Alabaster - Dziennik Budowy

Podziel się doświadczeniami z budowy swojego domu. Koszty, niespodzianki, wykonawcy, zmiany w projekcie...
AlabasDobra
Majsterkowicz
Posty: 28
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Kontakt:

Re: Alabaster - Dziennik Budowy

Post autor: AlabasDobra »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 lis 2010, 17:21 przez AlabasDobra, łącznie zmieniany 1 raz.
AlabasDobra
Majsterkowicz
Posty: 28
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Kontakt:

Re: Alabaster - Dziennik Budowy

Post autor: AlabasDobra »

przesyłamy następne zdjęcia z budowy.tynki już skończone,schną powolutku,czekamy na hydraulika
Ostatnio zmieniony 26 lis 2010, 17:22 przez AlabasDobra, łącznie zmieniany 1 raz.
ailonia79
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 13 wrz 2010, 10:33
Kontakt:

Re: Alabaster - Dziennik Budowy

Post autor: ailonia79 »

Super, że są zdjęcia ale miły byłby jeszcze komentarz do nich. :) Jeśli nie będzie to kłopotem to napiszcie ile wydaliście na poszczególne etapy. Domek jest piękny w całej okazałości, szkoda tylko, że ja będę musiała zrezygnować z wykuszu (za wąska działka). :cry:
migotka
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: 13 wrz 2010, 22:46
Kontakt:

Re: Alabaster - Dziennik Budowy

Post autor: migotka »

Ale fajnie, już tynki robicie!
My jeszcze nie zaczęliśmy budowy, ale pomysów mamy dużo. Czy mogłabyś spojrzeć tu: http://www.domoweklimaty.pl/forum/viewt ... p=782#p782 ?

Z góry dzięki :-)
ailonia79
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 13 wrz 2010, 10:33
Kontakt:

Re: Alabaster - Dziennik Budowy

Post autor: ailonia79 »

Mnie się bardzo podoba bo zamierzam prawie identycznie!! Ja zamiast tego filarku chcę wydłużyć też salon, przez co wejście będzie w głębi. Cała reszta jak u Ciebie! :D
migotka
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: 13 wrz 2010, 22:46
Kontakt:

Re: Alabaster - Dziennik Budowy

Post autor: migotka »

Ailonia, konsultowałaś już może te zmiany z architektem? Ciekawa jestem, czy nie będzie jakiś przeciwskazań technicznch...

AlabasDobra, mogłabyś zmierzyć, jaką wysokość po wytynkowaniu ma ścianka kolankowa i na jakich wysokościach są osadzone okna kuchenne? Marzy mi się zamontowanie szerokiego parapetu pod oknem wychodzącym na taras i zorganizowanie tam przytulnego miejsca z poduchami do picia zimą gorącej czekolady z opcją oglądania obrazków malowanych przez mróz na szybie :-)
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2010, 09:45 przez migotka, łącznie zmieniany 1 raz.
ailonia79
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 13 wrz 2010, 10:33
Kontakt:

Re: Alabaster - Dziennik Budowy

Post autor: ailonia79 »

Na dniach mają nam przysłać z gminy warunki zabudowy, więc okaże się co my tam na tej naszej działce będziemy mogli wybudować. Następnie zaczniemy działać z naszą Panią architekt i zobaczymy czy da się pokombinować. Jak tylko coś się wyjaśni dam znać Migotko. ;)
AlabasDobra
Majsterkowicz
Posty: 28
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Kontakt:

Re: Alabaster - Dziennik Budowy

Post autor: AlabasDobra »

Obrazek


Obrazek
Obrazek




Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 gru 2010, 08:37 przez AlabasDobra, łącznie zmieniany 5 razy.
ailonia79
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 13 wrz 2010, 10:33
Kontakt:

Re: Alabaster - Dziennik Budowy

Post autor: ailonia79 »

Ale ten Wasz domek z każdym zdjęciem pięknieje! Mam nadzieję, że mnie również uda się taki zbudować.
Po otrzymaniu warunków zabudowy okazało się, że decydując się na lukarnę z przodu - identyczną musimy zrobić z tyłu budynku.
Co do zmian o jakie pytała Migotka to jak najbardziej da się to wszystko zrobić i my robimy!! :)
AlabasDobra
Majsterkowicz
Posty: 28
Rejestracja: 12 sty 2010, 21:19
Kontakt:

Re: Alabaster - Dziennik Budowy

Post autor: AlabasDobra »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek




Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek



Obrazek
Obrazek
Obrazek




Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 gru 2010, 15:21 przez AlabasDobra, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości