Budowa domu ALABASTER

Podziel się doświadczeniami z budowy swojego domu. Koszty, niespodzianki, wykonawcy, zmiany w projekcie...
Damianmck
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2011, 14:48
Kontakt:

Re: Budowa domu ALABASTER

Post autor: Damianmck »

No mozna wciagnac je do gory przed welna i kartongipsami ale nie moze byc ich ani za malo ani za duzo. najgorzej jak Ci zabraknie to juz nie wciagniesz do gory a jak bedziesz mial za duzo to juz calych ze strychu nie sciagniesz :lol: ale dobrze tak zrobic bo jak sufit ocieplasz to sobie z gory welne rozwijasz a nie od dolu bo to toroszke nie wygodnie :D Ale ja mam zamiar najpierw osb przykrecic a ocieplenie dac po sama kalenice a miedzy osb a kartogips nic nie dawać Ty jak masz ocieplone ??
Krokwie mamy 18 a docieplnie welna 20 a musi byc wentlacja. Czy płytekarton gips na stelarzach opuszczales czy nabijales na krokwie jakies klepi? i czy na wieniec kolo murbelki miales obmurowany 6cm pustakiem czy dawales plyte do dolu? ps.niedlugo wrzuce mojego alabastra :D
kakuba
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 01 wrz 2011, 21:21
Kontakt:

Re: Budowa domu ALABASTER

Post autor: kakuba »

Witajcie!Już się cieszę na nowe zdjęcia i jestem bardzo uradowana :D DZIĘKUJĘ I czekam!Pozdrawiam i trzymam kciuki w doborze odpowiednich klorków.
Ewa82
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: 15 gru 2011, 13:43
Kontakt:

Re: Budowa domu ALABASTER

Post autor: Ewa82 »

Nie tylko Kakuba czeka na Wasze fotki:) Również dołączam się do życzeń! Niech Wasz domek szybko pięknieje:)
Ps. my właśnie dzisiaj jesteśmy po rozmowach z ekipą budowlaną. Szacują, że za materiały (stan surowy otwarty) wyjdzie jakieś 140 tys. Jak myślicie, patrząc z własnego punktu widzenia,czy to dużo czy w porządku?
Ewa82
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: 15 gru 2011, 13:43
Kontakt:

Re: Budowa domu ALABASTER

Post autor: Ewa82 »

Dodam, że dom będzie budowany z porothermu, dachówka ceramiczna roben. Z góry dziękuję za wszelkie rady i wskazówki. Pozdrawiam!
sylwjunia
Majsterkowicz
Posty: 47
Rejestracja: 05 lip 2011, 16:43
Kontakt:

Re: Budowa domu ALABASTER

Post autor: sylwjunia »

My zapłaciliśmy dotąd około 120 tys, mamy okna, ale nie mamy pokrycia dachowego, tylko papa i deskowanie. Wiosną będziemy robić dach - koło 27 tys (albo dachówka betonowa albo blachodachówka ruukki)
wojtekm
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Budowa domu ALABASTER

Post autor: wojtekm »

Cześć

Mam pytanie jak rozwiazaliście problem drzwi wejsciowych, a w zasadzie tej dostawki.
Czy robilscie ja razem na jednej ramie z drzwiami czy oddzielnie???
Jakiej grubosci jest ta dostawka???
Czy jest zlicowana razem z dzrwiami???
Czy dawaliście jakies ocieplenie za tą dostawką???

Zamierzamy kupić drzwi i nie zabardzo wiemy ak ten problem rozwiązać

Bede wdzieczny za odpowiedź oraz ewentualne zdjęcia'

Dzięki
daann
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 29 mar 2012, 22:29
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontakt:

Re: Budowa domu ALABASTER

Post autor: daann »

Ewa 82 - dzisiaj odebrałem wycenę projektu z hurtowni budowlanej - 120.000 same materiały do stanu surowego zamkniętego. Wliczona dachówka ceramiczna koramic, okna dachowe velux, bez okien na dole, generalnie +/- 3-4 tysiace, bo ceny sie zmieniaja. Liczono materialy na sciany: porotherm profi 25 lub beton komórkowy solbet 600 (cena bardzo podobna).
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2012, 20:20 przez daann, łącznie zmieniany 1 raz.
Ewa82
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: 15 gru 2011, 13:43
Kontakt:

Re: Budowa domu ALABASTER

Post autor: Ewa82 »

Witam ponownie:)
Wyliczono nam, że stan surowy zamknięty wyjdzie około 210.000 (robocizna 50.000 plus materiały 160.000). Teraz czekamy na pozwolenie na budowę:) Jak tylko ruszymy wkleimy pierwsze fotki. Pozdrawiamy świątecznie Wszystkich Forumowiczów!
kakuba
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 01 wrz 2011, 21:21
Kontakt:

Re: Budowa domu ALABASTER

Post autor: kakuba »

Witam!Hondzia;)-błagam o poruszenie tematu drzwi wejściowych(jak i co,jakie wymiary itp) bo my też jesteśmy na etapie zamawiania tych nieszczęsnych drzwi.Dolnośląscy stolarze jakoś ciągle widzą z tym problem i chcą nas puścić z torbami:(.Prosze o możliwie szybką odpowiedż.Dziękuję i pozdrawiam.
DaV&Hondzia
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:56
Kontakt:

Re: Budowa domu ALABASTER

Post autor: DaV&Hondzia »

Witam,

Tylko drzwi są w ramie, a dostawka (panel) jest oddzielnie zamocowana do budynku. Panel z drzwiami jest zlicowany. Na tą chwilę, nie wiem jaka jest grubość dostawki, postaram się dzisiaj sprawdzić ale mamy już zrobioną elewację i nie wiem czy będę ją w stanie zmierzyć. Jeśli chodzi o ocieplenie to daliśmy na tą część gdzie jest panel jakąś śmieszną piankę o grubości kilku milimetrów, którą znaleźliśmy na budowie … można powiedzieć że ocieplania nie ma.
Jak znajdę, zdjęcia drzwi z bliska to wrzucę.
...i powiem Wam, że doby stolarz będzie wiedział jak zlicować panel z drzwiam...także walczcie i nie dawajcie za wygraną.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości