłem od nowa. W pierwszym wariancie stopnie były wyłożone kostką szarą łupaną z formaka i jakoś tak mdłe wyglądały. W drugiej wersji zobaczycie na zdjęciach. Po raz kolejny wielki szacunek dla Panów brukarzy - to naprawdę ciężka robota, żeby nie brak kasy nigdy bym tego nie robił. Do usłyszenia niebawem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Bob
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 02 sie 2010, 19:21
Kontakt:

Re: Alabaster - lustrzane odbicie

Post autor: Bob »

Panie Darku!
Żona powinna Pana po nogach całować. Wszystko wyglada rewelacyjnie. Widac precyzję i profesjonalizm. Cały dom robi naprawde ogromne wrażenie! Jeszcze troche powykańcza pan ręce i spokojnie usiądziecie razem na kawce wpominając ciężką robotę, którą naprawdę tutaj widać! Moim skromnym zdaniem Wasz dom "wygrywa" na tym forum i nie tylko. Naprawdę milo się ogląda! Czekam na relacje z wnętrza oraz na ogród ;)
sylwjunia
Majsterkowicz
Posty: 47
Rejestracja: 05 lip 2011, 16:43
Kontakt:

Re: Alabaster - lustrzane odbicie

Post autor: sylwjunia »

Ja też jestem bardzo ciekawa wnętrz, wrzućcie jakieś zdjęcia, proszę :)
paulaprzygoda
Majsterkowicz
Posty: 40
Rejestracja: 05 wrz 2011, 14:18
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Alabaster - lustrzane odbicie

Post autor: paulaprzygoda »

Co u was słychać? Jak postępy w alabastrowym domku? Szkoda, że tak ucichło na wątkach o tym projekcie. :D
Paula
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ervtgison i 22 gości