Nasza ALFA NF40

Podziel się doświadczeniami z budowy swojego domu. Koszty, niespodzianki, wykonawcy, zmiany w projekcie...
mateuszrek
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2017, 17:05
Kontakt:

Nasza ALFA NF40

Post autor: mateuszrek »

Witam !

Mam na imię Mateusz i razem z moją narzeczoną jesteśmy w trakcie budowy domu ALFA NF40.

W projekcie wprowadziliśmy jedną zmianę, poszerzyliśmy budynek o 1m powiększając garaż, kotłownie oraz sypialnie.
Budowę rozpoczęliśmy wiosną ubiegłego roku, aktualnie dom jest w stanie surowym zamkniętym. :D
Obecnie zastanawiamy się nad instalacją inteligentnego domu, mamy już wstępny projekt zrobiony ' na brudno ' :lol: , teraz pozostaje wysłać dokument do specjalisty, który sprawdzi, podpowie, wyceni całość instalcji i zobaczmy co tego wyjdzie.
Począwszy od przygotowania gruntu pod fundamenty, do chwili obecnej, staraliśmy się prowadzić dokumentację zdjęciową jak i finasową.

Jeśli ktoś z forumowiczów również jest w trakcie budowy domu ALFA NF40 albo zastanawia się nad budową tego właśnie domu i ma jakieś pytania, proszę pisać, chętnie podzielę się uwagami i informacjami. ;)

Pozdrawiam
adamiwan
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:35
Kontakt:

Re: Nasza ALFA NF40

Post autor: adamiwan »

Witam. Tutaj Adam :)

Wspólnie z zoną ruszamy na wiosnę z budową alfy. Również mamy poszerzony domek o 1m. Dodatkowo zmieniliśmy schody układ. Moje pytanie jeśli skończyliście już etap surowy. Mógłby pan mi podesłać ogólny kosztorys stanu zero i stanu surowego ?? bardzo nam na tym zależy oczywiście ogólnie. Ile trzeba będzie szykować na wiosnę:))

Nasz domek budujemy w lubelskim :)

Pozdrawiam
mateuszrek
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2017, 17:05
Kontakt:

Re: Nasza ALFA NF40

Post autor: mateuszrek »

Witam.

Wysłałem zestawienie w wiadomości prywatnej.
Może Pan mi podesłać rzut parteru, jestem ciekaw rozwiązania związanego ze schodami. ;)

Pozdrawiam
KasiaK
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:42
Kontakt:

Re: Nasza ALFA NF40

Post autor: KasiaK »

mateuszrek pisze:Witam !

Mam na imię Mateusz i razem z moją narzeczoną jesteśmy w trakcie budowy domu ALFA NF40.

W projekcie wprowadziliśmy jedną zmianę, poszerzyliśmy budynek o 1m powiększając garaż, kotłownie oraz sypialnie.
Budowę rozpoczęliśmy wiosną ubiegłego roku, aktualnie dom jest w stanie surowym zamkniętym. :D
Obecnie zastanawiamy się nad instalacją inteligentnego domu, mamy już wstępny projekt zrobiony ' na brudno ' :lol: , teraz pozostaje wysłać dokument do specjalisty, który sprawdzi, podpowie, wyceni całość instalcji i zobaczmy co tego wyjdzie.
Począwszy od przygotowania gruntu pod fundamenty, do chwili obecnej, staraliśmy się prowadzić dokumentację zdjęciową jak i finasową.

Jeśli ktoś z forumowiczów również jest w trakcie budowy domu ALFA NF40 albo zastanawia się nad budową tego właśnie domu i ma jakieś pytania, proszę pisać, chętnie podzielę się uwagami i informacjami. ;)

Pozdrawiam


Witam Panie Mateuszu, ja również zakupiłam ten sam projekt. Czekam na pozwolenie na budowę . Zamierzam ruszyć z budową na początku kwietnia. Bardzo chciałabym zobaczyć ten domek w budowie. Czy jest to możliwe? Kasia Kowalska, Ciechanów
KasiaK
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:42
Kontakt:

Re: Nasza ALFA NF40

Post autor: KasiaK »

adamiwan pisze:Witam. Tutaj Adam :)

Wspólnie z zoną ruszamy na wiosnę z budową alfy. Również mamy poszerzony domek o 1m. Dodatkowo zmieniliśmy schody układ. Moje pytanie jeśli skończyliście już etap surowy. Mógłby pan mi podesłać ogólny kosztorys stanu zero i stanu surowego ?? bardzo nam na tym zależy oczywiście ogólnie. Ile trzeba będzie szykować na wiosnę:))

Nasz domek budujemy w lubelskim :)

Pozdrawiam
Witam panie Adamie. Czy mógłby Pan pokazać mi zmiany związane ze schodami ? Również zakupiłam ten projekt i chcę rozpocząć budowę wiosną. Pozdrawiam. Kasia
adamiwan
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:35
Kontakt:

Re: Nasza ALFA NF40

Post autor: adamiwan »

ponieważ cała dokumentacja jest u naszego architekta, nie mam możliwości rozrysowania na brudno, schody które są w projekcie według naszego architekta sa nie praktyczne i nadają się do domku nad jeziorem ale nie do codziennego użytkowania zwłaszcza że planujemy odrazu wykańczać górę. Dom będzie poszerzony o 1m, dzięki temu zyskamy dodatkowe miejsce na schody zabiegowe, i nie będą w salonie tylko normalnie z korytarza.
KasiaK
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:42
Kontakt:

Re: Nasza ALFA NF40

Post autor: KasiaK »

adamiwan pisze:ponieważ cała dokumentacja jest u naszego architekta, nie mam możliwości rozrysowania na brudno, schody które są w projekcie według naszego architekta sa nie praktyczne i nadają się do domku nad jeziorem ale nie do codziennego użytkowania zwłaszcza że planujemy odrazu wykańczać górę. Dom będzie poszerzony o 1m, dzięki temu zyskamy dodatkowe miejsce na schody zabiegowe, i nie będą w salonie tylko normalnie z korytarza.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ja nie mogę poszerzyć domu. Również chcę zagospodarować poddasze. Szukam rozwiązania żeby zmienić kąt nachylenia schodów, bo w codziennym użytkowaniu rzeczywiście będą bardzo niewygodne.
Pozdrawiam
pawel
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2018, 21:52
Kontakt:

Re: Nasza ALFA NF40

Post autor: pawel »

Witam!

Bardzo podoba nam się ten projekt, za wyjątkiem schodów, czy mógłby Pan przesłać nam informację jak zaadoptowaliście schody. Jakby były jakieś zdjęcia z realizacji to bardzo chętnie byśmy zobaczyli.

Jeżeli by była taka możliwość prosiłbym o przesłanie kosztorysu stanu surowego zamkniętego i stanu deweloperskiego, wiadoma że te koszty będą zbliżone natomiast wykończenie to sprawa indywidualna.

Pozdrawiam
Kamslaa
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 08 mar 2018, 18:47
Kontakt:

Re: Nasza ALFA NF40

Post autor: Kamslaa »

A czy koszty są zbliżone do tych podanych na stronie? My planujemy alfe 3 ale dopiero będziemy składać dokumenty także daleka droga Jeszcze nad czeka:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: amridudereb, atiebax, axapedecijova i 27 gości