Budowa domu ALABASTER

Podziel się doświadczeniami z budowy swojego domu. Koszty, niespodzianki, wykonawcy, zmiany w projekcie...
DaV&Hondzia
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:56
Kontakt:

Re: Budowa domu ALABASTER

Post autor: DaV&Hondzia »

Hej

Okna Jezierskiego typ ELITE (kolor złoty dąb) kosztowały nas 17 908zł. W tej cenie jest:
- montaż,
- dodatkowe okno nad garażem wielkości okien w kuchni,
- pakiet trzyszybowy,
- klamki secustic.
Okna są naprawdę super pod względem wykonania, jakości oraz wyglądu, polecamy ;)
DaV&Hondzia
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:56
Kontakt:

Re: Budowa domu ALABASTER

Post autor: DaV&Hondzia »

Z uwagi na to, że drzwi wejściowe są niestandardowe (dodatkowy panel i wysokość ok 2,30m) zdecydowaliśmy, że wykonamy je u stolarza. Są to drzwi dębowe i kosztowały nas z montażem 4 000zł. Nie są jeszcze do końca wykończone, brakuje listwy zakrywającej wkręty :roll:
DaV&Hondzia
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:56
Kontakt:

Re: Budowa domu ALABASTER

Post autor: DaV&Hondzia »

Rozpisaliśmy się o oknach i zapomnieliśmy o tynkach...wyszło nam aż 663m2 :shock:
sylwjunia
Majsterkowicz
Posty: 47
Rejestracja: 05 lip 2011, 16:43
Kontakt:

Re: Budowa domu ALABASTER

Post autor: sylwjunia »

Ja już mam fundamenty, w pon. hydraulik i reszta....;) Kombinuję ze schodami - nie mamy garażu, chciałabym normalne i niekręcone, tylko ze spocznikiem. Proszę mi doradzić czy się da i czy nie będą za strome?? Tam, gdzie było przejście do garażu chcemy zrobić wc. Mogą mi Państwo napisać jak to jest z wymiarami tego miejsca pod schodami?:) Z góry dziękuję. Niedługo zrobię swój dziennik budowy;)
DaV&Hondzia
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:56
Kontakt:

Re: Budowa domu ALABASTER

Post autor: DaV&Hondzia »

Hej,
wydaje mi się, że schody będą za strome (jakbyś chciała przedłużyć spocznik ten, który jest przy pokoju nad garażem). One już w tej chwili są na styk...nie należą do łagodnych. Generalnie z tymi projektami to jest tak, że są dobrze przemyślane i wprowadzanie jakichkolwiek większych zmian wiąże się z ryzykiem, że może wyjść coś nie tak jak byśmy chcieli. Dlatego proponuje doradzić się jeszcze jakiegoś dobrego fachowca...np. stolarza który będzie robił Wam schody ;).
Jeśli chodzi o wc pod schodami, to na tą chwilę nie mam żadnego zdjęcia ale postaram się zrobić w tygodniu i wrzucić do dziennika...oczywiście podam też wymiary ;) .

Pozdrawiam
sylwjunia
Majsterkowicz
Posty: 47
Rejestracja: 05 lip 2011, 16:43
Kontakt:

Re: Budowa domu ALABASTER

Post autor: sylwjunia »

ech no właśnie.....
ja miałam zakręcane w domu swoich rodziców i szczerze ich nie cierpiałam;/ budowlańców mamy ogarniętych, może coś wymyślą, żeby było dobrze, kompletnie nie umiem sobie tego wyobrazić na żywo, chociaż podobno w pt mają już zalewać strop, więc chyba i schody też stworzą....
DaV&Hondzia
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:56
Kontakt:

Re: Budowa domu ALABASTER

Post autor: DaV&Hondzia »

Nowe fotki z prac wewnątrz i na zewnątrz...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiamy gorąco!
paulaprzygoda
Majsterkowicz
Posty: 40
Rejestracja: 05 wrz 2011, 14:18
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Budowa domu ALABASTER

Post autor: paulaprzygoda »

witaj! piękny macie ten domek. napisz mi - czy te daty na zdjęciach są aktualne? mam jeszcze jedno pytanie - planujemy naszego Alabastra z garażem na 2 samochody - możesz mi napisać jaki szeroki jest wasz garaż i czy swobodnie zmieszczą się w nim 2 auta? czekam na następne porcje zdjęć.
Paula
paulaprzygoda
Majsterkowicz
Posty: 40
Rejestracja: 05 wrz 2011, 14:18
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: Budowa domu ALABASTER

Post autor: paulaprzygoda »

jeszcze jedno pytanko (wybacz że tyle ich zadaję, ale lubię wszystko wiedzieć). jakiej wysokości są wasze ścianki kolankowe i czy zmienialiście coś w jej wymiarach.
Paula
DaV&Hondzia
Majsterkowicz
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2010, 19:56
Kontakt:

Re: Budowa domu ALABASTER

Post autor: DaV&Hondzia »

Nieeee...no oczywiście, że daty są złe...zdjęcia są aktualne robione w październiku tego roku :). Podaje wymiary garażu w osiach ściany:
- 6,76m (szerokość)
- 6,02m (długość).
Miejsca jest wystarczająco dużo, spokojnie zmieszczą się tam dwa samochody...i nie tylko ;)
Jeśli chodzi o ściankę kolankową to według projektu na domu są 2 pustaki + wieniec, a na garażu 1 pustak + wieniec. My ją zwiększyliśmy, daliśmy wszędzie (na domu i nad garażem) 3 pustaki + wieniec. W tej chwili ścianka jest na wysokości 1,02m (od posadzki).

Powodzenia
Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ecubirifuy i 30 gości